Benim 3-CMC sentezim

draconic123

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Sanırım asitleştirmemin neden işe yaramadığını buldum lol, metal huniden asit ekliyordum, bu yüzden asit musu 3cmc freebase'e girmeden önce metalle reaksiyona girdi, bu nedenle reaksiyon kapalıydı, bu mümkün mü?

iheartamines

Don't buy from me
Member
Reaction score
2
Başarısızlığa neden olabilecek diğer birkaç şey.

1. Çok fazla reaksiyona girmemiş öncül 2b3c var, bu da rm'nizi koyu siyah/mor renge dönüştürüyor
2. Organik katman üzerinde çalışıyorsanız, yeterince buz gibi soğuk Aseton eklememişsiniz demektir. Reaksiyon karışımınızın hacminin 2,5 katı kadar ekleyin.

draconic123

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Etil asetat ile reaksiyonu denedim ve şimdiye kadar çok iyi renk tarif edildiği gibi Turuncu, ancak beni endişelendiren şey, ikinci yıkamadan sonra su katmanlarının ters çevrilmesi ve asetat ile üstte olması... tamam mı?

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Bunu hiç görmedim ya da duymadım, bana hiç mantıklı gelmiyor... ama eğer dediğiniz gibiyse, organik tabakayı alın, ama tatlı su ve asitlenmeye başlayın.

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Etilasetatın su ile karışması mümkün değildir, bu sentez yapılırken su altta, organik tabaka ise üsttedir. Bazen düzgün bir şekilde ayrılana kadar biraz beklemeniz gerekir.

View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
etil asetat ile reaksiyonu 5 kez denedim, nedenini bilmiyorum ama 3 kez metilaminasyondan sonra organik tabaka oldukça küçüktü ve ilk yıkamadan sonra organik tabaka battı, belki reaksiyon çok sıcaktı ve etil asetat buharlaştı ya da çok az ekledim... oldukça garip

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Ne kadar keton için ne kadar etilasetat kullandınız ve reaksiyon için ne kadar süre harcadınız?

draconic123

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
50 ml 2b3c, 150 ml metilamin ve 150 ml etilasetat 25 dakika emin olmak için. yıkamadan önce sentetik tabaka su tabakasının 2 / 3'üydü. yıkamadan sonra hepsi dağıldı organik tabaka batmak istemedi ve sonunda dibe battı

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Hmmm... bu gerçekten garip.
Destile su mu kullandınız?

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Ne tür bir cam malzeme kullandınız?
Katmanları nasıl ayırdınız?
Hiç işe yaramazsa, farklı bir çözücü kullanın

draconic123

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
şey, 2 kez işe yaradı, bu yüzden birkaç kez yanlış yaptığım bir şey olmalı, ne olduğunu anlamaya çalışıyorum. rm için yazınızdakine benzer bir cam kullanıyorum, ayırma için her şeyi ayırma hunisine döküyorum, süzülmesine izin veriyorum ve boşaltıyorum

View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
meti̇lami̇n dökmeden önce 2b3c'yi̇ eti̇l asetat i̇le ne kadar süre kariştirirsiniz?

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Sadece birkaç dakika, sonra tüm metilamini bir kerede koyun, camı kapatın.
Bunu deneyebilirsiniz.
Önce Aminasyondan sonra su tabakasını çıkarın, ardından organik tabakaya su/Soda koyun, 100ml/10g kullanın.
Kısa bir süre çalkalayın ve karıştırın, ardından katmanlar hacimleriyle orantılı olana kadar biraz bekleyin.
Suyu çıkarın ve sadece 100ml dest su ile 1-2 kez yıkayın, ancak yine de çalkalayın ve karıştırın.
Bazen tüm su yukarıdan aşağıya gelene kadar ayırmak biraz zaman aldı.
Normalde bununla ilgili hiçbir sorun olmamalıdır.

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Ah, çünkü oran
50ml 2b3c 75g ağırlığındadır,
lütfen 225ml etilasetat kullanın, 150ml sadece 2b3c'nin iki katı, 3 kat daha iyi

draconic123

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Oranları ayarladım ve eğitiminizde anlatıldığı gibi her şey çok sorunsuz gitti, ancak bir soru kristallerin gerçekten ortaya çıkması ne kadar sürer? Ya da en azından onlardan bir ipucu var, böylece başarılı olduğumu bilebilirim

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Reaction score
71
Bunun sadece bir oran sorunu olduğunu duymak güzel...
Asitleme tamamlandığında, su tabakasını alın ve hava ile buharlaşmasına izin verin, zaman kaselerin boyutuna bağlıdır, 1-2 cm yüksekliğinde sıvı ile birkaç küçük veya bir büyük kullanabilirsiniz.
2-3 gün sürebilir, 1 veya 2 haftaya kadar sürebilir, iklim koşullarına, Hava sirkülasyonuna, neme vb. de bağlıdır.
Verebileceğim somut bir cevap yok. Benim ortamımda çoğunlukla 3. günde başlar.

draconic123

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
tbh baştan beri oran problemiydi, dcm ile denediğimde, 50 gr 2b3c 100 gr metilamin ve 150 gr dcm koyardım ki bu yine yanlıştı çünkü 100 ml metilamin ve 150 ml dcm olması gerekiyordu... çok fazla reaktif boşa gitti vay canına. rm'de her zaman fazla reaksiyona girmemiş 2b3c vardı

draconic123

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
İlk kristaller, bana gösterdiğiniz sabır için çok teşekkürler

Attachments

• FeW6LDoKdp.jpg
    FeW6LDoKdp.jpg
    1.8 MB · Views: 185