Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
din nou, nu știu randamentul, cred că am folosit acid fosforic pentru a obține sarea, dar în cei 9 ml pe care îi vedeți în PC este puțină apă, a fost în răcitor și adaptoare
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Încă picurând, am decis să distilez 130 ml de sulfuric 15%, dar cred că am nevoie de somn
 

Attachments

  • oqgBkwUOne.jpg
    oqgBkwUOne.jpg
    2.3 MB · Views: 259
  • BvQGyN3zDX.jpg
    BvQGyN3zDX.jpg
    2 MB · Views: 261
  • tvc2MxH36U.jpg
    tvc2MxH36U.jpg
    2 MB · Views: 257
  • zJ427vdDIl.jpg
    zJ427vdDIl.jpg
    2.3 MB · Views: 258

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Nu pot distila acid sulfuric. Îl pot încălzi până când începe să fumege și ajung la ~95%. Apa suplimentară va dizolva sarea formată, așa că voi pierde un pic. Altceva?
 
Last edited:

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Destul de suficient, închideți întotdeauna bine acidul sulfuric, deoarece acesta are proprietatea de a absorbi apa din aer.
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Dacă obțin nitrat de mercur II monohidrat, cum se separă cel mai bine H2O, deoarece punctul de fierbere al mercurului este mai mic decât cel al H20? Sau pur și simplu nu va funcționa deloc
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Utilizați monohidrat
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Această reacție funcționează destul de bine pentru mine, am reușit să fac câteva teste cu 20 de grame într-un butoi HDPE gros de 7 litri, eficiența ajungând la aproximativ 60 % după uscare la temperatură joasă într-un dezumidificator. a avut loc o mică supraacidificare în unele loturi, dar în general este o substanță albă foarte frumoasă care, odată uscată corespunzător, formează boabe care se transformă în pulbere cu o presiune ușoară-medie.
Am totuși două întrebări.

Nitratul meu de mercur devine galben când atinge apa, mercurul este alb pur înainte de a-l adăuga în amestecul de aluminiu/apă, dar de îndată ce este adăugat în apă, devine galben și, după ce a stat în apă/aluminiu, devine chiar aproape roșu-portocaliu. aceste bulgări par să se dizolve slab în apă, deoarece trebuie să clătesc de cel puțin 3-4 ori pentru a scăpa de orice cantitate mică de urme. mercurul meu metalic provine de la întrerupătoare basculante, ceea ce mă face să cred că ar putea fi contaminat cu urme de alte metale, poate?

a doua mea preocupare este că p2np nu se dizolvă în amestecul meu de IPA/acid acetic, având în vedere că 10 g de p2np sunt în 100 ml de izopropil și 50 ml de acid acetic glacial. acidul meu acetic este de numai 80%. am nevoie de aproximativ 120-130 ml de IPA și probabil 70 ml de acid acetic pentru a dizolva p2np, altfel am cristale galbene care se învârt în jurul soluției mele.
Ar putea fi aceasta o consecință a acidului acetic de 80% ?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Încălziți puțin soluția la 50°C, dar nu prea tare, deoarece atunci galbenul va deveni roșu.
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Voi încerca, mulțumesc. Apropo, este posibil să înlocuiți IPA, de exemplu, cu bioetanol? ar fi mult mai ușor de obținut decât IPA în cantități mai mari.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
IPA este legală în Polonia pentru consumatori și costă aproximativ 20$ pentru 5L 99% >

Cu cele mai bune considerații
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Da, este legal, dar bioetanolul este mai ieftin, mai puțin suspect și poate fi procurat cu ușurință în cantități mari offline, ceea ce cred că îl face preferabil dacă este posibil să fie utilizat.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Știu sau mai bine zis am citit că s-a utilizat metanol pentru sinteză, deci ar trebui să fie posibilă și utilizarea etanolului. Trebuie să separați toți solvenții înainte de a adăuga acidul pentru a obține o soluție aproape lipsită de apă, deci ce contează, încercați și raportați.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Când cresc p2np câți alți reactivi pun?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Depinde de cât de mult din P2nP doriți să creșteți.

Aceeași cantitate de % de creștere a P2nP trebuie adăugată și la celelalte ingrediente.

De exemplu, rețeta este pentru 10 g de P2nP, dacă doriți să preparați un lot consistent de 20 g de P2nP, care reprezintă o creștere de 100%, atunci adăugați 100% și la celelalte ingrediente. Simplu ca bună ziua.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Chimiștii utilizează raporturi molare. Acesta este cel mai bun mod de a avea o conversie precisă.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Am încercat, dar nu pot găsi rapoarte molare pe un site precum wikipedia sau ceva asemănător întrebării care este raportul molar pentru fierul p2p și fecl
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Efectuat exact ca în videoclip, cu excepția adăugării a 62,5 ml de acid acetic 80%. La început am fost îngrijorat de concentrația de acid s obas de vârsta și calitatea P2NP (aproximativ 10 luni în borcan, a devenit puțin uleios umed). am eșuat rețeta Al/Hg de pe site-ul "scribd" de trei ori, si am fost fără speranță. Dar reacția a fost atât de viguroasă încât a trebuit să clătesc condensatorul cu încă 20 ml IPA. Am uscat acetona 99% pe sită moleculară coaptă la 300°C, dar, cumva, după adăugarea acidului sulfuric 96%, s-a transformat într-o mâzgă groasă maro. Așa că a trebuit să o acidific pe cale fosforică. Produsul final este foarte puternic, randamentul este de 7,2 g uscat din 10,3 g P2NP. Săptămâna viitoare voi duce o mostră la locul meu de muncă și voi face o analiză de calitate prin GC-MS/MS.
De asemenea, sunt curios dacă pot înlocui GAA cu un acid diferit, de exemplu formic? Mirosul de oțet 80% vărsat este oribil
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Felicitări! Ar fi frumos. Împărtășiți-ne rezultatul dvs. vă rog.
Îmi pot imagina și vă înțeleg bine. Puteți încerca această rețetă fără acid acetic.
Ați adăugat acid direct? Trebuie să folosiți soluție de acid sulfuric (~10%) în acetonă.
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Am adăugat 2 ml de acid 96% la 10 ml acetonă, spuneți că trebuie să folosesc acid sulfuric diluat pentru a amesteca cu acetonă? Am crezut că agentul de neutralizare trebuie să fie cât mai anhidru. Data viitoare voi încerca această rețetă la scara de 1g cu echivalent molar de acid formic 85%.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Este în regulă. Nu, am vrut să spun că trebuie să preparați o soluție de 10% din acid 96% cu acetonă, scuze pentru explicația neclară.
 
Top