Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
--Îmi pare rău, dar timpul de editare a fost depășit.
Și un al doilea lucru care face să strălucească un semn de întrebare deasupra capului meu. În sinteză folosim IPA și după adăugarea de NAOH se formează un strat superior format din IPA/amfetamină, la acest strat adăugăm acidul. De ce nu eliminăm mai întâi IPA și apoi trecem la acetonă?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
@William Dampier îmi puteți explica vă rog, vreau să știu exact. Până acum am presupus întotdeauna că izopropanolul, acetona sau metanolul și etanolul sunt aproape la fel de potrivite, deoarece sulfatul este puțin solubil sau deloc solubil în toate acestea, motiv pentru care sunt surprins acum. Puteți să-mi răspundeți și prin conversație dacă acest lucru ar scăpa de sub control, dar vă rog să-mi dați o explicație.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Într-o cantitate mare de alcool izopropilic, o cantitate mică de amfetamină de sare nu va cristaliza până când nu este diluată cu acetonă sau alcool evaporat. Dacă cantitatea de alcool este mică, atunci nu există probleme. Aceasta este o observație, nu o axiomă. Totul depinde de concentrații, dar dacă trebuie să obțineți maximul, am spus mai sus.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
atunci când speli aluminiul cu apă, trebuie să îl speli până obții o apă limpede?
La fiecare spălare apa este mai clară, dar după 2 sau 3 spălări este întotdeauna puțin gri
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Este bine de știut, acesta va fi sfatul meu în viitor. De asemenea, voi clăti amfetamina extrasă cu acetonă pentru a nu crește cantitatea de IPA. Este greu să reduci cantitatea de IPA din faza separată. Clătirea filtrului numai cu apă sau și cu acetonă se poate face. Cei doi solvenți nu pot fi separați în mod optim, dar IPA din acetonă poate fi transformată în acetonă după recuperare, pentru care am instrucțiuni.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Clorura mercurică a fost la fel de valabilă pentru mine. S-ar putea să fie mai ușor de obținut pentru dumneavoastră. Obținerea nitratului m-a costat mult în Spania, dar clorura a funcționat la fel de bine.

Deși am cumpărat și nitrat mercuric în Rusia
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
După unele sinteze, am încă unele întrebări...

1)

2) când ați pus soluția P2NP, videoclipul spune că trebuie să așteptăm oprirea bulelor...
dar după mult timp el continuă să facă foarte puține bule... și am impresia că atunci când aștept prea mult, randamentul meu este mai rău în final
Așadar, putem să ne oprim când se fac bule mici?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Se poate utiliza în proces etanol 96% în loc de alcool izopropilic 99,8%?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Este în regulă
Trebuie să așteptați sfârșitul acestei reacții și să opriți barbotarea. De asemenea, puteți încălzi masa de reacție ~30-60 min la 50 deg pentru a îmbunătăți randamentul.
 
Last edited by a moderator:

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

da

motivul pentru care se folosește izopropilul este pentru că este legal în întreaga lume
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Este temperatura camerei un motiv de succes al sintezei? Care este gradul adecvat pentru aceasta?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Tnx pentru răspunsuri. Mai am câteva întrebări.

După amalgamare și spălare cu adăugarea de P2NP, a avut loc o reacție violentă rapidă. După aceea a devenit un lichid gri rar în care a început să apară mercur.
Se datorează unei pregătiri necorespunzătoare a nitratului de mercur. Dacă este posibil să fi fost prea mult mercur.

Vă rugăm să clarificați prepararea nitratului de mercur.
Acid mercuric și nitric. Cât timp ar trebui să fie încălzit la 60 de grade.
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Am făcut nitrat de pasăre conform instrucțiunilor video de aici de pe forum, dar undeva am citit aici pe forum că acidul azotic și mercurul trebuie încălzite la 60 C pentru că numai atunci se creează un nitrat viu.

1. Pot păstra restul de nitrat viu pe care nu îl folosesc pentru sinteză? Dacă da, în ce ar trebui să fie depozitat? Ce termen de valabilitate are un nitrat viu astfel preparat?
2. Dacă pentru sinteză s-ar folosi șampoane de aluminiu, granule de aluminiu Laboratorska, ar fi mai bine sau mai rău decât folia? Poate fi obositor să tai bucăți de 1,5cmx1,5cm
3. Timpul de finalizare a amalgamului de aluminiu; Când 1l de apă distilată este pus în balon, nitrat viu și folie de aluminiu în bucăți - sinteza spune pentru 10-15 min în timp ce întuneric este culoarea și bule mici, mă gândesc la acea parte. Întrebarea este ce se întâmplă dacă stă prea mult, să zicem 30 de minute, care sunt posturile acestuia?
4. Există cineva un link concret, precis și de încredere pentru a cumpăra nitrat viu în UE, dar trimiteți clienți privați și nu companii? Sau aveți vreunul dintre voi aici pentru vânzarea de nitrat viu?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Dacă utilizați acid nitric diluat, se poate sintetiza un tip greșit de sare de mercur (nitrat de mercur(I) în loc de nitrat de mercur(III)). utilizați acid nitric concentrat.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
dar dacă folosim mol corect în ecuația nitratului de mercur, chiar și acidul nitric 50% poate fi tratat ca concentrat cu sinteza mol corectă, da?

Hg + 4HNO3 ----> Hg(NO3)2 + 2NO2 + 2H2O,
 

malayboy

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
58
Reaction score
35
Points
18
@ASheSChem

hi mă confrunt cu aceeași problemă cu tine, dar mă spăl cu apă rece de la robinet, te speli cu apă distilată rece?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
2.Folosiți folie, granulele sunt prea reactive. cu folie puneți în râșnița de cafea sau formați cu mâna bile libere. pătratele subțiri sunt prea reactive, vor face spumă și pot scăpa din balon sau elibera vapori.
3.Se poate lăsa atât prea mult timp, cât și prea puțin. în cel mai bun caz este prea mult timp, dar ideal este să folosiți așa cum este gata: cea mai mare parte din aluminiu la vârf, bule nu prea intense, precipitat gri, scurgeți și folosiți.
4.onyxmet a folosit pentru a avea, nu în stoc acum, dar merită verificat. puteți căuta, de asemenea, pe olx.pl, allegro.pl. Google translate pentru a lustrui numele chimic.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Îl puteți depozita într-un balon întunecat bine închis în frigider pentru o perioadă nedeterminată de timp
 
Top