Synteza 1-fenylo-2-propanonu (P2P) z malonianu dietylo(fenyloacetylo)metylu

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Ludzie, nie dajcie się nabrać na kult świętego refluksu. Refluksowanie nie ma żadnej wartości samo w sobie, z wyjątkiem iluzji, że coś się dzieje, którą tworzy.

Z H2SO4 i kwasem szczawiowym (najlepiej), ale kwasem fosforowym i dowolnym kwasem organicznym, takim jak octowy, mrówkowy lub cytrynowy, można uzyskać prawie ilościową wydajność, jeśli powoli podgrzewa się mieszaninę przez dwie godziny do NIE WIĘCEJ niż 95 ° C, utrzymuje ją tam przez 30 minut, a następnie pozwala jej ostygnąć. Należy dodać niewielką ilość rozpuszczalnika innego niż DCM (toluen, ksylen, eter), ponieważ kwas organiczny może wypaść, dlatego zaleca się zbieranie od góry. Można użyć eteru benzynowego 40/60 i nie potrzeba go dużo, ale ostatecznie otrzymamy TRZY warstwy: Górna warstwa to eter naftowy z rozpuszczonym P2P. Środkowa warstwa to P2P z rozpuszczonym eterem naftowym*. Poniżej znajduje się mieszanka kwasów (która może być ponownie użyta bez problemów).

*Brzmi śmiesznie, ale tak właśnie jest: Zarówno eter naftowy, jak i P2P rozpuszczają część drugiego, ale nie są swobodnie mieszalne. I tak otrzymujemy trzy warstwy, które doprowadzały mnie do szału już dawno temu. Dopóki nie rozgryzłem tego.......

200 g dwuwodzianu kwasu szczawiowego
300 ml wody
100 ml H2SO4 37% (kwas akumulatorowy)
nie cały kwas szczawiowy się rozpuści - nie ma problemu
W ten sposób można przetworzyć minimum 200 ml 20230 czerwonego oleju
Konieczne jest bardzo silne mieszanie przez cały czas.
Mieszanina wody i kwasu może być ponownie użyta.
Nie więcej niż 95°C daje jasnożółty P2P bezpośrednio bez pary lub innej destylacji.
Jeśli używasz sep-funnela, najlepiej oddzielić, dopóki jest jeszcze gorący, a szczawiowy nie wypadnie. Lub umieść go w zlewce w zamrażarce, tak aby dno zlewki dotykało zimna, aby stamtąd zaczął krystalizować. Jeśli to zrobisz, nie potrzebujesz żadnego rozpuszczalnika, kwas i woda krystalizujące od dołu doprowadzą P2P do góry i możesz po prostu wylać go po dwóch lub trzech godzinach i ŻADEN P2P nie zostanie z powrotem.

Włożyłem w to dużo pracy, lol
 
View previous replies…

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Nauczycielu, czy można zsyntetyzować fenyloaceton przy użyciu tylko kwasu szczawiowego, wodnego kwasu akumulatorowego i tych trzech materiałów?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
podaj wydajność substancji p2p proszę.
Czy masz czerwony olej? Co dziwne, miałem żółty olej pod tym samym numerem.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Jak to pachnie? Ale tak czy inaczej powinien mieć kolor od jasnożółtego do co najwyżej złotego (jaśniejszy kolor jest lepszy), jest to naprawdę dość proste, czerwony olej + woda + kwas szczawiowy + 38% H2SO4, podgrzać do maks. 95 ° C trzymać w tej temperaturze przez jakiś czas i pozostawić do ostygnięcia. Mocne mieszanie jest najważniejsze! Oczywiście aż do zakończenia i ostygnięcia.
Teoretyczna maksymalna wydajność to około 45g P2P ze 100g 20320-59-6, moja wydajność nigdy nie była mniejsza niż ~40g wysokiej jakości P2P ze 100g materiału wyjściowego po tym, jak rozgryzłem metodę, która jest btw. bardzo zbliżona do metody zastosowanej przez wynalazcę syntezy i opublikowanej w artykule, który napisał na ten temat.

 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Istnieją dwie możliwości:
Pierwsza: Nie masz 20230-59-6, ale coś innego
Druga: Myślisz, że zrobiłeś to, co napisałem, ale po bliższym przyjrzeniu się nie zrobiłeś tego z powodu nieporozumień / kwestii językowych lub czegokolwiek innego.

Zgaduję, że numer dwa to jest to, po moim doświadczeniu będzie to .
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Nauczycielu, czy mogę zapytać, jaki to rodzaj czerwonego oleju?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Przepraszam, czy to czerwony olej Türkiye?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Jakim rozpuszczalnikiem jest malonian octanu dietylu (fenyloacetylu)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Halo, to nie jest rozpuszczalnik. Jest to prekursor dla P2P. Malonian dietylo(fenyloacetylo)cas 20320-59-6.
 
View previous replies…

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Nauczycielu, czy to jest acetofenon?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Czy jesteś zbanowany w Google?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Co skłoniło cię do skorzystania z tej usługi? Wysłałem ci imię i nazwisko oraz cas.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Witam nauczyciela, ponieważ jestem Australijczykiem, trudno jest znaleźć materiały, ale powinienem być w stanie znaleźć je wszystkie
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Nauczycielu, czy efedryna musi zostać zneutralizowana przed syntezą amfetaminy i efedryny? Nie wiedziałem wcześniej, że dużo efedryny się marnuje, więc chciałem najpierw dokończyć pozostałe materiały
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Nauczycielu, czy znasz N-fenyloetyloketon?
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Cześć, przyjacielu, sądząc po pytaniu, które wysłałeś. Twoje podstawy chemiczne są zerowe. Polecam najpierw zapoznać się z wprowadzeniem do chemii, ogrzewaniem, mieszaniem, filtracją, ekstrakcją, antyekstrakcją i prostym sprzętem chemicznym, kolbami, zlewkami, lejkami do separacji cieczy i innymi podstawowymi materiałami chemicznymi. W ten sposób można łatwiej zrozumieć niektóre wątki publikowane przez BB Forum.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Dziękuję, nauczycielu. Będę się ciężko uczyć
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Jak zsyntetyzować fenyloacetylomalonian dietylu?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Nauczycielu, w jaki sposób kwas malonowy syntetyzuje malonian dietylu?
 

ryan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 10, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
IlkqYCsUOz


każdy może pomóc
Po zakończeniu pięciogodzinnego refluksu przeniosłem mieszaninę do łaźni lodowej i zamierzałem nadać jej zasadowe pH (12)

Początkowo wszystko szło dobrze, ale popełniłem błąd i podniosłem pH do 14, powodując krzepnięcie mieszaniny.

Czy mieszanina może być nadal używana?"
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam, różnica pH 12 i 14 nie może powodować tego problemu. Prawdopodobnie mamy do czynienia z nieprzereagowanym prekursorem lub jego domieszkami/zanieczyszczeniami. Można go przefiltrować i poddać destylacji z parą wodną do kolejnego użycia.
 
Top