Syntéza amfetamínu z P2NP prostredníctvom Al/Hg (video)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
-Ospravedlňujeme sa, ale čas na úpravu sa skončil...
A druhá vec, kvôli ktorej mi nad hlavou svieti otáznik. Pri syntéze používame IPA a po pridaní NAOH sa vytvorí vrchná vrstva pozostávajúca z IPA/amfetamínu, do tejto vrstvy pridáme kyselinu. Prečo najprv neodstránime IPA a potom neprejdeme na acetón?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
@William Dampier môžete to prosím vysvetliť, chcem to vedieť presne. Doteraz som vždy predpokladal, že izopropanol, acetón alebo metanol a etanol sú takmer rovnako vhodné, pretože síran je vo všetkých z nich zle rozpustný alebo vôbec nie je rozpustný, preto som teraz prekvapený. Môžete mi odpovedať aj konverzáciou, ak by sa to vymklo z rúk, ale prosím o vysvetlenie.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Vo veľkom množstve izopropylalkoholu sa malé množstvo amfetamínu soli vykryštalizuje až po zriedení acetónom alebo odparením alkoholu. Ak je množstvo alkoholu malé, nevznikajú žiadne problémy. Toto je poznámka, nie axióma. Všetko závisí od koncentrácie, ale ak potrebujete získať maximum, povedal som vyššie.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
keď umývame hliník vodou, musíme ho umývať dovtedy, kým nemáme čistú vodu ?
pri každom umývaní je voda čírejšia, ale po 2 alebo 3 umývaniach je vždy trochu sivá
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
To je dobré vedieť, to bude moja rada do budúcnosti. Extrahovaný amfetamín budem tiež preplachovať acetónom, aby som nezvyšoval množstvo IPA. Je ťažké znížiť množstvo IPA v oddelenej fáze. Preplachovanie filtra len vodou alebo aj acetónom sa dá urobiť. Tieto dve rozpúšťadlá sa nedajú optimálne oddeliť, ale IPA v acetóne sa môže po regenerácii previesť na acetón, na čo mám návod.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Chlorid ortuťnatý bol pre mňa rovnako platný. Možno to bude pre vás jednoduchšie. Získať dusičnan ma v Španielsku stálo veľa, ale chlorid fungoval rovnako dobre.

Hoci som si dusičnan ortuťnatý kúpil aj v Rusku
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Po niekoľkých syntézach mám stále niekoľko otázok...

1)

2) keď ste vložili roztok P2NP, vo videu sa uvádza, že musíme počkať, aby prestali bublať...
ale po dlhom čase naďalej robí veľmi málo bublín... a mám dojem, že keď čakám príliš dlho, môj výťažok je nakoniec horší
Takže môžeme prestať, keď sa robia malé bublinky?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Môže sa v procese použiť etanol 96 % namiesto izopropylalkoholu 99,8 %?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Je to v poriadku
Musíte počkať koniec tejto reakcie a zastaviť bublanie. Takisto môžete reakčnú hmotu zahrievať ~30-60 min pri teplote 50 stupňov, aby ste zlepšili výťažok.
 
Last edited by a moderator:

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

áno

izopropyl sa používa preto, lebo je legálny na celom svete
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Je izbová teplota dôvodom úspechu syntézy? Aký je na to vhodný stupeň?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Tnx za odpovede. Mám ešte niekoľko otázok.

Po amalgamácii a premytí s pridaním P2NP došlo k rýchlej prudkej reakcii. Potom sa z nej stala vzácna sivá kvapalina, v ktorej sa začala objavovať ortuť.
Je to spôsobené zlou prípravou dusičnanu ortuťnatého. Či tam mohlo byť príliš veľa ortuti.

Objasnite, prosím, prípravu dusičnanu ortuťnatého.
Kyselina ortuťová a kyselina dusičná. Ako dlho sa má zahrievať na 60 stupňov.
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Hydinový dusičnan sme vyrobili podľa videonávodu tu na fóre, ale niekde sme sa tu na fóre dočítali, že kyselina dusičná a ortuť sa musia zahriať na 60 C, pretože len vtedy vzniká živý dusičnan.

1. Môžem zvyšok živého dusičnanu, ktorý nepoužijem na syntézu, zachrániť? Ak áno, v čom sa má skladovať? Akú trvanlivosť má takto pripravený živý dusičnan?
2. Ak by sa na syntézu použili hliníkové šampóny, laboratórne hliníkové granule, bolo by to lepšie alebo horšie ako fólia? Môže byť únavné krájať kúsky 1,5 cmx1,5 cm
3. Čas dokončenia amalgámu hliníka; Keď sa do banky vloží 1l destilovanej vody, živý dusičnan a hliníková fólia v kúskoch - syntéza hovorí o 10-15 min, kým je tmavá farba a malé bublinky, myslím, že z tejto časti. Otázka je, čo ak to zostane príliš dlho, povedzme 30 minút, aké sú post upy?
4. Existuje niekto konkrétny, presný a spoľahlivý odkaz na nákup živého dusičnanu v EÚ, ale posielať súkromným zákazníkom a nie firmám? Alebo máte tu niekto z vás na predaj živého dusičnanu?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ak použijete zriedenú kyselinu dusičnú, môže sa syntetizovať nesprávny druh ortuťovej soli (dusičnan ortuťnatý(I)namiesto dusičnanu ortuťnatého(III)). použite koncentrovanú kyselinu dusičnú.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
ale ak použijeme správny mol v rovnici dusičnanu ortuťnatého, aj 50 % kyselinu dusičnú môžeme považovať za koncentrovanú so správnym mol syntézy, áno?

Hg + 4HNO3 ----> Hg(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O,
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
@ASheSChem

Ahoj, stretávam sa s rovnakým problémom ako ty, ale umývam to studenou vodou z vodovodu, ty to umývaš studenou destilovanou vodou?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
2. Používajte fóliu, granule sú príliš reaktívne. s fóliou dajte do mlynčeka na kávu alebo vytvorte rukou voľné guľôčky. tenké štvorčeky sú príliš reaktívne, budú sa peniť a potenciálne unikať z banky alebo uvoľňovať výpary.
3. Môžete ju nechať príliš dlho, ako aj príliš krátko. lepší prípad je príliš dlho, ale ideálne je, ak ju chcete použiť tak, ako je práve pripravená: väčšina hliníka až po vrch, nie príliš intenzívne bublinky, sivá zrazenina, scediť a použiť.
4. onyxmet mal, teraz nie je na sklade, ale stojí za to skontrolovať. môžete sa pozrieť aj na olx.pl, allegro.pl. Google preložiť vyleštiť chemický názov.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Môžete ho uchovávať v tesne uzavretej tmavej banke v chladničke neurčito dlhý čas
 
Top