Sinteza amfetaminei la o singură oală din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (la scara de 1 kg)

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
La o scară suficient de mică, ar fi suficient un agitator magnetic?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Ce s-ar întâmpla dacă s-ar utiliza cianoborohidridă de sodiu în loc de borobidură de sodiu?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ce tip de adaptor ar trebui utilizat pentru tija de agitare a agitatorului suspendat? trebuie să existe o etanșare etanșă pentru a vă asigura că nu scapă hidrogen gazos, dar din cauza evoluției gazului h2 nu ar trebui să aveți ceva care să provoace fricțiune sau descărcări statice, deci care ar fi cea mai bună soluție pentru acest lucru?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Puteți utiliza un rulment pentru agitator dacă vă puteți asigura că tija agitatorului dvs. poate fi condusă drept în articulație.
Deoarece rulmenții de agitare pentru RBF-uri mai mari pot fi destul de costisitori, puteți utiliza, de asemenea, o bucată de cauciuc sau ceva flexibil care va împiedica tija de agitare să se lovească de articulație
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mă gândeam la o bucată de bandă adezivă în partea superioară a îmbinării termometrului, cu o mică gaură care să se potrivească perfect pentru tija de agitare.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Poate că o bucată de folie de bucătărie ar putea ajuta atunci când nu se înfășoară în tijă.
În caz contrar, utilizarea unui adaptor din silicon ar putea funcționa și dacă dimensiunea îmbinării se potrivește

TnCibf5gG3
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
am încercat, dar frecarea, chiar și după câteva minute, este prea mare :(

am încercat, de asemenea, să pun o folie adezivă cu o gaură în ea, dar nu a funcționat, deoarece gaura se rupe și se mărește cu agitarea.

nici una dintre îmbinările sondei mele de termometru nu funcționează, deoarece inelul de cauciuc este mult prea strâns pentru ca tija de agitare să poată trece prin el.

Și nu am un ventilator de extracție sau o hotă din care să scot fumul, ca în film.

Există sugestii cu privire la ceea ce pot face? Ce au făcut alți oameni pentru a obține o etanșare pentru tija de agitare care să nu provoace fricțiune sau să se rupă?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Folosiți o mască propper?
Vă rugăm să nu executați reacții fără ventilație propper sau fără posibilitatea de a extrage fumurile direct de la sursă.
Dacă o faceți, vă rugăm să folosiți cel puțin o mască de protecție precum Drager X-Plore 4.500. 250$ pentru o mască poate părea mult, dar este mai puțin decât costul vieții dumneavoastră

Poate rugați unul dintre experți să vă ajute cu celelalte probleme.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Da, am o mască bună. aveam de gând să conduc h2 printr-un furtun pe o fereastră mare și, pentru o măsură suplimentară, să am un ventilator care să sufle în spatele ei.

Deocamdată fac doar sintetizatoare de până la 10 g, deci cantitatea de h2 nu ar trebui să fie prea mare, dar configurația mea încă nu este perfectă.

Aveți un filtru în linie pe care îl recomandați ca parte a unui sistem de extracție pentru vapori?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Bun :)

Am un filtru grosier în linie pentru componentele solide, filtrul meu cu cărbune activ nu este un filtru în linie din motive de mediu. Dacă acesta nu ar fi un factor, aș prefera întotdeauna un tub deschis la capăt
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Am căutat în jur și sunt foarte scumpe. există o alternativă mai ieftină?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Eu l-am cumpărat pe al meu pentru aproximativ 25 de euro, cred..

Poate vă puteți duce să întrebați în magazinul dvs. local de cultivare
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
PTFE plug este ca 20-30 E pe aliexpress, făcut în mod expres pentru acest purpouse, cu o-ring și mecanism de blocare. paleta PTFE poate fi, de asemenea, a avut pentru ieftin acolo.
În ceea ce privește agitarea și instabilitatea, se poate realiza o conexiune oarecum flexibilă cu o țeavă armată de la magazinul de bricolaj, care conectează tija de acționare a agitatorului la paletă, permițând suficientă flexibilitate pentru a nu agita totul până la rahat.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
de fapt, am câteva dintre acestea, dar m-am abținut să le folosesc pentru că se pot dilata și se pot bloca și chiar sparge sticla de la rbf. (mi s-a întâmplat o dată).

dar se pare că va trebui să le folosesc. totuși, temperaturile utilizate pentru sintetizator nu sunt foarte ridicate, așa că, cu puțin noroc, nu ar trebui să existe prea multe riscuri ca ele să rămână blocate.

Am de gând să pun niște folie adezivă în jurul ei înainte de a o pune în gâtul flaconului, în speranța că va ajuta la scoaterea ei.

De asemenea, ar trebui să spun că voi încerca sintetizatorul despre care am postat acum câteva luni și pe care l-am primit de la Dread, care este aproape la fel ca cel despre care este vorba în acest topic.

Principala mea preocupare a fost acumularea de h2
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Există modele cu un fel de inele, cum ar fi cele de pe condensatorul de intrare/ieșire, care sunt predispuse la ceea ce descrieți. unul dintre ele a spart 5 flacoane de sulfonare de 6000 ml înainte de a fi înlocuit cu unul care funcționează ca un dop normal.
Bineînțeles, ar trebui să lăsați totul să se răcească până la temperatura RT înainte de a încerca să îl scoateți. și aveți grijă la strângerea excesivă, este o adevărată crimă.
De ce să nu folosiți unsoare de vid și o clemă kek dacă tot sunteți acolo?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
va trebui să fac rost de niște unsoare. am folosit vaselină dacă am nevoie de lubrifiant pentru articulații, ceea ce probabil nu e bine. sau nu folosesc deloc pentru a evita contaminarea sintetizatorului pe care îl fac.

puteți detalia modelele cu inele la care v-ați referit în prima frază?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
este un da-da, atâta timp cât aplicați cantități rezonabile contaminarea ar trebui să fie minimă. un pic merge un drum lung, dar, probabil, nu este o idee rea pentru a obține unele Corning, acesta va dura aproape pentru totdeauna și este clasa de top, bine merită prețul.
Vorbeam despre aceste knurlings, seamănă cu imaginea de mai jos, dar invers și, evident, făcut pentru acest scop, nu pot găsi pentru viața mea de tipul pe care l-am avut.
9KoLlEhd25
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Trebuie să adăugați acetonă pentru a o săra la sfârșit? Nu este posibil să o sărezi chiar de la IPA?
 
Top