Synteza 1-fenylo-2-propanonu (P2P) z malonianu dietylo(fenyloacetylo)metylu

ryan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 10, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
IlkqYCsUOz


każdy może pomóc
Po zakończeniu pięciogodzinnego refluksu przeniosłem mieszaninę do łaźni lodowej i zamierzałem nadać jej zasadowe pH (12)

Początkowo wszystko szło dobrze, ale popełniłem błąd i podniosłem pH do 14, powodując krzepnięcie mieszaniny.

Czy mieszanina może być nadal używana?"
 
Last edited by a moderator:

ryan

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 10, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
DIBDm9VTKZ

(zdjęcie 1)

QgBjW5mMhy

(Zdjęcie 2)

Proszę Pana, potrzebuję pomocy. Przeprowadziłem refluks przez 7 godzin w temperaturze 55 stopni Celsjusza, z wrzącymi wiórami już w kolbie. Po refluksie umieściłem mieszaninę w łaźni lodowej i dodałem około 260 ml 20% roztworu NaOH, aby mieszanina stała się zasadowa (pH 13). Jednak gdy mieszanina stała się alkaliczna, zmieniła się w nieregularne grudki (zdjęcie 1). Następnie dodałem do mieszaniny 50 ml eteru dietylowego, a grudki stały się jednolite i unosiły się na wierzchu mieszaniny, jak pokazano na rysunku 2.

Co się stało? Czy popełniłem błąd?
 
Last edited by a moderator:

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Używasz kwasu BMK, prawda? Temperatura refluksu wynosi najlepiej 70-75. 4 godziny, chłodzenie po zakończeniu reakcji, nie ma potrzeby dostosowywania PH do 13, PH7 wystarczy, użyj DCM do ekstrakcji RM, oczyszczanie P2P, aby sprawdzić inne wątki.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Idol, który mikser jest odpowiedni? Ponieważ zebrałem 800 mililitrów malonianu dietylu i chciałem zsyntetyzować fenyloaceton
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Im większa moc, tym lepiej. Łopatka mieszająca powinna być wykonana z PTFE. Smak tego produktu 20320-59-6 jest dla mnie naprawdę nie do przyjęcia. Będzie się utrzymywał.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Nauczycielu, czy mogę zapytać, w jaki sposób malonian dietylu jest przekształcany w malonian fenyloacetylu dietylu?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
W jaki sposób malonian dietylu przekształca się w malonian fenyloacetylu dietylu?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Okazuje się, że fenylooctan dietylu i malonian dietylu różnią się od siebie
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Czy mogę zapytać, co zrobić, jeśli brakuje fenyloacetylu w malonianu dietylu?
 

VectorLaboratories

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
42
Reaction score
35
Points
18
Deals
9
Mam zamiar przeprowadzić tę syntezę, ale obawiam się, że mogę napotkać pewne problemy, które zostały omówione w tym wątku.

Jeden z użytkowników zgłosił produkt pośredni o niskiej temperaturze wrzenia, co doprowadziło do utraty produktu podczas kondensacji.

@G.Patton zasugerował, że w układzie należy wytworzyć większe ciśnienie.

Jak możemy to zrobić, używając jednego z reaktorów pokazanych na filmie?
 
Top