Jednogarnkowa synteza amfetaminy z P2NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg)

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Cześć Patton, czy masz na myśli najpierw odfiltrować próżniowo IPA, a następnie przemyć suchym acetonem, a następnie odfiltrować aceton?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Tak. Można również myć suchym IPA. Aceton odparowuje szybciej.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Fantastyczny post, dziękuję Eidolon za podzielenie się wiedzą starych mistrzów, wyjaśnia również rolę Cu w reakcji.
To świetny pomysł, którego nigdzie indziej nie widziałem. Czy można to zastosować do jakiejkolwiek ekstrakcji kwasowo-zasadowej?

To jedyna część, której nie zrozumiałem. Jeśli wypchniesz aminę z IPA do warstwy wodnej, a następnie oddzielisz ją ponownie za pomocą pary, wydaje się, że jest to kilka dodatkowych kroków i odczynników używanych, gdy większość aminy jest już w IPA, dlaczego nie po prostu destylować ją razem z ekstraktami? Jakie są plusy takiego rozwiązania?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
To nasunęło kolejne pytanie. Czy zalecasz suszenie również komercyjnego IPA? Nie suszyłem go, ponieważ butelki zwykle podają 99,9%, ale może to nie być prawda lub może być higroskopijny. Dziękuję
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Cześć,

Podjąłem dziś drugą próbę i tym razem poszło znacznie sprawniej.



Jak widać na zdjęciu,

Po lewej masz "warstwę wodną" po ekstrakcji NaOH 25%, a po prawej masz olej amfetaminowy, wolną bazę, olej a, jakkolwiek chcesz to nazwać.

W kolbie wodnej widać około 5 ml oleju A, którego nie udało mi się wyekstrahować, zmieszałem warstwę wodną z IPA i wyekstrahowałem warstwę ipa, niestety mój domowy destylator nie zadziałał, zbyt wiele połączeń do smarowania i za dużo zamieszania, moim zdaniem nie jest to warte dodatkowego wysiłku dla kilku dodatkowych ml.

Później będę musiał zainwestować w rotowap.

Olej amfetaminowy był czyszczony trzy razy przez lejek Buchnera i czyste filtry za każdym razem.

Daj mi znać, co myślisz.

Pozdrawiam
 
Last edited by a moderator:

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Bardzo ładnie :) Jak duża jest twoja partia? I jak długo dodajesz P2NP, aby utrzymać temperaturę poniżej 60 ° C?

Pozdrawiam
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Obecnie produkuję partie po 200 g P2nP.

Mam dość dobrą metodę chłodzenia, więc moja temperatura nigdy nie przekracza 47 stopni Celsjusza.

Dodanie całej porcji 200g zajmuje 1h.

Po dodaniu P2nP reakcja zajmuje trochę czasu, aby wystąpić za pierwszym razem i zaczyna się pienić podczas pienienia. Nie dodawaj więcej P2nP! Poczekaj, aż piana opadnie i zobaczysz 60% piany i 40% płynu, to jest "miękki punkt" do dodania kolejnej porcji.
 

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18
Hej stary, możesz powiedzieć mi coś więcej o swojej metodzie chłodzenia? Jestem bardzo ciekawy.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Cześć;
A co z amalgamatem aluminium? Przygotowujesz jeden na 200gr czy 400gr?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Jesteś w złym wątku, w tej syntezie nie ma amalgamatu aluminium.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Tak, polecam zrobić to przynajmniej nad MgSO4.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pytanie,

Obecnie wykonuję następującą skalę składników:

IPA 2:1, 3,6l
NaBH4, 348g
P2nP, 200g
CuCl2, 20g + 40ml H2O
NaoH 25%, 1,6l

Dowiedziałem się, że skala jest liniowa, więc są to pomiary, które zakończyłem.

Teraz pytanie, czy gdybym zachował wszystkie składniki w tej samej skali, ale zamiast tego zwiększył P2nP do 300g, jaki byłby wynik?

Pozdrawiam
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Cześć,

Pytanie uzupełniające dotyczące oleju amfetaminowego.

Olej amfetaminowy ma temperaturę wrzenia ≈201⁰c

IPA ma temperaturę wrzenia ≈84⁰c

Aceton ma temperaturę wrzenia ≈54⁰c.

Jeśli nie używamy rotowapu lub zestawu destylacyjnego z próżnią. Czy możliwe jest zagotowanie IPA / acetonu za pomocą płyty grzejnej?

Czy miałoby to negatywny wpływ na olej amfetaminowy?

Pozdrawiam
 

Netflix

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 9, 2022
Messages
54
Reaction score
52
Points
18
Czy pobrałeś olej z naczynia za pomocą strzykawki lub innego urządzenia?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Wielkie dzięki, dokładnie takich informacji szukałem.

Jaka jest metoda chłodzenia?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Prawdopodobnie tak, ponieważ wolna zasada amf może zostać utleniona przez tlen z powietrza podczas ogrzewania na powietrzu przez długi czas. Czystość soli amf będzie mniejsza.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
halo, ktoś robił jakąś reakcję na metanolu? Zrobiłem na etanolu i teraz mam sporo czystego metanolu i zastanawiam się, czy reakcja też się powiedzie ...
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Cześć,

Pytanie dotyczące mojego a-oil, proszę spójrz na zdjęcie.

Po sfinalizowaniu mojego a-oleju nie miałem czasu na "krystalizację" go do amfetaminy, więc włożyłem go do zamrażarki na noc, kiedy go wyjąłem, rozdzielił się na dwie warstwy, a-olej na górze i "gele" na dole. Czym jest ten płyn gele, który mam?

Wyciągnąłem z niego olej i zostawiłem gele w kolbie i pozwoliłem mu stać w temperaturze pokojowej przez kilka godzin, aby sprawdzić, czy się "stopi", ale nie topi się, po prostu pozostaje w stanie podobnym do gele.

Mogę tylko przypuszczać, że woda i ipa weszły w reakcję chemiczną w zamrażarce i stały się czymś w rodzaju żelu, w zamian "oczyszczając" mój olej z zanieczyszczeń, ale tylko zgaduję.

Sqv5izpKC1
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
To niemożliwe. Czy kolba była zamknięta w zamrażarce? Czy przed zamrożeniem dodano środki osuszające?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Tak, najpierw umieściłem go w kolbie okrągłodennej i zamknąłem wlot pokrywką, gdy miałem go w zamrażarce.

Nie, nie użyłem żadnych środków osuszających.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Właściwie to nie mam pojęcia, co to jest. Olej amph można wyekstrahować z tej "galaretki" za pomocą niepolarnego rozpuszczalnika, takiego jak IPA lub eter / eter naftowy. Może amph został spolimeryzowany...
 
Top