İzomerler ve tartarik asit

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Grafikte bir sorun olduğunu düşünüyorum.
Eğer L+-tartarik asit kullanırsanız (daha ucuz ve bulunması daha kolay) D enantiyomeri (amph,Meth) göründüğü gibi katı halde değil çözeltide olacaktır.
Eğer D-tartarik asit kullanırsanız (daha pahalı ve bulunması zor) D enantiyomeri (amph,Meth) katı halde olacaktır.
Teşekkürler.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Şeması doğru. Tuz katı halde çökeltilir. Fark yok, d-amfetamin l-tartarik asit tuzu veya l-amfetamin d-tartarik tuzu. Asidi değiştirebilir ve aşağıdaki prosedürlerle katı halde farklı izomer elde edebilirsiniz.

Not: Aynı şey metamfetamin için de geçerlidir.

View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
Resim 18'in altında ne demek istiyorsunuz?
"d-amfetamini ilave bir miktar d-tartarik asit ile çökeltiyoruz". Kullandığınız d tartarik asidin l amfetamin d tartarik tuzunu çöktürdüğünü sanıyordum. Çözeltide kalan d amfetamini nasıl çöktürecek?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
D-tartrik istenen enantiyomeri çözeltide bırakır, bu durumda katınız artık atığınızdır, L-tartarik (yaygın olan) için tam tersi, daha sonra istediğiniz asitle çökeltirsiniz. Bu iki işlem sırasında sülfat veya fosfata ulaşırsınız, çünkü tartratlar depolanamaz

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
Bunu anlıyorum. Ancak yayınlanan prosedürü okursanız, işte burada.
"5 ml petrol eteri ile ekstrakte edin ve çözeltiyi ısıtın, karışıma alkol çözeltisinde 2,45 g d-tartarik asit ekleyin. Daha sonra tamamen çözünene kadar alkol ekleyin ve karıştırarak soğutun. L-amfetamin d-tartarik tuzu çökelir. D-amfetamin çözeltide kalır. Verimi artırmak için l-amfetamin d-tartarik tuzu çökeltisini metanol ile temizleme prosedürünü tekrarlayabilirsiniz."
Bir sonraki kısımdan bahsediyorum.
"D-amfetamini ilave bir miktar d-tartarik asit ile çökeltiyoruz. Çökeltiyi süzüyoruz, d-amfetamin bazını elde ediyoruz, pH = 11'e alkali ekliyoruz"

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Yani fazla miktarda d-tartarik asit d-amfetamini de çökeltir. Bu bir çeşit a/b ekstraksiyonu. Bence bu adımı atlayabilir ve ilk d-tartarik asit ilavesinden sonra eter çözeltisini asitleştirebilirsiniz.

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
Tamam. Ama d amfetamini d tartarik asitle nasıl çöktürebilirsiniz?
l amfetamin d tartat ile aynı tartraik asidin bir önceki adımda

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
Bu konuda çok fazla kafa karışıklığı var. Umarım videonuz bu konuya biraz ışık tutar.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Eşitolar oranda yaptım. D-amph için d-tartrane fazlalığı kullanılır.

smallworker

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Bu şekilde kulağa hoş geliyor

Başka bir yol buldum. L++ tartarik kullandım. Baz yağı ve L++ tartariği birlikte yapıyorum.
1.4L h2o yapıyorum ve 700gr tartarik koyuyorum. Bu karışımı 1 litre freebase yağın üzerine koydum.

Birkaç dakika sonra katı hale geldi. Kütleyi soğumaya bıraktım ve birkaç saat sonra santrifüj ile ayıracağım.
Biz baz yağ almak için ph11/12'ye yapıyorum çıkan yağ
Ve toz santrifüjde nasıl kalır, bunu sıcak suyla yapıyorum ve ayrıca baz yağı almak için naoh ile ph 11/12'ye getiriyorum

D ve L ayrılmış..

Daha iyi hale getirmek için bir öneriniz var mı?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Santrifüjden önce sulu tabakayı çözücü tabakadan ayırıyor musunuz? Eğer öyleyse, bana su katmanındaki ürünü boşa harcıyormuşsunuz gibi geliyor, ama belki de anlamıyorum.

View previous replies…

smallworker

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Evet, katı parçadan tüm suyu filtre kağıdına alıyorum ve daha sonra suyu ve santrifüjlenmiş katı kütleden gelen suyu bir araya getiriyorum.

Bunu Noah Ph 12 ile birlikte yapıyorum.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
evet, muhtemelen, L-tartarik rotayı tarif ediyor. mümkün olduğunca fazla çözücü ve l-amfiyi uzaklaştırmak için santrifüj ediyor, sonra katı ürününü (d-amf l-tartrat) bazlaştırıyor ve anladığım kadarıyla yeniden çökeltiyor, ki bu iyi

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Merhaba. D-amfetamin L-tartarik tuzunuz suda çözündüğü için suda çökelmeyecektir. Kılavuzumda yazdığım gibi, tartarik asit için alkol kullanmanız gerekir.