P2NP'den NaBH4/CuCl2 ile Tek Kapta Amfetamin Sentezi (1kg ölçekli)

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Reaction score
67
Verimi etkileyecektir, sodyum borhidrür ekzotermik bir reaksiyon yaratır ve bu şekilde çalışır.
P2np eklerken 60c civarında sabit tutmaya çalışabilirsiniz ancak bu oldukça zor olabilir.

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Başlangıç malzemesini IPA'da çözmeyi ve bir SEP hunisi kullanarak yavaşça reaksiyon kabına damlatmayı düşünüyordum. Bunun herhangi bir şekilde olumsuz bir etkisi olur mu?

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Merhaba,

Bugün ikinci denememi yaptım ve bu sefer çok daha sorunsuz geçti.

Resimde de görebileceğiniz gibi,

Solda %25 NaOH ile ekstraksiyondan sonraki "su katmanı" ve sağda amfetamin-yağı, serbest baz, a-yağı, ne derseniz deyin.

Sulu şişede çıkaramadığım yaklaşık 5 ml A-yağı görebilirsiniz, su katmanını IPA ile karıştırdım ve ipa katmanını çıkardım, ne yazık ki ev yapımı damıtıcım işe yaramadı, yağlanacak çok fazla bağlantı ve çok fazla koşuşturma, bence birkaç ekstra ml için fazladan çabaya değmez.

Daha sonra bir rotovap'a yatırım yapmam gerekecek.

Amfetamin yağı, buchner hunisi ve her seferinde temiz filtreler aracılığıyla üç kez temizlendi.

Ne düşündüğünüzü bana bildirin.

Saygılarımla

Last edited by a moderator:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Kendi soğutma sistemimi inşa ettiğim için cevaplaması zor bir soru.

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
IPA'yı vakum altında damıtmam gerektiğinde, sıcaklık ne kadar yüksek olmalıdır? Ve asetonu kurutmadan sonuçları optimize etmek için ne yapmalıyım?

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Uçucu hale getirmek istersem, kaynatmam mı gerekir yoksa sadece daha uzun süre bekletmem mi gerekir? Kaynatmam gerektiğinde hangi sıcaklığı kullanmalıyım?
İkinci olarak, videodaki açıklamayı tam olarak takip etmek istediğimde, ne kadar NaOH'a ihtiyacım var? 250g P2NP için 500g NaOH ile 2 litre %25 NaOH çözeltisi mi?

View previous replies…

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Tamam, destilasyon suyunu ayırın ya da dekan stark ne için? 5,5 - 6l pompalama enerjisine sahip küçük membranlı bir laboratuvar vakum pompası almak istiyorum. Bu 10 litrelik bir kap için yeterli midir? Ayrıca yoğun bir kondansatörüm var.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Dean stark, vakum pompasını dikey kondansatörün üstüne bağlayabilmeniz ve yoğuşma suyunuzun toplanmak üzere aşağı düşmesini sağlayabilmeniz içindir, Yatay olarak oturan normal bir damıtma kondansatörü ile vakum hattınızı su basacağınız için bu şekilde vakum bağlayamazsınız.
Pompayı deneyebilirsiniz, sanırım zararı olmaz

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Evet, bunun için bir vakum alıcım var ve vakum damıtma aparatı için klasik mimariyi takip edeceğim, ancak bir woulfsche şişesi olmadan ve sadece doğrudan pompada bir vakum göstergesi.

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Teorik olarak konuşursak, bunu reaktör olarak üstten karıştırıcılı 55 galonluk bir varil kullanarak başarılı bir şekilde yapmak mümkün mü?

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Zaman ayırıp konuyu okursanız, bu sorunun farklı ölçeklerde birçok kez sorulduğunu ve sorunun aynı kaldığını göreceksiniz.

Arayın ve bulacaksınız.

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
İpucu için teşekkürler, 27 sayfanın tamamında gezinirken yol boyunca değerli ipuçları buldum. Merak ettiğim tek şey bu tekniği deneyen olup olmadığı ve bunun verimi ne kadar etkileyeceği? Bir reaktörle karşılaştırırsak.
Ve bunu deneyen birinden herhangi bir ipucu varsa.
Teşekkürler

"Altın arayan simyacılar daha değerli birçok şey buldular"

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Soğutma sistemi için ne kullandınız?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Reaktör partisi için buzlu su banyosu veya soğuk su akış ceketi.

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Hey çocuklar, en kısa sürede yardımınıza ihtiyacım var, CuCl2'yi kolayca erişilebilen bir şeyle değiştirebileceğiniz bir şey var mı?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
CuCl2 olabildiğince erişilebilir

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Kısa sürede nereden temin edebilirsiniz? Yurtiçinde kullanımı var mı? Paket beklemek için gerçekten zamanım yok.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Kurşun elektrot ile elektroliz yaparak bakır sülfat ile kısa sürede fark edebilirsiniz.

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Merhaba, bu forumda bir süre okudum ve bu konudaki herkesin sentezin hangi noktasının onun için en zor / önemli olduğunu ve herkesin dikkat etmesi gereken cadı detaylarını sormasını istiyorum?

Ve videoda tam olarak gösterilmiyor, sentez için bir reflü kondansatörü kullanmak daha mı iyi?

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Bu sentezde hiçbir kısım zor değildir, sadece herhangi bir kaza olmaması için dikkatli olmakla ilgilidir.

Bunları yaşadım ve diğer insanların da aynı şeyi yapmaması için burada yazdım.

Evet, reflü kondansatörü kullanmanız gerekiyor.

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Kesinlikle! Reflü işlemini atlayabilirsiniz ancak kaliteyi kaybedersiniz ve bazı yan ürünlerin oluştuğuna inanıyorum. Daha öforik etkiye sahip bir varyant bulan var mı?

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Saf freebazın depolanmasıyla ilgili sorunlar hakkında bir şeyler okudum, birkaç kez reaksiyona girmiş. Uygun bir şekilde saklamak için ne yapılmalı? Bir ekskikatöre ihtiyacım var mı?

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Hangi nedenle saklamanız gerekiyor?

Evet, zaman içinde dejenere olur. İdeal saklama, bir buzdolabının içinde saklanan vakumlu bir kapta olacaktır.