P2NP'den NaBH4/CuCl2 ile Tek Kapta Amfetamin Sentezi (1kg ölçekli)

blackburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
Merhaba
1kg p2np partisinden sonra yaklaşık 10l seyreltilmiş ipa/amfetaminimiz var, içinde zaten yeterince ipa varken neden sülfürik asit damlatmadan önce buna daha fazla ipa/aseton eklememiz gerekiyor?

Saf amfetamin bazımız olduğunda, sülfürik asit eklemeden önce bunu 1:2 veya 1:3 amf/ipa ile seyreltiyoruz...

ve sentezi ipa yerine metanol / h20 ile çalıştırmak mümkün mü ..

Teşekkürler :)

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
11
Bunu ben de merak ediyorum. Yanılmıyorsam ya da bir şeyi gözden kaçırmıyorsam.. FB'yi bırakmak için IPA'yı buharlaştırıyoruz, sonra IPA/Aseton ekliyoruz. Zaten IPA'da olduğu için doğrudan Aseton/Sülfürik'e geçemez miyiz?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Konsantre sülfürik ekleyebilirsiniz, ancak bir miktar asetonla seyreltmek her zaman iyi bir fikirdir. Konsantre olarak bırakmak, temel ortam ne olursa olsun ürününüzün bir kısmının geri döndürülemez şekilde tahrip olacağı yerel aşırı asitleşmeye yol açar.

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
11
Videoda Ipa/baz çözeltisine aseton eklendiği yazıyor. Ipa'nın buharlaştırıldığını görmüyorum. Buharlaştırma adımı olmadan yapmak mümkün mü?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Evet. Yapabilirsiniz. Kristalizasyon prosedüründeki fark. Biraz daha uzun sürecek.

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Reaksiyondan sonra sıcaklık oda sıcaklığına düşürüldü ve %25'lik sodyum hidroksit çözeltisini doğrudan tüm malzemeye döktüm ve karıştırdım. Hareketsiz durun ve yağlı tabakayı almak için bölün, ardından doğrudan yağlı tabakaya% 85 fosforik asit ekleyin. pH değeri 6'ya ayarlanır. Soğutma sırasında tuz çökelmesi var, ancak tıbbi etkisi yok. Sentez adımlarının değiştirilmesinden mi kaynaklanıyor?

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Çökeltilen tuz kurutulur ve tıbbi etkisi olmadan kullanılır. Çöktürülmüş tuzu %15 NaOH ile çözemedim, tuz dibe çöktü ve üstünde az miktarda sarı yağ kaldı.

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
deği̇şti̇rdi̇ği̇m adimlar
1. Tüm malzemeye doğrudan %25 sodyum hidroksit ekleyin
2. Aseton ile kristalleştirmek yerine, üst yağ katmanına doğrudan %85 fosforik asit ekleyin. Bu değişiklik bu rotayı ne kadar etkiler?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Yaklaşık %0 fark.
@aa1178251182 Neden aynı soruları tekrarlıyorsunuz? Ben ve @Hank Schrader size CAS 705-60-2 reaktifiyle ilgili sorununuz olduğunu zaten söyledik. Erime noktasını kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun yerine, ne duymayı umarak aynı soruları soruyorsunuz? Alkali konsantrasyonunu değiştirdiğinizde her şeyin değişeceğini mi? Biz kimyageriz, ofis müdürü değiliz, reaktif (başlangıç malzemesi) ile ilgili sorun olması durumunda farklı kolay / arzu edilen bir çözüm elde edemezsiniz.

blackburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
Merhaba arkadaşlar, kurutmanın en iyi yolu nedir ve ne kadar sürüyor? büyük partiler sonsuza kadar sürüyor ve butchner hunisi pek yardımcı olmuyor ...

Bazı fikirler?

Teşekkürler.

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Yıkama maddesi olarak ne kullandığınıza ve buchner hunisi ile sıvının ne kadarını vakumlamayı başardığınıza bağlıdır.

Aseton / IPA.

Aseton IPA'dan çok daha hızlı buharlaşır ve böylece daha hızlı kurur.

Ürünümü yıkadıktan sonra buchner hunisinden damlamayı durdurana kadar vakumla filtreliyorum.

Bu aşamada amfetamin nemlidir, açık bir kaba koyarım ve 2 gün boyunca dondurucuya koyarım.

Ve işte, kaya gibi sert.

Ellerinizle ezerek toz haline getirebilirsiniz.

Islak/nemli amfetamini kuruması için dondurucuya koyarsanız, buharların dışarı çıkması için dondurucuyu günde bir veya iki kez açmayı unutmayın.

Buzdolaplarının aksine dondurucular kapalı döngülerdir.

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
11
Naoh çözeltisinden herhangi biri ISO/Amp katmanına girecek mi? Eğer öyleyse tuzlama sonrasında Amp ile birlikte Na Sülfat/Nacl de oluşur mu?

Bunu sormamın nedeni, yakın zamanda bu işlemi küçük ölçekte yapmış olmam ve her şeyin şaşırtıcı bir şekilde çalışması ve verimin beklenenden çok daha fazla olması.

Her ne sebeple olursa olsun, elde edilen ürünü (4FA) ikinci kez tahmin ediyorum. Başka bir MP testi yapacağım ama ilk test eridi (veya kalan çözücü buharlaştı) ve sonra nacl'ın yanmasını beklediğim gibi yandı. Regeant testleri bir değişiklik göstermedi ama bu 4Fa ile beklenen bir şey.
Herhangi bir gösterge bulamadığım için Robadope'u henüz denemedim.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
üzerinde a/b yapın, hatta belki de enantiyomerleri ayırın

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
11
Her ikisi için de iyi fikir... Herhangi bir etki yaşamayan diğerlerinin sadece bir S ton NaCl ve çok az amp tüketip tüketmediğini merak ediyorum.

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
IPA'yı vakum altında damıtmam gerektiğinde, sıcaklık ne kadar yüksek olmalıdır? Ve asetonu kurutmadan sonuçları optimize etmek için ne yapmalıyım?

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Vakum altındaki herhangi bir bileşiğin sıcaklığı vakum basıncına bağlıdır.

Bu amaçla internette çok iyi çizelgeler vardır, doğru bir hesaplama yapmak için google'da aratın.

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Uçucu hale getirmek istersem, kaynatmam mı gerekir yoksa sadece daha uzun süre bekletmem mi gerekir? Kaynatmam gerektiğinde hangi sıcaklığı kullanmalıyım?
İkinci olarak, videodaki açıklamayı tam olarak takip etmek istediğimde, ne kadar NaOH'a ihtiyacım var? 250g P2NP için 500g NaOH ile 2 litre %25 NaOH çözeltisi mi?

View previous replies…

blackburn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
48
imoutalso'nun da belirttiği gibi vakum basıncına bağlıdır, vakum altında damıttığınızda kaynama noktasını seversiniz, elinizi denemek zorundasınız.

1500ml su, 500g Naoh, 250g P2np partiniz için.

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Teşekkürler, ama belki de kendimi doğru ifade edemiyorum. Tabloyu "organikum" kitabımda da buldum ama ipa'yı normal basınçta çıkarmanın mümkün olduğunu düşünmüştüm?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Mümkün evet, ancak inert bir atmosfer olmadan ürününüzü en azından kısmen mahvedebilirsiniz, ancak yine de belki de tamamen sorun değil, sadece N2 altında iyi ürünü izole etmeyi başardım.
Bir vakum pompası çok pahalı değil, büyük AC olanlar solventi sıyırmak için iyidir (bir süre için), küçük 12V Çinliler bu uygulama için çok fazla değil.
Bir dean stark alın, kondansatörü kabarcıklandırın ve vakumu kondansatörün ucuna bağlayın, buharların kaçmasına izin vermeyecek kadar dışarı çekin ve tuzağınızdan yerçekimi ile tahliye etmek için vakumu serbest bırakın.

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Evet, bunun için bir vakum alıcım var ve vakum damıtma aparatı için klasik mimariyi takip edeceğim, ancak bir woulfsche şişesi olmadan ve sadece doğrudan pompada bir vakum göstergesi.

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Teorik olarak konuşursak, bunu reaktör olarak üstten karıştırıcılı 55 galonluk bir varil kullanarak başarılı bir şekilde yapmak mümkün mü?

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
Zaman ayırıp konuyu okursanız, bu sorunun farklı ölçeklerde birçok kez sorulduğunu ve sorunun aynı kaldığını göreceksiniz.

Arayın ve bulacaksınız.

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
İpucu için teşekkürler, 27 sayfanın tamamında gezinirken yol boyunca değerli ipuçları buldum. Merak ettiğim tek şey bu tekniği deneyen olup olmadığı ve bunun verimi ne kadar etkileyeceği? Bir reaktörle karşılaştırırsak.
Ve bunu deneyen birinden herhangi bir ipucu varsa.
Teşekkürler

"Altın arayan simyacılar daha değerli birçok şey buldular"