Sinteza amfetaminei la o singură oală din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (la scara de 1 kg)

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Nu se știe ce a mers prost, nu există echipament de testare. Fosfatul de amfetamină rezultat nu are niciun efect.
 
View previous replies…

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Am aceeași problemă. Fac reacția și lucrez, dar nu cred că sarea este amfetamină sau, dacă este, atunci este o calitate foarte, foarte slabă! Ce ar trebui să încerc să fac pentru îmbunătățire?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Asigurați-vă că aveți fenilnitropropenă și nu nitrotiren. Poate că vi s-a vândut un analog și ați primit feniletilamină.
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Care este cel mai bun mod de a verifica dacă nitroetanul pe care l-am folosit pentru a produce p2np a fost înlocuit sau diluat cu nitrometan? Am colectat proprietățile fizice de bază ale reactivilor și produselor și punctul de fierbere al compusului nitro mi se pare cel mai logic. Punctele de topire ale produselor sunt foarte apropiate. Problema este că, dacă BP apare între punctele de fierbere ale n.etanului și n.metanului, atunci trebuie să fie dificil să le separăm prin distilare fracționată.

Cealaltă valoare ar putea fi densitatea, care este, de asemenea, destul de diferită. Experții vă rog să vă spuneți părerea, care este cel mai simplu mod de a ne asigura că folosim reactivii potriviți.

CgbIzkJP6A
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Nitrometanul și nitroetanul au p.c. diferit 101 și respectiv 114 °C. Puteți verifica acest lucru și să efectuați o distilare fracționată. Luați în considerare faptul că aceste substanțe destul de toxice și explozive. În ceea ce privește nitrotirenul și P2NP, este suficient să folosiți un aparat cu punct de topire precis. Este mai bine să comparați P2NP pur cunoscut cu noul P2NP sintetizat într-un singur aparat pentru a verifica diferența. De asemenea, efectuați mai multe măsurători pentru a exclude erorile. Numărați media mp pentru fiecare probă.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Mulțumesc, Patton. Nu am nicio suspiciune că nitroetanul meu nu este pur, dar după ce am citit unele comentarii, m-am gândit că ar fi mai bine să verific, așa că voi începe cu punctul de fierbere al nitroetanului meu și dacă fierbe peste 110C atunci voi fi liniștit. Este bine să știi ce să faci și să verifici oricum, înainte de a munci mult și de a constata că produsul final este ineficient :).
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Bună ziua, După reacție, am stins cu HCl diluat și am distilat IPA la 100°C, dar a doua zi, când am venit să separ fazele, balonul nu se agită. Există o nuanță în balon. Aici este poze poate cineva să mă ajute să înțeleg și spune ce opțiuni am thx
 

Attachments

  • FvuJdVa0Hl.jpg
    FvuJdVa0Hl.jpg
    3.1 MB · Views: 177
  • yh0uOsVvX6.jpg
    yh0uOsVvX6.jpg
    2.9 MB · Views: 170
  • hCUNzmb3es.jpg
    hCUNzmb3es.jpg
    2.8 MB · Views: 183

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună ziua,

În primul rând, unde în sinteză se spune că ar trebui să folosiți HCL? Indicație: nicăieri, așa că nu o faceți.

În al doilea rând, din moment ce distilați la 100c, presupun că faceți distilare deschisă, nu faceți acest lucru, folosiți în schimb distilarea în vid.

Încercați din nou și postați rezultatele.

Cu cele mai bune considerații
 
View previous replies…

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Bine, am făcut ca în OP și faza se separă după reacție și adăugarea NaOH. Așa că am extras faza apoasă cu IPA, dar în pâlnia sep nu există o separare clară a fazelor! Ce pot face acum?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Mai multe hidroxizi.
Ar trebui să utilizați un non-polar, cum ar fi toluenul sau ceva pentru extracția resturilor, chiar dacă ipa funcționează
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Bine, voi adăuga 25% NaOH și apoi ce ar trebui să fac? Să extrag cu DCM?
Am niște
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Bine, am adăugat 25% NaOH, dar nu cred că problema provine de la NaOH, deoarece pentru separarea fazelor este în regulă... Problema apare imediat după; când oricum vreau să extrag faza aquaus, ... Adaug DCM dar chiar și cu un NP ca DCM nu există NICI O separare clară a fazelor!..,
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Bine, am adăugat 25% NaOH, dar nu cred că problema provine de la NaOH, deoarece pentru separarea fazelor este în regulă... Problema apare imediat după; când oricum vreau să extrag faza aquaus, ... Adaug DCM dar chiar și cu un NP ca DCM nu există NICI O separare clară a fazelor!..,
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Arătați-ne o imagine a modului în care arată...
 
View previous replies…

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
amina ar trebui să fie în faza superioară superioară deoarece DCM este mai dens decât apa sau IPA... dar ar trebui să evapor sau să distilez cu abur?
Ceea ce nu înțeleg este că primul extract DCM a fost făcut cu 30 ml DCM, dar faza superioară pare a fi mai mult de 30 ml (poate că este și IPA acolo?)
 

Attachments

  • YSu9e4EiLl.jpg
    YSu9e4EiLl.jpg
    2.9 MB · Views: 165

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
de asemenea, asigurați-vă că nu este o extracție în 3 faze
*$*
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
În sfârșit obțin niște sulfat dar nu e amfetamină pentru că
cunosc viteza de la NL cu ce am greșit șefii?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
În primul rând, ipa nu poate fi separată de dcm într-un amestec de apă, dcm, ipa. în acest caz, dcm și ipa vor fi întotdeauna separate de apă la Rt sau în jurul Rt. în al doilea rând, dacă ceva este mai dens decât apa, înseamnă că se va scufunda, nu va pluti. DCM are 2 cl mari care sunt grele.
Dacă sunteți confuz cu privire la care este stratul organic puteți picura câteva picături de apă și să vedeți unde se duc, dacă acestea cad prin stratul superior în al doilea strat, atunci în mod clar stratul superior este organic

în ceea ce privește efectele produse de materialul obținut prin metoda leuckart, se poate spune că este într-adevăr diferit din cauza n-formilamfetaminei reziduale, care este întotdeauna prezentă într-o anumită măsură în produsele obținute pe această cale.
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Deci am decantat fazele și acum tot ce trebuie să fac este să aștept evaparea DCM? Ar trebui să folosesc o fierbere ușoară sau să las să evapore la temperatura RT?
 

proto311

Don't buy from me
Member
Joined
May 20, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
În scopuri de testare, aș dori să compar 2 rezultate, primul ar fi sulfatul de amfetamină prietenos pentru nas, iar al doilea, unul dintre acele produse care arde, ar face 5,5 ph și 6 o mare diferență în rezultatul final? controlul ph-ului în timp ce adăugați acidul la baza de amfetamină sau cum altfel pot schimba ph-ul produsului final?
 

chicaloca

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 16, 2022
Messages
41
Reaction score
8
Points
8
Fac reacția și lucrez, dar nu cred că sarea este amfetamină sau, dacă este, atunci este o calitate foarte, foarte slabă! Ce ar trebui să încerc să fac pentru a îmbunătăți?
 
Top