Syntéza amfetamínu z P2NP prostredníctvom Al/Hg (video)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nie, koncentrovaný znamená koncentrovaný. Je to > 60 %. Ale nie som si presne istý, pri akom zriedení môže dôjsť k premene na dusičnan ortuťnatý(I)-ortuťnatý. Možno 50 % je v poriadku.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Mohli by ste bližšie vysvetliť metódu rozpúšťania ortuti pomocou hcl a dusičnanov?
akú hmotnosť kovovej ortuti pre túto veľkosť? mám malé teplomery
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Spoznáte, ak ste vyrobili dusičnan ortuťnatý(I)-ortuťnatý: namiesto bielej soli to bude žltá soľ.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Dôležitú úlohu tu zohráva aj teplota, musí ísť o horúcu koncentrovanú kyselinu >60 °C

Myslím, že mal na mysli, že kyselinou zničí oxidovú vrstvu hliníkovej fólie, takže ortuť reaguje s hliníkom za vzniku amalgámu.
 
Last edited:

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Ďakujeme za doterajšie odpovede, veľmi nám pomohli, aj keď sme mali veľa chýb. Povedzme štyri kolá za sebou zlyhali, časť, kde sa P2NP a hliníkový amalgám spájajú, nereagovala, ani teplota sa nezvýšila, ani nič, pokúšali sme sa zahriať, ale nepodarilo sa nám to. Druhýkrát došlo k prudkej reakcii a všetko sa v priebehu niekoľkých sekúnd vyparilo. V čom by mohol byť problém? Hliník? Z kuchynskej fólie sme vystrihli štvorce 1x1 cm, vyskúšali sme niekoľko druhov fólií, hrubšie aj normálne. Po štvrtom putaname sa reakcia podarila? V čom by mohol byť problém? V podobe hliníkovej fólie alebo niečoho iného? Dusičnany sme spracovali podľa návodu z teplomeru s kyselinou dusičnou 60% a raz sme ju zmiešali s ortuťou a raz sme ju zohriali na 60C, lebo niekto tu na fóre písal, že dusičnany sa uvoľňujú až po 60C, tmavožlté a hnedé výpary sme vyfúkli a ostala číra žltá kvapalina a mysleli sme si, že to je ten potrebný dusičnan ortuťnatý. Ďakujem
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Je tu na fóre niekto, kto predáva dusičnan ortuťnatý?

Je vyčerpávajúce kompletne hľadať teplomery a vyrábať si ho sám. A myslíme si, že tu vytvárame problém, takže vždy strácame rovnakú silu, a keď pripravený dusičnan ortuťnatý skladujeme v chladničke, domnievame sa, že po niekoľkých dňoch stráca svoje vlastnosti. Hľadáme ju v Európe a nikde ju nenájdeme, nie je ani na Amazone.

Takže ak niekto musí predávať dusičnan ortuťnatý, naozaj by ho kúpil, aspoň trochu, kým sa v Európe neobjaví niečo konkrétne, čo si môžeme kúpiť sami.

Alebo má ortuť niekto na predaj?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
A áno, ešte jedna otázka o syntéze. Určite ich budem mať viac, ale myslím si, že je to dobré, pretože ostatní sa z mojich otázok niečo naučia, hehe

Môžu sa množstvá zvyšovať? Rozmýšľam, že keďže niektoré syntézy zlyhávajú, namiesto odporúčaných množstiev z tejto syntézy (10g P2NP, 100ml IPA, 50g hydroxidu sodného, 150ml vody...a ostatné), by som mal uvedené množstvá zvýšiť 5-násobne (50g P2NP, 500ml IPA, 250g hydroxidu sodného , 750ml vody...a ostatné)

Alebo ich mám zvýšiť 2, 3 alebo 10-krát?

Bude to fungovať?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pravdepodobne ide skôr o výrobu amalgámu ako o samotný dusičnan. So samotnou hliníkovou fóliou to má menej spoločného, pokiaľ je jej správne množstvo. To, či je váš dusičnan účinný, zistíte, ak sa hliník pomaly rozpúšťa a voda sa mení na tmavošedú a stúpajú bublinky.
Pri pridávaní P2NP musíte počkať na správny okamih, keď sa vytvorí dostatočné množstvo amalgámu, ale skôr, ako táto reakcia dosiahne svoj vrchol, povedal by som 10 - 15 minút po pridaní, ale vždy to závisí od toho, koľko dusičnanu ste pridali, ako veľmi miešate alebo pretrepávate a ako vyzerá váš hliník.
Povedali ste, že by sa všetko odparilo, reakcia je silne exotermická, musíte banku ochladiť, aby ste to dostali pod kontrolu, takže tam ste boli na správnej ceste.
Dusičnanový roztok je kyslý roztok a ak ste ho pripravili podľa návodu, môže sa skladovať v chladničke niekoľko týždňov/mesiacov. A áno, kyselina dusičná musí byť horúca, aspoň 60 °C, aby sa vytvoril správny dusičnan s tvorbou hnedého toxického oxidu dusičitého.
Ak ste z Európy, pozrite sa bližšie do východnej časti, tam sa dá zohnať ortuť a niekedy aj správne dusičnany.
Množstvá môžete škálovať podľa vlastného uváženia, ale majte na pamäti, že ak sa vám syntéza nepodarí s malými množstvami, nepodarí sa vám ani s väčšími a potom hrozí, že reakcia, ktorá expotenciálne narastá s množstvom, vám vybuchne do tváre, a to predsa všetci nechceme, však?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Otázka o dusičnane ortuťnatom (II) - Hg(NO3)2 - 324,7 g/mol

Môže sa namiesto dusičnanu ortuťnatého (II) použiť iná zlúčenina ortuti?

Napríklad:

Dusičnan ortuťnatý (I) - Hg2(NO3)2 - 525,19 g/mol
Chlorid ortuťnatý (I) - Hg₂Cl₂ - 472,09 g/mol
Chlorid ortuťnatý (II) - HgCl2 - 271,52 g/mol

Ak áno, môže byť nahradený ktorýmkoľvek z vyššie uvedených.

Doplňujúca otázka.

Molárne hmotnosti sú vyššie pri dvoch zlúčeninách a nižšie pri jednej zlúčenine. Je potrebné zmeniť dávkovanie v "recepte" alebo je to stále 0,1 g?

S pozdravom
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Aj tento funguje veľmi dobre. Ostatné dva nefungujú.

Množstvo ortuťnatej soli má veľmi široký pomer k hliníku, od 1:1300 do 1:650 (dusičnan ortuťnatý(II) k Al v móloch) Množstvo sa teda naozaj nedá uviesť v konkrétnej veľkosti. Nebojte sa však upraviť pomery na chlorid, aby ste mali predstavu o rozsahu.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18


Jediný chlorid, ktorý vám vyhovuje, je tretí:

"Chlorid ortuťnatý (II) - HgCl2 - 271,52 g/mol"

Pri hľadaní dusičnanu ortuťnatého som veľmi trpel, ale niekto na tomto fóre mi povedal, že chlorid ortuťnatý mi bude vyhovovať. Podarilo sa mi ho zohnať v mojej krajine za približne 120 EUR za 100 g. A keďže množstvo, ktoré sa má použiť, je nepatrné... je to večné.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Dobrý deň,

Mohli by ste mi, prosím, poskytnúť kontakt na chlorid ortuťnatý (II), pretože to je jediná zlúčenina, ktorá mi chýba na syntézu, všetko ostatné sa mi podarilo získať.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Otázka týkajúca sa syntézy.

Povedzme, že chcem vykonať syntézu P2nP 500 g v otvorenom sude z nehrdzavejúcej ocele.

Exotermický proces sa dá zvládnuť pomocou stainlessteelovej chladiacej špirály pripojenej k prívodu studenej vody vo vašej domácnosti a dá sa ľahko spustiť a odstrániť rukou, aby sa dosiahla správna teplota. Zmes sa dá ľahko miešať ručne pomocou "lyžice" z nehrdzavejúcej ocele. Problémom tohto procesu, ako som ho pochopil, by bolo odparovanie izopropylalkoholu a kyseliny octovej počas tohto procesu, pretože reakcia potrebuje udržať 55-60Celcius.

K otázke: Nie je možné mať predhriatu zmes izopropylalkoholu a kyseliny octovej už pri teplote 60Celcius vedľa hlavnej dávky a jednoducho ju pridať do zmesi počas reakcie, keď sa zníži, alebo to naruší reakciu?

S pozdravom
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
chalani môžem použiť kyselinu mravčiu 85 % namiesto Gaa nemám náladu na skúšanie, takže či mám dnes večer urobiť redukciu kyseliny mravčej, alebo počkať na Gaa
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
btw našiel som spôsob s kovovou ortuťou v gaa a 50 % h202 , varte to opatrne: dostanete veľa penového i gues mercuryacetate.. filtrujte penu a bezpečne ju. amalgámy fungujú skvele reakcia nakopne za studena.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Používajte plastový sud
Používanie polypropylénových rúr na podlahové vykurovanie
Áno
Vtedy teplota rýchlo stúpa, reakcia bude nekontrolovateľná.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
áno, môžem 15gr p2np 1litrová banka bola trochu strašidelná @ niektoré momenty som potrebovala 1 hodinu na amalgám nevyplachovala som ju acedom ani bace predtým len (hádam Hg acetát) 15 gr p2np 16 gr al a asi 100 ml kyseliny mravčej a riešila p2n2 v Meoh len toľko, aby sa vyriešila a bola zahriata, ale ochladená potom sa pridá kyselina mravčia 85 % do roztoku Meoh p2np.Nakoniec, keď bol amalgám pripravený (tiež v meoh), zmenil farbu na sýtooranžovú... pridal som ho hádam 8-krát. pri druhom poklese cez chladič prišiel takmer na poslednú guľôčku z chladiča... takže áno, funguje to dobre thnx william za radu
 

Attachments

  • 3We4Rh7ukc.jpg
    3We4Rh7ukc.jpg
    2.4 MB · Views: 155
Top