Kannabidiolün (CBD) Psikoaktif Kannabinoidlere İzomerizasyonu

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Reaction score
48
William Dampier Görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Tekrar teşekkür ederim. Burada kahramanca bir iş yapıyorsunuz. Darknet için kendi nobel ödüllerimizi oluşturmalıyız çünkü burada açıkça insanlığa yardım ediyorsunuz.

CBD'yi suda çözülebilir hale getirmenin bir yolunu bilen var mı (eğer bu mümkünse)? YouTube'da suda çözünebilir CBD satan dükkanlar buldum ve CBD'nin içinde bulunduğu çözeltiyle ilgili bir şekilde "bir numara" olduğundan şüpheleniyorum ama bunu nasıl yapıyorlar?

Soruyorum çünkü saf "içilebilir" Etanol burada vergi nedeniyle çok pahalı (İçmek için alkol ağır vergilendiriliyor, bu yüzden insanların kendi "moonshines" larını yaratmak için satın almalarını önlemek için Etanolü de vergilendiriyorlar). Belki Metanol kullanabilirim? Sanırım Toluen gibi bir yağ da kullanabilirim (?) ama bunun yerine damıtılmış su kullanmanın daha ucuz olabileceğini düşünüyordum (CBD'nin yeterince iyi çözünmemesi, CBD'nin kendi yağı içinde hapsolmasına ve çözeltiye temas etmemesine neden olur. Ne yazık ki karıştırma çubuğu sıcak plakam yok, bir sıcak plakam ve karıştırma çubuğum var ama bunlar ayrı birimler).

Acemice sorular soruyorsam özür dilerim: Yakın zamanda kimyayla ilgilenmeye başladım ve keşke şu an yaptığım şey yerine kimya okusaydım.

Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
29
Bir başka tanınmış saykodelik kimyagerin takma adı olan 'Michael Valentine Smith' tarafından yazılan ve her yönüyle harika bir kimyager olan Psychedelic chemistry adlı kitaba göz atmalısınız. Sanırım 70'lerde yazılmıştı. Esrar kimyası hakkında da epeyce şey içeriyor... bu şeyler yeni değil, esas olarak ABD hükümeti tarafından yapılan anologlar da değil.
Bu komik çünkü Pineapple Express gibi filmler ABD hükümetinin dünyanın en güçlü otunu geliştirdiğini gösteriyor.
D9-THCO üzerinde çalışan kimyagerler varken neden uğraşsınlar ki! Unutmayın, tüm dünyada satılan Thco'nun çoğu d8-thco'dur ve IME'ye göre biraz daha zayıftır.
Sahip olmak için iyi bir kitap, ancak eminim ki (biliyorum) bazı sentezlerle ilgili olarak işler biraz ilerledi - pihkal artık mevcut öncüler açısından açıkça modası geçmiş gibi - çoğunlukla.
Bence pek çok insan bunu "CBD'yi bir asitte kaynatmak" olarak görüyor - herhangi bir asit ve %100 d9-THC elde edersiniz - size söylemiyorum, ama Reddit'te 0 analitik ekipmanla bunu soran aptallar gördüm - herhangi bir kannabinoidle çalışma konusunda beni korkutan şey bu - çok yapışkan ve genellikle can sıkıcı! Bunu kendim yapmayı düşündüm ve sonra bir üniversiteye bağlı olmadığınız sürece neye sahip olduğunuzu kontrol etmenin hiçbir yolu olmadığını fark ettiğimde daha iyi düşündüm.
Bu arada Hamilton'ın harika bir podcast'i var, 2 saatlik tartışma sırasında gerçekten ilginç şeyler ortaya çıkıyor.

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
50
CBD'nin sitrik asit kullanılarak THC'ye izomerizasyonu

Lütfen dikkatli olun, en azından deneyi yaparken profesyonel bir kimyager gibi davranın, gözlük ve eldiven takın ve elinizin altında bir yangın söndürücü bulundurun

Bu sürecin hazır malzeme ve reaktifleri kullanmak ve CBD'yi hem verim hem de zaman verimliliği açısından mümkün olduğunca verimli bir şekilde THC'ye dönüştürmek için tasarlandığını ve profesyonel laboratuvar teknikleriyle karşılaştırılamayacağını belirtmek önemlidir.

Reaktifler.
Sitrik asit
CBD
Damıtılmış su
Sodyum bikarbonat veya sodyum karbonat
Polar olmayan çözücü

Ekipman:
Küçük şişe (kaynayan bir şişeyi yarıdan fazla doldurmayın)
küçük leibig kondansatör (200mm iyi olacaktır)
Kondenser için küçük pompa, akvaryum pompası olabilir
Kondenser bağlantısına uyması için küçük tüp
Pompayı içine koymak için küçük kova
Şişenize uygun ısı kaynağı, tercihen manyetik karıştırmalı bir ısıtma ceketi
PH test şeritleri
Gram hassasiyetinde bir tartı
Dağıtım hunisi

İzomerizasyon.

Parti büyüklüğünüzü belirleyin ve ardından ne kadar su kullanmak istediğinizi belirleyin. 1gr H2O:1gr CBD'ye kadar düşebilirsiniz, ancak mekaniği biraz daha kolaylaştırmak için daha fazla su da kullanabilirsiniz. 1 gr'lık partiler için genellikle 5 gr su, 5 gr'lık partiler için genellikle 10 gr su kullanıyorum.

Küçük bir karıştırma çubuğu kullanarak kaynayan şişeye istediğiniz miktarda damıtılmış su ekleyin. Bunu yapmak için, gıda sınıfı susuz sitrik aside ağırlıkça en az %15 su ekleyin. (Yani 1 g su 0,15 g sitrik asit içerecektir, ne kadar CBD kullandığınız önemli değildir). Reflü kondansatörünü şişeye takın ve metal klipsler ve tüp kelepçeleri ile sabitleyin. Kondenseri doldurun ve akvaryum pompasını sürekli çalışır durumda bırakın. Karıştırmayı ~75 rpm'ye getirin, ~120C'ye ısıtın ve çözeltiyi kaynatın. İstediğiniz CBD/D8/D9 karışımına bağlı olarak 4 ila 12 saat arasında reflü yapın. Reaksiyon ne kadar uzun sürerse, o kadar fazla D8 ve o kadar az D9 elde edersiniz. Ben yaklaşık 8 saati tercih ediyorum. Hangi yeniden akış sürelerinin istediğiniz ürünü vereceğini görmek için küçük parti testleri yapabilirsiniz. 100 D8 istiyorsanız, reaksiyonu 10-12 saat boyunca veya test negatif çıkana kadar çalıştırın.

İşlem sonrası.

Nötralizasyon: Ayrılan süre dolduğunda, ısı kaynağını kapatın ve çözeltinin oda sıcaklığına soğumasını bekleyin. Hedefinizin suda çözünmediğini ve oda sıcaklığında katı halde olduğunu unutmayın. Soğuduktan sonra, şişenizde suyun üstünde yüzen ve şişenin duvarlarına yapışmış büyük katı ürün parçaları olmalıdır. Sitrik asidi bir miktar sodyum bikarbonat ile nötralize edersiniz (1 mol sitrik aside 3 mol sodyum bikarbonat). Bikarbonatı doğrudan çözeltinize ekleyebilir ve pH'ı test edebilirsiniz veya konsantre bir bikarbonat çözeltisi hazırlayıp şişenize ekleyebilirsiniz, çok az fark eder. 7'lik pH değerini doğrulamak için pH kağıdı ile test edin (tam olması gerekmez, 6-8 iyidir).

Ekstraksiyon.

Daha sonra, bu şişeye bir miktar NPS ekleyin. kullanabileceğiniz en küçük miktarı tam olarak görmek için deney yapmanız gerekecektir, ancak hedef molekülünüz oda sıcaklığında DCM veya EtOAc içinde kolayca çözünür. 5 g'lık bir parti için genellikle ~20-30 mL DCM kullanırım. NPS'yi döndürdüğünüzde ürününüzün çözündüğünü göreceksiniz. Sulu fazı ayırın ve atın (bunu bir ayırma hunisinde yapıyorum). NPS'yi eşit miktarda dH2O (20 ml NPS ile 20 ml dH2O) ile yıkayarak üründe fiziksel olarak hapsolmuş/hapsedilmiş safsızlıkları giderin. Yeniden ayırın. Organik faz bulanıklaşırsa bir miktar su emmiş demektir. Çözelti tekrar berraklaşana kadar MgSO4 ile kurutun. MgSO4'ü uzaklaştırmak için süzün veya süzün.

Ürünü izole edin.

Ürününüz artık NPS içinde çözünmüştür. İdeal olarak, bu NPS'yi çıkarabilir ve geri dönüştürebilirsiniz, böylece maliyeti ve çevresel etkiyi önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Bu bir seçenek değilse, NPS'nin buharlaşmasını sağlamak için çözeltinizi ısıtabilirsiniz. Bu işlemi iyi havalandırılan bir alanda gerçekleştirin

View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Sülfürik asit ve etanol kullanıyorsam d9 elde etmek için ne kadar süre geri akıtmam gerekir?

Python

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Bunu denedim ve sadece altın rengi bir macun elde ettim, biraz daha kurumasına izin vermem gerekip gerekmediğini bilmiyorum ama hiçbir şekilde kullanılabilir gibi görünmüyor, sizce nerede berbat etmiş olabilirim?

Roberto Cofresí

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
2
Bu 2 patenti nasıl birleştirebiliriz? CBD'den yüksek verim, yüksek saflıkta THC elde etmek için

Attachments

• 97CocKbUe0.pdf
    2.1 MB · Views: 868
  • xkXngBU8FT.pdf
    1.6 MB · Views: 833

csigger

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
CBD'den kannabidiforol (CBDP) üretimi, CBD'nin karboksil grubunu çıkarmak için yüksek sıcaklıkta (yaklaşık 130-150 °C) ısıtıldığı ve CBDA ile sonuçlandığı dekarboksilasyonu içerir. CBDA daha sonra peroksidaz gibi enzimler kullanılarak hidroksilasyon yoluyla CBDP'ye dönüştürülür.

Bir süreç aşağıdaki adımları içerir:

1. Gerekli malzemelerin hazırlanması: CBD, hidrojen peroksit, peroksidaz enzimi, etanol, hidroksilamin ve diğer reaktif malzemeler.
  2. Dekarboksilasyon: CBD, karboksil grubunu çıkarmak için yüksek sıcaklıkta (yaklaşık 130-150 °C) ısıtılır ve CBDA elde edilir.
  3. Hidroksilasyon: CBDA, hidroksilamin ve hidrojen peroksit ile muamele edilir ve ardından CBDA'yı CBDP'ye dönüştürmek için hidroksilasyon reaksiyonunu katalize eden peroksidaz enzimi ile karıştırılır.

csigger

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
İçindekiler:

10 g CBD (kannabidiol) tozu
50 ml etanol
1 ml peroksidaz enzim çözeltisi
50 ml %30 hidrojen peroksit çözeltisi 50 ml asidik su (pH 4)

Ekipman:

Test tüpü
Termometre
Karıştırıcı
Pipet

Hazırlıklar:

Tüm ekipman ve malzemeleri hazırlayın. Ekipmanı temizleyin ve sterilize edin.

Adımlar:

10 g CBD tozu tartın ve bir test tüpüne ekleyin.50 ml etanolü test tüpüne ekleyin.1 ml peroksidaz enzim çözeltisini test tüpüne ekleyin.Test tüpünün içeriğini bir karıştırıcı ile iyice karıştırın.50 ml %30 hidrojen peroksit çözeltisini karıştırarak yavaşça test tüpüne ekleyin.20-30°C arasında kaldığından emin olmak için karışımın sıcaklığını bir termometre ile izleyin.Karışımı ara sıra karıştırarak 2 saat boyunca reaksiyona girmeye bırakın. 50 ml asidik suyu (pH 4) test tüpüne ekleyin ve iyice karıştırın. Elde edilen karışımı bir pipetle alın ve bir ayırma hunisine aktarın. Karışımın, üst katman kannabidiphorol olacak şekilde iki katmana ayrılmasına izin verin. Üst katmanı dikkatlice temiz bir kaba boşaltın ve alt katmanı atın.

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Reaction score
17
1. Etanol yerine ipad çalışır mı?
2. Peroksidaz çözeltisi hangi konsantrasyonda gereklidir? miligram başına 150 birim vardır, miligram başına 250 birim vardır.
3. Bu reaksiyondan önce cbd izolat tozunun ısıtılması gerekiyor mu? Çünkü eğer ısıtırsanız eriyecektir.

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
"10M" NaoH ne anlama geliyor? Ne kadardır? Ayrıca 2.80 dakika ve 3.40 dakika? Anlamadım, biri daha açıklayabilir mi?

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Reaction score
84
Deals
1
Gerçekten işe yarıyor mu bilmiyorum

dbcooper

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
CBDP'yi CBD'den yapmanın bir yolu yoktur, CBDP'yi resorsinol ve olivetolden sentezlemeniz gerekir. Doğal olarak oluşur ancak yalnızca son derece eser miktarlarda bulunur.

CBD'yi karışık THC'lere dönüştürmek inanılmaz derecede kolaydır. CBD'nizi alkan çözücüde çözün (1:2 oranı, 100g CBD: 200ml Çözücü) ve bir gram pTSA (veya birkaç damla HCl) ekleyin ve gece boyunca oda sıcaklığında karıştırın. Çözücüyü birkaç kez %5 kabartma tozu, birkaç kez tuzlu su ve birkaç kez de saf su ile yıkayın. Çözücünüzü boşaltın ve kalan yağı vakumla damıtın. (Eğer vakumla damıtmaz veya kromatografi yapmazsanız, daha fazla kirlilik olacaktır).

dbcooper

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Çözücü olarak heptan kadar pentan da işe yarar. Hekzan da işe yarar ancak daha zehirli olduğu için hekzandan uzak durun.

LilianaHickman

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
İlginç bir konu! CBD izomerizasyonunu anlamak çok önemlidir. Güvenli ve saygın CBD ürünlerini merak ediyorsanız, daha fazla bilgi için https://releaf.co.uk adresine göz atın. Kanabinoidler söz konusu olduğunda bilgi güçtür!

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
9
Uzun zaman önce CBD'yi THC'ye izomerize etmeyi denedim. Bu, asit katalizörü olarak %26 HCL ve çözücü olarak %80 etanol kullanarak iyi sonuç verdi. Bununla birlikte, 24 saatlik reflü gerekliydi.

Gerçekten de, ilk testimde, 8 saatlik reflü ile çok az CBD izomerize edildi.

Bu nedenle, bu reaksiyonu deneyen herkese reaksiyon ortamlarını periyodik olarak test etmelerini tavsiye ederim: mevcut reaksiyonunuzdan bir örnek alın ve sulu bir NaOH veya KOH çözeltisine koyun. Eğer mora dönerse, hala çok fazla CBD kalmış demektir.

Benim durumumda, test ancak 24 saat sonra mora dönmedi.

24 saatlik reflü sonunda etanol sarıya dönmüş, buharlaşmış ve buharlaşma kabında turuncu bir yağ kalmıştı.

Çeşitli kaynaklardan, reflü süresi uzadıkça delta 9'un delta 8'e daha fazla dönüştüğünü okudum, bu nedenle CBD'nin yeterince izomerize olması için iyi bir reflü süresi bulmanız gerekir, ancak delta 9, istediğiniz bu değilse delta 8'e tamamen dönüşmez.

Dahası, suyun varlığı delta 9'un delta 8'e dönüşümünü kolaylaştırır (görünüşe göre), bu nedenle bu reaksiyonun p-Toluensülfonik asit gibi bir asitle apolar bir çözücüde gerçekleştirilmesi şüphesiz daha yüksek bir delta 9 verimi verecektir.

Bazı insanlar, karışmayan iki çözücüyü karıştırmak için güçlü çalkalama ile apolar bir çözücüde sulu hcl kullanır ve görünüşe göre bu da işe yarar.

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
18
Cbd dab mumu veya% 15 cbd yağı veya% 30 cbd macunu kullanabilir miyim veya cbd tozuna ihtiyacım var mı?

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Reaction score
6
Reaksiyonu HCL ile yaptım

4 saat reflü yaptım, soğumaya bıraktım, asidi dengelemek için ph 9'a düşürdüm ama doğru mu yaptım bilmiyorum. Üstü kapalı olarak dondurucuya koydum ve süzdüm. Tüm alkol ve su buharlaştığında saf alkol ekledim, süzdüm ve kurumaya bıraktım.
Nihai sonucun fotoğraflarını ekliyorum.

Garip bir kokusu var, kötü kokmuyor ama iyi de kokmuyor, iyi ya da kötü kokmayan bir çiçek gibi ama güçlü bir kokusu var.

Su ile temizledim ve kurumaya bıraktım, hala aynı kokuyor

Saf THC yağı gibidir ancak kırmızı-kahverengi renktedir.

WillD

Expert
Reaction score
1,031
Evet, gerçek gibi görünüyor, biyotest yaptığınızda anlayacaksınız. Daha fazla saflık için bunun damıtılması gerekir. Ancak genel olarak, izomerizasyonda çözücüler ve katalizörler için birçok seçenek vardır. Isıtma veya soğutma ile koşullar. Ya da oda sıcaklığında. Yüksek verimle bir izomer elde etmek için seçici yöntemler vardır. Gelecekte, burada sunulan konu dışında, çeşitli izomerizasyon yöntemleri hakkında raporlar yapacağız.

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Reaction score
6
YcCNL3zExF

N7MKfL1CUv

Python

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Cbd izolatını dh2o içinde sitrik asit ile geri akıtmayı denedim, etoak ile ekstrakte ettikten ve buharlaşmasına izin verdikten sonra son derece yapışkan bir altın reçine elde ettim, asidi sodyum bikarbonat ile nötralize etsem bile zayıf bir limon kokusu var. Doğru yapıp yapmadığımı bilmiyorum.

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Reaction score
6
GqYXjsEBI7

CBD pişiriyordum ve yanlışlıkla karışıma NAoh ekledim, sanırım izomerizasyon durdu. 2 katman oluştu, biri bana ne oluştuğunu söyleyebilir mi? THC özütü çıkarmak için iyi bir yol mu?

Metanol ve HCL kullanıyorum

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,771
Deals
1
Merhaba, NaOH'ı hangi aşamada eklediniz?

Cevap HPLC analizi ile verilebilir.

View previous replies…

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Reaction score
6
Naoh eklerken iki faz birbirinden ayrıldı ve sanırım reaksiyon durdu. Birçok şekilde yıkamayı denedim ama o kötü kokudan kurtulamıyorum.

cvvvxa

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Bazlar cbd'yi (thc dönüşmez) bazı kinon türevlerine dönüştürür. sanırım thc'den ayırmak için farklı çözücüler kullanılabilir ama hangisinin hangi literatürde tanımlandığını hatırlayamıyorum ayrıca yeşil olduğu için (sanırım) bazı bitki safsızlıkları da oksitlenebilir