Синтез на амфетамин от P2NP с NaBH4/CuCl2 в едно гърне (мащаб 1 kg)

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Здравейте
след партидата от 1 кг p2np имаме около 10 л разредена ипа/амфетамин, защо трябва да добавим още ипа/ацетон към това, преди да капнем в сярна киселина, когато в нея вече има достатъчно ипа.

когато имаме чист амфетамин, го разреждаме с амф/ипа 1:2 или 1:3, преди да добавим сярна киселина...

и възможно ли е синтеза да се извърши с метанол/h20 вместо с ipa..

Благодаря :)
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Самият аз се чудя за това. Освен ако не греша или не пропускам нещо. Изпаряваме IPA, за да оставим FB, след което добавяме IPA/ацетон. Не можем ли да преминем направо към Ацетон/Сулфур, тъй като той вече е в IPA?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Можете да добавите конц. сярна, но винаги е добра идея да я разреждате с малко ацетон. пускането й в конц. води до локално прекисляване, при което независимо от основната среда част от продукта ви ще бъде необратимо разрушена.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Във видеоклипа се казва, че към разтвора на Ipa/база се добавя ацетон. Не виждам Ipa да се изпарява. Възможно ли е да се направи без етапа на изпаряване?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Да, можете да го направите. Разликата в процедурата за кристализация. Тя ще бъде малко по-дълга.
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
След приключване на реакцията температурата беше понижена до стайна температура, а аз излях 25% разтвор на натриев хидроксид директно в целия материал и разбърках. Застанете неподвижно и разделете в вземете масления слой, след което добавете 85% фосфорна киселина директно към масления слой. Стойността на рН се коригира до 6. По време на охлаждането има утаяване на сол, но няма лечебен ефект. Причината за това ли е промяната на етапите на синтеза?
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Утаената сол се изсушава и се използва без лечебен ефект. Не можах да разтворя утаената сол с 15% NaOH, солта се утаи на дъното с малко количество жълто масло отгоре.
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
стъпки, които промених
1. Добавете 25% натриев хидроксид директно към целия материал
2. Вместо да кристализирате с ацетон, добавете директно 85% фосфорна киселина към горния маслен слой. Доколко тази промяна влияе на този маршрут?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Приблизително 0% разлика.
@aa1178251182 Защо повтаряте едни и същи въпроси. Аз и @Hank Schrader вече ви казахме, че имате проблем с реагента CAS 705-60-2. Трябва да проверите температурата му на топене. Вместо това вие задавате същите въпроси с надеждата да чуете какво? Че можете да промените концентрацията на алкала и всичко ще се промени? Ние сме химици, а не офис мениджъри, няма да получите различно лесно/желано решение в случай на проблем с реактива (изходния материал).
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Здравейте, момчета, кой е най-добрият начин за сушене и колко време ви отнема. големите партиди отнемат цяла вечност, а фунията на Бутчнер не помага толкова много...

Някакви идеи?

Благодаря.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Зависи какво използвате като промивно средство и колко от течността ще успеете да вакуумирате с фунията на Бюхнер.

Ацетон / IPA.

Ацетонът се изпарява много по-бързо от IPA, като по този начин го изсушава по-бързо.

След като измия продукта си, го филтрирам с вакуум, докато спре да капе от фунията на Бюхнер.

Така че на този етап амфетаминът е влажен, поставям го в отворен контейнер и го поставям във фризера за 2 дни.

И воала, твърд като скала.

В общи линии можете да го смачкате на прах с ръцете си.

Не забравяйте, че ако поставите мокър/влажен амфетамин във фризера, за да изсъхне, отваряйте фризера веднъж или два пъти на ден, за да излязат изпаренията.

За разлика от хладилниците фризерите са със затворен цикъл.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Ще успее ли някой от разтворите на Naoh да влезе в слоя ISO/Amp? Ако е така, при осоляването ще се образува ли и Na Sulfate/Nacl с Amp?

Причината, поради която питам, е, че наскоро направих този опит в малък мащаб и всичко работеше невероятно, а добивът беше много по-голям от очаквания.

По някаква причина се съмнявам в получения продукт (4FA). Ще направя още един тест на MP, но първоначалният тест се разтопи (или останалият разтворител се изпари) и след това изгоря, както бих очаквал, че ще изгори nacl. Тестовете с регеант не показаха промяна, но това може да се очаква при 4Fa.
Все още не съм пробвал Robadope, тъй като не можах да намеря никакви индикации.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Направете а/б върху него, може би дори разделете енантиомерите, ако сте в състояние да го направите
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Добра идея за двете.. Кара ме да се чудя дали другите, които не изпитват никакви ефекти, просто консумират S тон NaCl и малко но на амп.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Когато трябва да дестилирам от IPA под вакуум, колко висока трябва да бъде температурата? И какво ca правя, за да оптимизирам резултатите, без да изсушавам ацетона?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Температурата на всяко съединение във вакуум зависи от налягането на вакуума.

В интернет има много добри таблици за тази цел, потърсете ги в Google, за да получите точна настройка за изчисление.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Ако искам да го изпаря от, трябва ли да го варя или само да го оставя да престои по-дълго време. Когато трябва да го варя, каква температура трябва да използвам?
Второ, когато искам да следвам точното описание във видеото, колко NaOH ми е необходим? 2 литра 25% разтвор на NaOH с 500 г NaOH за 250 г P2NP?
 
View previous replies…

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
точно както imoutalso описа това зависи от налягането на вакуума, когато дестилирате под вакуум, вие завишавате температурата на кипене, трябва да опитате ръката си в това.

1500ml вода, 500g Naoh, за вашата 250g P2np партида.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Благодаря, но може би не ме артикулирате правилно. Намерих таблицата и в моята книга "Органикум", но си помислих, че е възможно да се отстрани ипа при нормално налягане?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Възможно е, да, но може да съсипете продукта си поне частично без инертна атмосфера. но от друга страна може би е напълно нормално, аз съм успявал да изолирам добър продукт само под N2.
Вакуумната помпа не е толкова скъпа, големите променливотокови са добри(за известно време) за отстраняване на разтворител, малките китайски 12V не са толкова подходящи за това приложение.
Вземете кондензатор на Dean Stark, мехурчета и свържете вакуума към края на кондензатора, като издърпвате само толкова, колкото да не позволите на парите да излязат, и освобождавате вакуума, за да изтече гравитачно през сифона.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Да, за това имам вакуумен приемник и ще следвам класическата архитектура за апаратура за вакуумна дестилация, но без колба на Уулфш и само с вакуумметър директно на помпата.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Теоретично погледнато, възможно ли е това да се направи успешно, като се използва барабан от 55 галона с горна бъркалка като реактор?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ако отделите време и прочетете темата, ще видите, че този въпрос е задаван многократно в различни мащаби, а въпросът остава същият.

Търсете и ще намерите.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Благодаря за съвета, Докато прелиствах всички 27 страници, намерих m някакви ценни съвети по пътя. Интересно ми е само дали някой е изпробвал техниката и с колко ще се отрази на добива? В сравнение с реактор.
И дали има някакви съвети от някой, който я е пробвал.
Благодаря

"Алхимиците в търсене на злато са намерили много други неща с по-голяма стойност"
 
Top