Jednogarnkowa synteza amfetaminy z P2NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg)

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Prawie wszystkie reakcje egzotermiczne są opóźnione i narastają. Trzeba być bardzo ostrożnym i cierpliwym
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
W kroku 3 i 4 podczas wlewania P2nP i CuCl2.

Czy ogrzewanie reakcji ma jakąś specjalną funkcję dla syntezy, że musi być nieco poniżej 60 ° C i 80 ° C lub może być schłodzone do 20-30 ° C podczas tego procesu w zimnej kąpieli, aż reakcja egzotermiczna ustanie.

A kiedy rozpocznie się krok 5, użyj zewnętrznego ogrzewania, aby utrzymać reakcję w temperaturze 80 ° C.

Pozdrawiam
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Czy ta ilość jest naprawdę potrzebna? (Sodium borohydride (NaBH4) 1739 g;)
czy ktoś może pomóc/polecić źródło, gdzie mogę kupić go w większych ilościach, ale bezpiecznie? Niestety jest on kontrolowany w moim kraju, więc trudno mi uzyskać do niego dostęp.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Dzięki za udostępnienie, to interesujące, jaki jest zalecany stosunek dodawania P2NP do reakcji?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Cześć Koko,

Jeszcze nie wiem, zależy od tego, czy otrzymam odpowiedź na moje poprzednie pytanie.

Jeśli uda mi się schłodzić całą kolbę do 20-30 stopni Celsjusza bez utraty celu reakcji, będę mógł dodawać więcej na raz w częstszych fazach.

Jeśli nie, zacznę od łyżki na raz i będę śledził reakcję i rozwój ciepła.

Podejmę drugą próbę dziś lub jutro i przekażę nową aktualizację.

Pozdrawiam
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Przykro mi to słyszeć. Ale tak naprawdę, dlaczego ludzie wykonują swoje pierwsze syntezy z tak dużymi partiami? Zrób kilka prób z 10-20 g:s P2NP, używając najpierw powolnego i kontrolowanego dodawania każdego odczynnika! To proces uczenia się, a surowiec jest kosztowny. To jest gotowanie i musisz znaleźć odpowiedni dotyk i zrozumieć, jak działają odczynniki, zanim zaczniesz gotować w dużych kadziach. Łatwo to zrobić.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Mam cię!
Myślę, że będziesz potrzebować zimnej kąpieli wodnej lub samodzielnie wykonanego systemu chłodzenia, aby zapobiec wymknięciu się reakcji spod kontroli.

Informuj nas na bieżąco i powodzenia!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Jaka byłaby twoja najlepsza rada podczas pracy z większymi ilościami P2NP (1kg+), aby nie zepsuć reakcji?

Z pewnością,

Koko
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Jeśli chcesz go schłodzić po dodaniu borohydryku sodu, nie rób tego, zmniejsza to jego wydajność.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
To nie borowodorek sodu jest "problemem", ale dodanie P2nP. To wtedy zaczyna się prawdziwa reakcja egzotermiczna, reakcja sodu jest moim zdaniem bardzo łagodna.

Zastanawiałem się nad kupnem małej zamrażarki lub lodówki utrzymującej temperaturę +8°C i umieszczeniem w niej kolby z dźwignią, dzięki której mógłbym ręcznie regulować temperaturę od wewnątrz kolby.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Jeśli schłodzisz reakcję, gdy obecny jest sód, wpłynie to na wydajność borohydryku sodu
 
Last edited:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

W takim razie przeprowadzanie tej reakcji w większych partiach bez możliwości chłodzenia czyni ją całkiem bezużyteczną?

Kiedy mówisz, że wpływa to na jej wydajność, mówisz o ogólnej reakcji, wydajności czy obu?

Ponieważ utrzymywanie reakcji poniżej 60c i chęć uzyskania 200g P2nP prawdopodobnie zajęłoby 2-3 godziny, jeśli nie więcej, jeśli opcja chłodzenia nie jest dostępna, aby utrzymać reakcję przynajmniej w 50c.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Wpłynęłoby to na wydajność, borohydryd sodu tworzy reakcję egzotermiczną i tak to działa.
Możesz spróbować utrzymać stałą temperaturę około 60c podczas dodawania p2np, ale może to być dość trudne.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Myślałem o rozpuszczeniu materiału wyjściowego w IPA i powolnym wkraplaniu go do naczynia reakcyjnego za pomocą lejka SEP. Myślisz, że miałoby to jakikolwiek negatywny wpływ?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Dziękuję,

Chodzi mi o to, że P2nP reaguje z borowodorkiem sodu i tworzy bardzo egzotermiczną reakcję w kolbie.

Więc musi być w stanie być chłodzony i częściowo kontrolowany nieco poniżej 60 ° C, co nie spowoduje utraty wydajności i wyższej wydajności.

Będę informował o moich próbach.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Tak, niestety jest to reakcja egzotermiczna i jeśli schłodzisz ją podczas dodawania p2np, to nie zadziała. Cierpliwość jest w tym przypadku kluczowa.
jest to również powód, dla którego po całkowitym dodaniu p2np reakcja trwa 30 minut.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tak jak napisałem, najpierw należy wykonać próby z mniejszymi ilościami, aby poczuć reakcję. W przeciwnym razie należy powoli dodawać odczynniki, kontrolując temperaturę. Podstawowe rzeczy. Reakcje egzotermiczne zawsze wiążą się z ryzykiem wymknięcia się spod kontroli, jeśli nie jesteś cierpliwy.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
na kolbie 10l w spokoju przeprowadzisz reakcję z ładunkiem 250g p2np. jest jeden warunek. musisz utrzymywać kolbę w chłodzie podczas dodawania p2, np. mniej więcej w połowie dodawania reakcja się ustabilizuje i możesz szybciej udoskonalić p2np.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
pierwszy etap, tj. dodawanie p2np, należy utrzymywać w niskiej temperaturze ... po dodaniu cucl2 dobrze wymieszaj i włącz ogrzewanie ...
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ciekawe, przeczytałem w artykule o syntezie, że niska temperatura może obniżyć wydajność.
Jak niską temperaturę byś zalecał? Bo jeśli można zejść poniżej zera, to dodawanie można wykonać bardzo szybko
 
Top