Metoda čiščenja MDMA/ekstazija

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1

Uvod: V tem priročniku so predstavljeni naslednji primeri kemijskih kemikalij, ki jih je treba obravnavati v okviru kemijske zakonodaje.

Kot vsi vemo, je lahko tabletam ekstazija primešano ogromno število drog in primesi. V protokolu za ocenjevanje ekstazija, ki sem ga opisal, se lahko z njimi seznanite.
Za začetek torej nekaj osnovnih informacij o čistosti MDMA. Kristalna oblika MDMA, ki jo vsi poznamo, je MDMA.hcl (tj. gre za sol MDMA). Pogosta napačna predstava, ki jo opažam po forumih, je, da če je rjave barve in diši po janežu/ladjaku, potem je to čisti MDMA - To je napačno, saj je čisti MDMA*HCl bel prozoren kristal brez vonja. Ta rjavi videz in včasih mastna tekstura skupaj z značilnim vonjem po janežu sta dejansko prekurzorja in stranska produkta, ki po sintezi nista bila očiščena. Ne bom se spuščal v podrobnosti o tem, kaj so, vendar so nekateri, na primer safrol, potencialni rakotvorni snovi, medtem ko je delovanje drugih neznano, v vsakem primeru pa verjetno ni dobra ideja, da bi jih zaužili. Druga težava, ki jo to povzroča, je, da lahko te nečistoče predstavljajo pomemben delež teže vzorca (do 50 % nečistoč!) in s tem izkrivljajo to, kar ljudje štejejo za dober odmerek. Ker se stopnja nečistoč razlikuje od vzorca do vzorca, je sposobnost doslednega določanja dobrega odmerka oslabljena, kar je seveda zelo problematično z vidika varnosti in zadovoljivega učinka.
S spodaj opisanim postopkom se boste znebili nečistoč in razrezov, kot so kofein, barvilo in druge nadležne nečistoče. Jasno mora biti, da je namen tega postopka ločiti polarno snov od nepolarne. Če so skupaj z vašim MDMA tudi polarne snovi (na primer drugi amfetamini), bodo ostale v očiščenem MDMA. Čeprav je to uporabno za neaktivne snovi in kofein, to ne pomeni, da vam ni treba testirati. Kot rečeno, če ste MDMA oprali in testirali, ste lahko tako prepričani o svojem odmerku, kot bi lahko bil kdor koli (razen laboratorijskega testiranja, seveda). Ta postopek deluje tudi pri pridobivanju MDMA iz tablet ekstazija.

Dejansko izpiranje z acetonom je po tem postopku zelo enostavno.

Za izpiranje z acetonom boste potrebovali:
  • Čisti aceton (ključno je, da ni pomešan z vodo ali čim drugim, kot pri nekaterih odstranjevalcih laka za nohte) - Brez suma ga lahko enostavno in poceni kupite na amazonu.
  • Epsomove soli - to so kristali vodnega magnezijevega sulfata, ki jih lahko enostavno in poceni kupite v lokalni lekarni, kot je Boots (v nadaljevanju bom razložil, zakaj jih potrebujete).
  • Majhna čaša (50 ml je dobro), če je nimate na voljo, lahko uporabite navaden kuhinjski kozarec (dober je kratek in tanek kozarec s premerom).
  • Filtrirni papir (za to je primeren tudi filter za kavo)
  • nekaj za mešanje mešanice (najbolje steklena palica, lahko pa tudi paličica ali kovinski nož, vendar pazite, da nož s plastičnim ročajem ne pride v stik z acetonom)

Postopek čiščenja.

Najprej morate pripraviti brezvodni aceton [previdnost: aceton je zelo vnetljiv, zato ga hranite stran od virov vžiga]. MDMA je zelo topen v vodi, aceton pa je higroskopičen, kar pomeni, da privlači vodo. Če aceton pred uporabo ni brezvoden, boste izgubili zelo veliko količino vzorca. Tu pridejo na vrsto Epsomove soli: najprej svoje Epsomove soli (želeli boste uporabiti precej veliko količino) 2-3 ure pecite v pečici pri 200-250 stopinjah Celzija. Pri tem dobite bel prašni prah, ki je brezvodni magnezijev sulfat. Nato brezvodni magnezijev sulfat, ki ste ga pripravili, dodajate acetonu, dokler se pri vrtenju tekočine ne ustvari učinek snežne krogle (prisotnost prosto tekočega magnezijevega sulfata pomeni, da je aceton suh, če je v acetonu voda, se magnezijev sulfat zlepi in potone na dno raztopine). Ko dosežete to točko, aceton dobro pretresite in ga pred uporabo za nekaj ur ohladite v zamrzovalniku. Tako boste zagotovili, da je za uporabo suh.

Pomembno.
Brezvodni aceton sčasoma absorbira vlago iz zraka. To je skoraj neizogibno, vendar lahko vedno dodate več magnezija, da bo spet v redu. Nikoli ne puščajte acetona na zraku. Posodo, filter in steklenico čim bolj pokrijte.

Korak 1: tableto MDMA/ekstazija zdrobite v prah - enak postopek, kot če bi nameravali vzeti črto, drobneje kot jo boste zdrobili, bolje bo acetonsko izpiranje delovalo pri odstranjevanju nečistoč. Tukaj je fotografija mojega vzorca, da si boste lažje predstavljali, kako drobna mora biti.
18EwUDBWTV
3PbrIQwN9L
Vzorec na sliki je bil testiran z reagenti in čistostjo s polkvantitativnim kompletom EZ in je približno 60-70 % čistosti, na otip je nekoliko oljnat in ima zelo močan vonj po janežu.

Korak 2: MDMA prelijte v čašo/steklo, nato pa vanj vlijte brezvodni aceton, ki ste ga pripravili prej. Uporabite takšno količino, da boste dobili spodobno količino topila, ki jo boste lahko odstranili, ne da bi pri tem izlili tudi MDMA. Dve minuti močno mešajte in pustite, da se usede, dokler ne dobite ostanka (da to pospešite, lahko nežno potrkate ob stran čaše/stekla). MDMA mora biti zdaj potopljen na dnu, na vrhu pa mora biti plast razbarvanega acetona, ki vsebuje nečistoče, kot je prikazano tukaj.
SPZiuYBqXj
Zdaj previdno odlijte umazani aceton, ne da bi z njim izlili MDMA (ta del je lažji s pipeto, vendar ni potreben). Ta korak ponavljajte, dokler aceton v zgornji plasti ne ostane čist (običajno približno 3-5 izpiranj).
Hi4lmqxz13
Korak 3 : MDMA iz acetona filtrirajte s filtrirnim papirjem. Filtrirni papir prepognite na štirikrat in ga nato razgrnite v obliki stožca (3 pregibi bodo na eni strani in 1 na drugi strani), nato skozi papir prelijte mešanico. To najlažje storite tako, da raztopino premešate, da se kristali pretakajo z acetonom, nato pa zmes hitro prelijete v filtrirni papir, saj boste tako lažje dobili MDMA iz čaše, ne da bi ga morali strgati. Morebitni preostali MDMA v čaši lahko na ta način mobiliziramo z majhno količino acetona in ga nato prelijemo v filtrirni papir. Prepričajte se, da filtrirni papir med prelivanjem stabilno držite vi ali filtrirni lijak! Filtrirnega papirja ne smete nenamerno spustiti in s tem izgubiti vsega svojega trdega dela.
WJajEu4pVP
Korak 4 : Posušite kristale. Aceton je zelo hlapen (zlahka izhlapeva), zato lahko to enostavno storite s sušilnikom za lase. Kristale preprosto zavijte v filtrirni papir, tako da kristali ne morejo nikamor izpuhteti, in jih posušite s sušilnikom za lase, dokler papir in kristali v njem niso suhi na otip in ne dišijo po acetonu. Če boste kristale nato ponovno kristalizirali z izopropanolom, ni treba, da so popolnoma suhi. Če nimate sušilnika za lase, lahko vzorec posušite tudi v pečici pri nizki temperaturi (50-60 stopinj Celzija).

To je to, vse je narejeno! Ta postopek lahko uporabite za izpiranje drugih snovi, kot sta kokain in meskalin, ter za ekstrakcijo MDMA iz tablet. Tako je bil videti moj vzorec po izpiranju z acetonom. Bil bi svetlejši, vendar je bil na tej stopnji še vedno moker. Svojo snov lahko še naprej rekristalizirate ali pa končate tam. Zdaj počakajte 24 ur ali dokler iz posode in kristalov ne izhlapi ves aceton. Ko vonj izgine, ste pripravljeni na delo.
8ozwYb0l3E

Rekristalizacija z uporabo izopropanola.

Da bi to lahko poskusili, je priporočljivo razumeti, kako to deluje. Rekristalizacija poteka tako, da vzorec raztopite v vročem (skoraj vrelem) topilu (v tem primeru izopropanolu), saj se topnost povečuje s temperaturo. Tako lahko ves vzorec raztopite v razmeroma majhni količini topila (1 g MDMA se zlahka raztopi v 10 ml vročega izopropanola). Zdaj je ves vzorec, vključno z nečistočami, ki so bile ujete v kristalu, v raztopini. Zato je ta metoda boljša od izpiranja z acetonom, saj ne glede na to, kako fino zmeljete kristale, bodo v kristalih vedno ujete nečistoče, ki jih aceton ne more odstraniti. Poleg tega se med segrevanjem izopropanola v njem topijo nekatere težje raztopljive nečistoče. Nato pustite, da se segreta raztopina čim počasneje ohladi. Čisti kristali MDMA se bodo ob znižanju temperature začeli izločati iz raztopine. To je zato, ker je MDMA v hladnem izopropanolu manj topen. S počasnim postopkom omogočite, da se kristali MDMA oblikujejo, medtem ko nečistoče ostanejo raztopljene v izopropanolu (skupaj z majhno količino kristalov MDMA). S prehitrim ohlajanjem raztopine (tj. takoj po raztapljanju vzorca v izopropanolu jo dajte v zamrzovalnik) se druge nečistoče vrnejo iz raztopine skupaj z MDMA, zato izdelek ni tako čist, prav tako pa bodo kristali, ki se bodo oblikovali, manjši in ne tako lepi zaradi manjše čistosti.

Kaj boste potrebovali.

  • Ker je treba izopropanol segrevati, žal za segrevanje topila ne priporočam uporabe običajnega kozarca, saj bi se lahko razbil. Na srečo jih lahko zelo poceni in brez suma kupite na Amazonu.
  • Čistega izopropanola (99 % ali več) spet ne smete redčiti z drugimi kemikalijami ali vodo. Tudi tega lahko enostavno in poceni kupite na Amazonu.
  • Filtrirni papirji (tudi v tem primeru je primeren papir za filtriranje kave)
  • Brezvodni magnezijev sulfat (ista snov, ki je bila uporabljena za pripravo brezvodnega acetona v prejšnjem koraku)
  • Brezvodni aceton (neobvezno)
  • Mešalnik (lesena paličica je primerna)
  • Steklena pipeta (neobvezno)
Pregled.
  1. Brezvodni izopropanol segrevajte, dokler ne začne vreti.
  2. Za raztapljanje MDMA uporabite najmanjšo možno količino vročega izopropanola.
  3. Pustite, da se raztopina izopropanola počasi ohladi, da nastanejo čisti kristali MDMA.
  4. Iz umazanega izopropanola odstranite dodaten MDMA, nato pa vzorce filtrirajte in posušite.

Kako izvesti postopek.

Korak 1: V stekleno čašo nalijte nekaj izopropanola. Bolje je uporabiti več, kot ga potrebujete, saj ga boste segrevali in bo nekaj izhlapelo. Za 10 g MDMA uporabite približno 30 ml, da ga raztopite, vendar segrete 40 ml. Nato lahko na površino ponve nad kuhalno ploščo postavite lonček, da segrejete izopropanol. Izopropanol je tudi izredno vnetljiv, zato nikoli ne sme biti neposredno izpostavljen plamenu s kuhalne plošče. S postavitvijo ponve na ponev se izopropanol neposredno zaščiti pred plamenom, zato je nevarnost, da bi se vžgal, minimalna. Čašo z izopropanolom postavite na ponev in jo segrejte, da začne vreti. Pri tem uporabite kuhinjsko napo nad kuhalno ploščo, če jo imate, če je nimate, pa vsaj odprite okno, da boste bolje prezračili prostor.

Korak 2: Pripravite čašo s kristali MDMA. Ko izopropanol ravno zavre, v čašo s kristali MDMA vlijte majhno količino (ne celotne količine, ki ste jo nameravali uporabiti). Vrh čaše mora biti dovolj hladen, da se ga lahko dotaknete, dokler čaša ni popolnoma polna, vendar lahko po želji uporabite izolacijske rokavice/trgalo. Izopropanol zavrtite, da se zmeša z MDMA. Zdaj postavite čašo z MDMA in izopropanolom na ponev, da bo vroča. MDMA dodajajte majhne količine vročega izopropanola, dokler se ne raztopi. Naj to ponovim jasneje: za raztapljanje MDMA želite dodati najmanjšo možno količino izopropanola, če dodate preveč izopropanola, se MDMA ne bo obarjal iz raztopine, ko jo boste ohladili, če pa se bo, bo vaš izplen zelo slab. Če ga pomotoma dodate preveč, lahko nekaj zavrete, da zmanjšate prostornino, ko je MDMA raztopljen. Raztopino z MDMA med dodajanjem izopropanola še naprej vrtinčite/mešajte, da se lažje raztopi. Ko je vse raztopljeno, bi morala ostati raztopljena raztopina spremenjene barve, ki je videti podobno kot na tej sliki.
index.php
Kot lahko vidite, je bilo tudi po izpiranju mojega vzorca z acetonom še vedno veliko rjavo obarvanih nečistoč, ki so se raztopile v izopropanolu.

Opomba 1: Če obstajajo nečistoče, ki so netopne v izopropanolu, na primer če je vaš vzorec onesnažen s kuhinjsko soljo ali talkom, se v izopropanolu sploh ne bodo raztopile. Ostale bodo, ko se bodo MDMA in druge nečistoče raztopile, in raztopino lahko preprosto filtrirate s filtrirnim papirjem, da jih odstranite, nato pa pustite raztopino, da se ohladi kot običajno.
Opomba 2: Na zgornji sliki lahko vidite, da za segrevanje izopropanola uporabljam samo ponev in ne ponve v ponvi. S tem je segrevanje izopropanola hitrejše, vendar obstaja tudi večja nevarnost vžiga in prekuhavanja topila. To počnem, ker imam veliko izkušenj z ravnanjem s kemikalijami v laboratoriju, nekomu, ki ima malo ali nič izkušenj z laboratorijskim delom/ravnanjem s topili, pa priporočam, da uporabi nastavitev, ki sem jo predlagal.

Korak 3: Ko je vse raztopljeno, izklopite kuhalno ploščo in pustite, da se raztopina ohladi na ponvi, saj se bo tako počasi ohlajala. Ko doseže sobno temperaturo, jo lahko postavite v zamrzovalnik, da se kristali popolnoma oblikujejo. Če ste dodali minimalno količino izopropanola, potem ko ste čašo pustili v zamrzovalniku 20-30 minut, bi se morali kristali precej očitno oblikovati. Včasih se kristali začnejo obarjati, ko raztopina doseže sobno temperaturo, kar je prav tako v redu. Kot sem že dejal, počasneje ko jo ohlajate, čistejši so kristali. Nekateri pustijo čašo na sobni temperaturi čez noč, nato jo pustijo v hladilniku 4 ure in nato čez noč v zamrzovalniku, da dobijo neverjetno čiste in velike kristale. Osebno se mi zdi to pretirano in sem dosegel odlične rezultate, če sem čašo eno uro hladil na sobno temperaturo, nato pa jo 2-3 ure pustil v zamrzovalniku. Včasih je treba kristalizacijo spodbuditi, ko se vzorec ohladi. Če menite, da ste za raztapljanje MDMA uporabili pravo količino izopropanola, vendar se po ohlajanju v zamrzovalniku niso pojavili kristali, lahko dno čaše popraskate z nečim, kot je steklena palica ali kovinska vilica. To bo pogosto povzročilo kristalizacijo in kristali se bodo začeli pojavljati tik pred vašimi očmi. Ko bo to uspešno opravljeno, boste imeli čašo, ki bo na dnu vsebovala kristale, na vrhu pa glavico odvečnega razbarvanega izopropanola, ki jo boste želeli obdržati. Tako je bil videti moj MDMA, ko sem izlil umazani izopropanol.
YesX2ptnKN
Če nimate na voljo brezvodnega acetona, potem boste želeli umazani izopropanol obdržati v čaši s svojim MDMA, nato s paličico ali kovinskim nožem odstranite kristale z dna čaše, zavrtite mešanico, da se kristali mobilizirajo, in nato prelijte v filtrirni papir za zbiranje kristalov MDMA, umazani izopropanol pa obdržite v drugi čaši. Če imate brezvodni aceton, lahko umazani izopropanol preprosto odlijete v drugo čašo in uporabite aceton, da pomagate odstraniti kristale, nato pa mešanico prelijete skozi filter. To je moja serija med filtriranjem.
GceQPVTOHU
MDMA, ki ste ga zbrali v filtrirnem papirju, je zdaj zelo blizu 100 % čistosti, s to metodo sem dosegel več kot 95 % čistost. Sedaj ga lahko posušite na enak način s sušilnikom za lase, kot je bilo opisano prej. Če ste uporabili aceton, da bi MDMA dobili iz čaše, bo sušenje hitrejše, kot če ste MDMA izlili z umazanim izopropanolom.

Korak 4: Ta korak ni obvezen, vendar je zelo priporočljiv, da izboljšate svoj izkupiček.
V umazanem izopropanolu, ki ste ga zbrali. je še vedno nekaj MDMA. To lahko ekstrahirate tako, da umazani izopropanol zavrete, dokler ne ostane le še majhna količina (približno 5 ml). Nato pustite, da se ponovno počasi ohladi, da se MDMA obori iz umazanega izopropanola. To bo manjša, vendar še vedno znatna količina izdelka. V seriji, ki sem jo prikazal, se je iz umazanega izopropanola izločil približno cel gram. MDMA, ki je nastal iz tega, ne bo tako čist kot glavna serija kristalov, vendar bo še vedno zelo čist v primerjavi z začetnim proizvodom. Kristale lahko iz umazanega izopropanola ločite na enak način, kot je opisano zgoraj.

Čaša na desni je najčistejša glavna serija, na levi pa je pridobljena serija.
EAzljIBFyd
Tukaj je rezultat testa čistosti EZ za prečiščeno serijo. Ustreza barvi v spodnjem desnem kotu tabele, ki označuje podobno čistost kot 100-odstotno čist vzorec MDMA.
XNpa5JL09F
Pravkar ste izdelali nekaj skoraj 100-odstotno čistega MDMA. Tukaj je prikazano, kako je bila serija videti po vseh manipulacijah.
VRBf4Cw3lN
 

Attachments

  • zDvQAKfmp4.jpg
    zDvQAKfmp4.jpg
    35.7 KB · Views: 4,974
Last edited by a moderator:

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Hvala, dobro delo. Aceton (IPA na enak način), ki ostane od izpiranja, je treba shraniti in ga dati v zamrzovalnik. V nekaj dneh dobite majhen bonus.
 

Nayvadius

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 10, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ali bi na ta način vzeli nečiste izdelke, kot so pasta iz amfetaminovega sulfata, kristali metamfetamina, MDMA itd. in jih v bistvu naredili tako rekoč "farmacevtske kakovosti"? Po mojem mnenju bi se moralo izkazati, da dokler to, kar imate, sploh vsebuje snov, ni nič drugačno od tistega, kar bi vam lahko predpisali.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ne, ne bo. Na primer, v vašem MDMA vsebuje amfetamin ali metamfetamin, tam bo ostal tudi po prečiščenju.
 
Last edited:

Nayvadius

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 10, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Če bi želeli varno uživati najčistejši možni metamfetamin zunaj pridobivanja desoksina v lekarni, ali bi bil ta postopek naslednji najboljši, če bi ga jemali oralno? ustvarjanje samega sebe ne pride v poštev
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Tablete zdravila Desoxyn vsebujejo koruzni škrob, laktozo, natrijev paraminobenzoat, stearinsko kislino in talk. Precej težko je najti topila za popolno čiščenje, vendar če je zdravila veliko, lahko poskusimo to storiti.
 

Nayvadius

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 10, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
hell yeah ill try it will you also try and share your results hvala :)
 

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Ali lahko za prečiščevanje kristalnega metamfetamina, ki je prekrit s plastjo olja, uporabim enak postopek?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, katero olje imate v mislih? Je to osnova brez metamfetamina?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Hvala. Poskusil bom tudi s to metodo.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
V nekaterih virih sem prebral, da je dodajanje natrijevega karbonata v raztopino dobro, če se tvori emulzija. Natrijev karbonat zmanjša topnost vode, zato se prosta baza loči od vode.
Ali je kdo poskusil na ta način?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
V čaši sem za čez noč pustil nekaj razmeroma majhne količine MDMA HCl, izdelane iz proste baze. Tako je bila barva očitno rahlo rjavkasta ali rumenkasta, kakor koli že, vendar daleč od želene barve, tudi testi so pokazali čistost okoli 95. Kristalizacija prenasičene vodne raztopine ni prinesla nobenega rezultata, prav tako ne aceton. Zato sem se odločil, da bom v skrajni sili poskusil z IPA.

Poročilo o rezultatih bo objavljeno pozneje. Lahko pa rečem, da je količina IPA, ki jo je navedel plemeniti @G.Patton, precej pretirana. Imel sem 22 gr, zato sem začel z 80 ml IPA. Potem, ko je začelo vreti - 82,6C, sem odstranil nekaj volumna do 60 ml in počasi dodal sol. Brez težav se je popolnoma raztopila. Zato sem jo nekaj časa pustil na kuhalni plošči.

Na koncu sem videl, da se v čaši dviguje prah (lahko pa je šlo tudi za netopne nečistoče), skupna prostornina pa je bila 71 ml. Za samo sol je potrebno 22,0/ 1,1 = 20 ml. Prostornina IPA je torej 71 - 20 = 51 ml, kar pomeni, da 1 ml vročega vrelega IPA reši vsaj 0,43 gr MDMA HCl ali celo več, bomo videli.

Čistost IPA je >99,5.

Morda je bolje začeti z 20 ml IP na 10 gr MDMA?

M3pXx9ZyOR
 
Last edited:
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
zakaj klorid? obstajajo tudi druge aminske soli, s pomočjo katerih je mogoče izdelek dobro očistiti in nato pretvoriti v klorid
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
pravzaprav nisem pričakoval, da bo ena noč v čaši škodovala prostim bazam.
Ali mislite - zakisati prosto bazo z H2SO4, nato pa narediti ABE s HCl?
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
naredite oksalat v alkoholu, aminokisalati običajno dobro kristalizirajo in so zelo slabo topne snovi, nato je mogoče izprati nečistoče. Poskusite na majhni količini snovi! Morda je najboljša možnost destilacija proste baze v nizkem vakuumu z ločenim zbiranjem destilata po frakcijah (šoba tipa pajk ali uporaba Anstutzove ploščice)
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
verjetno mi roke rastejo iz riti. naredil sem, kot sem opisal zgoraj, ohladil čašo na RT in jo dal v zamrzovalnik za 2 uri. potem vidim samo, da je celoten RM popolnoma zamrznjen kos ledu. ali obstaja kakšen predlog, kaj naj storim? ponovim postopek z dodatnim IPA v RM?

MStTcfsiEg
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
barva dobra
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Za rast kristalov je bolje, da ga čim počasneje ohlajate pri sobni temperaturi brez stresanja.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Tako je tudi v tem primeru. Poročilo bom objavil s časovno opredelitvijo.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
ne skrbite bro vse je na voljo, dokler česa ne odvržete
 
Top