Cristalizarea metamfetaminei și fabricarea gheții

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
1 face niște treburi acasă
UV Fluorescent Black Light BL 12inch (lungime completă) Înlocuiți becul 8Watt T5 UVA
2 20% din greutatea totală a produsului recristalizare dh20 de exemplu 1000g MA adăugați 200g de dh20 dizolvați termic apoi puneți sub lumină neagră UV
Și vă spun direct, nu încercați să mă subestimați și să mă faceți să par că nu știu despre ce vorbesc, bine?
Am venit în această comunitate cu 20 de ani de experiență și nu am nevoie să copiez și să lipesc prostiile lui Fester pentru răspunsuri.
Am lucrat în laboratoare din întreaga lume.
 
View previous replies…

triptonaut123

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
20 de ani de experiență v-au învățat să puneți o lumină neagră pe o soluție apoasă de metamfetamină pentru a cristaliza selectiv d-meth? Publică rahatul ăsta în revista Nature, amice, e revoluționar. Ce selectivitate - dacă ignor toate celelalte prostii pentru un minut - ar avea o lumină UV asupra moleculei D-meth față de L-meth? Niciuna, pentru că este excitată exact la fel, are aceleași proprietăți fizice.
Nu știu de ce încercați să luați acest popor în lumea voastră fantastică, dar este rușinos să fiu sincer.
 

adrenochrome

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 12, 2023
Messages
22
Reaction score
8
Points
3
1. 1000g MA baza sa liberă sau HCl ?
2. dh20 - aceasta este apă distilată ?
 
View previous replies…

Johnski

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Mar 16, 2023
Messages
11
Reaction score
12
Points
3
L-tartric va precipita produsul L-tartrat D, însemnând că izomerul l rămâne în soluție?

D-tartric va precipita D-tartratul L-produs, Înseamnă că izomerul d meth rămâne în soluție?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Am încercat să acidific și să cristalizez o cantitate relativ mică de MDMA freebase.

Greutatea freebase-ului după extracție și purificare cu eter este de 40 gr. Volumul calculat de HCl = 16,41 ml.

Intenția a fost de a adăuga acidul, apoi de a-l încălzi la 130C, și de a arunca în acetonă 5-10 volume și de a-l lăsa în congelator.

De data aceasta am făcut-o foarte lent din anumite motive, dar involuntar. Așa că toată acidificarea a durat aproximativ 30 de minute față de 15 planificate. Agitatorul magnetic a fost folosit intensiv. Rezultatul PH=2,5

Apoi, când m-am apropiat de volumul planificat, am relalizat tot ce aveam în paharul de laborator pe agitator era pulbere albă pură. Am aruncat-o într-un anumit volum de acetonă înghețată, dar mai degrabă pentru a o spăla, deoarece nu pare să mai existe cristalizare.

Probabil că toată apa s-a evaporat din cauza căldurii degajate atunci când acidul a picurat.

Nu sunt sigur dacă este bine sau am făcut o greșeală gravă?

VBPIZWjQ8k
 
View previous replies…

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 7, 2023
Messages
58
Reaction score
20
Points
8
ați făcut această cristalizare cu încălzire? sau cu temperatură negativă? Ați putea să-mi explicați cum cristalizez baza liberă la temperatură negativă
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
bineînțeles că nu am încălzit-o intenționat. căldura se eliberează ca urmare a acidulării.
în cazul meu, greșeala a fost să o fac prea lent: să încerc să termin tot volumul estimat de HCl în 15 minute.
 
  • Like
Reactions: sal

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Trebuie să evitați supraîncălzirea locală. Timpul de reacție (acidificare) nu joacă niciun rol în această procedură. Temperatura și agitarea corespunzătoare sunt principalele caracteristici care au cel mai mare efect asupra reacției.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună, dragă. Aș dori să te întreb de ce ai încălzit soluția? Nu este necesar. De asemenea, 5-10 volume este prea mult. 1-3 este în regulă.
Care este concentrația acidului tău? 35%? Aveți nevoie de aproximativ 18 ml în acest caz.

Este în regulă

Nu este bine. Prea scăzută. 5-5,5 este punctul scăzut, care este recomandat.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
36-37% acid
în orice caz, am urmărit mai ales cum se schimbă culoarea freebase-ului, și se potrivește
Nu am încălzit în timp ce picuram acidul. Acesta a fost folosit doar pentru agitare.
2,5 a fost soluția, sarea în sine arată 5,5.
 

Nasty19659669

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Bună Patton, ai răbdare cu mine, te rog, deoarece acesta este primul meu comentariu sau întrebare, mai degrabă. Am încercat în mod repetat să purific mamph prin recristalizare și am eșuat lamentabil. Continui să irosesc produsul. Mă lupt vă rog să mă ajutați cu un proces! Aceasta a fost ultima mea încercare în fișierul atașat.
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua, cu ce vă pot ajuta?
P.S. Vă rog, folosiți sistemul Spoiler. Textul dvs. a fost oribil de mare și nu avea sens pentru întrebarea dvs.
 
View previous replies…

Nasty19659669

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
Am nevoie de un
Mă luptcu recristalizarea, în esențăcând încerc să purific unelte proaste. Vreo sugestie?
 

Nasty19659669

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 23, 2023
Messages
9
Reaction score
3
Points
3
G. Patton, în sfârșit am reușit astăzi! M-am simțit foarte prost la cât de ușor este și cât de rău m-am luptat.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Acest carbonat de metil dă un fel de nuanță gălbuie întregii soluții? Am observat cum baza liberă a devenit ușor gălbuie după o noapte într-un pahar de laborator.

Din câte îmi amintesc, procentul de CO2 din aer este de 0,03-0,045%.
Masa molară a CO2 = 44,01 gr
Densitatea CO2 = 1,9768 kg/m3 = 1,9768 gr/L
1.9768 x 0.03 / 44.01 = 0.001344
1.9768 x 0.045 / 44.01 = 0,002021
Atunci, molii de CO2 din 1 litru de aer trebuie să fie între 0,001344 și 0,002021.
Dacă recipientul este închis ermetic, pierderile nu ar trebui să fie semnificative, nu-i așa?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Cu siguranță, merită să evitați expunerea îndelungată la aer.
 

triptonaut123

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Este o nebunie să se adauge HCl apos la o soluție de toluen cu meth freebase în ea, să se separe stratul de apă și să se evapore? Sarea Meth ar trebui să fie în stratul de apă?
 

Sjeik

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 30, 2023
Messages
18
Reaction score
7
Points
3
Am încercat calea nr. 1 și am obținut-o astfel, ph-ul a fost coborât la 4 și după fierbere la 130c am turnat-o în aceton rece
 

Attachments

  • EU27zWPg6l.jpeg
    EU27zWPg6l.jpeg
    754.9 KB · Views: 217

jasper

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
15
Reaction score
5
Points
3
Puteți face un videoclip despre gheață domnule mulțumesc
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Bună ziua, am adăugat din greșeală acid hcl în exces pe baza mea liberă și uleiul meu a devenit roșu închis, iar acum nu se cristalizează. Ar trebui să adaug NaOH și apă pentru a-l transforma din nou în freebase sau există vreo modalitate alternativă pe care o pot face
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Da, faceți din nou baza și re-extrageți cu DCM. Apoi, evaporați solventul și repetați procedura fără greșeli.
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
Vă mulțumesc foarte mult, domnule
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Domnule, mă confrunt cu aceeași problemă.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Mă confrunt cu aceeași problemă
 
Top