Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
La ce temperatură se fierbe IPA în ea
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Cât de mult trebuie să pun în IPA
MULȚUMESC
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Când hidroxidul de sodiu este turnat peste amestecul de reacție, care este pH-ul necesar?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
exact cât trebuie pentru a se dizolva

neutru, PH 6
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Știu asta, prietene, dar vreau să spun cât de mult pH este necesar înainte de a aplica acid sulfuric
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Nu înțeleg întrebarea. Trebuie să aplicați acid sulfuric cu acetonă și cu acest amestec să reduceți pH-ul amfetaminei dizolvate în alcool până la atingerea unui pH de 6.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Dacă ajungem la pH 6, înseamnă că sinteza este corectă și produsul este amfetamină? Cum știu că produsul este amfetamină?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Folosesc apă de la robinet și alcalinitatea acesteia este slabă.. Care este modalitatea adecvată de a crește alcalinitatea amestecului de reacție
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Folosiți apă de la robinet pentru a realiza sinteza? Trebuie să utilizați hidroxid de sodiu și apă distilată/demineralizată. Apa normală sau de la robinet va fi contaminată și nu știu dacă va funcționa pentru sinteză.

Produsul arată ca amfetamina cu ochiul liber și cu mirosul. Dacă aveți o altă culoare care nu este albă, va fi tot amfetamină, dar contaminată. Dar într-adevăr, cu mirosul, dacă ați avut vreodată amfetamină, vă va fi foarte familiar.

Am deja 4 amfetamine sintetice și adevărul este că trebuie să spun asta pentru că nu am avut experiență cu chimia. Sunt foarte mulțumit de rezultate și de randament. Am deja 4 amfetamine sintetice și adevărul este că nu am avut niciodată experiență cu chimia. Sunt foarte mulțumit de rezultate și de randament.
 
Last edited:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Am o întrebare. În ultima etapă de dizolvare a amfetaminei în alcool și de amestecare a acesteia cu acetonă/acid sulfuric am o mică problemă.

Măsor pH-ul până încerc să obțin un pH de 6. Dar se termină cu o "pastă" prea densă care mă împiedică să măsor pH-ul corect. Știți de ce s-ar putea întâmpla acest lucru sau ce ar trebui să fac?

Am obținut acidul sulfuric prin evaporare cu o baie de apă cu electrolit de baterie și probabil că puritatea acidului este de aproximativ 90%-95%. Ar putea fi acesta motivul?

Vă mulțumesc foarte mult. Acest forum este minunat.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Dacă soluția devine prea groasă în timpul titrării, acest lucru se datorează cantității de sare care precipită, pur și simplu adăugați mai mult solvent pentru a o dilua, acest lucru nu afectează cu adevărat valoarea pH-ului.

Dacă acidul dvs. sulfuric este contaminat, cel mai probabil este de apă. Sulfatul de amfetamină se dizolvă în apă, ceea ce înseamnă că veți avea o pierdere în randament, dar aceasta ar trebui să fie minimă.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
>pH13 în cel mai bun caz, dar citiți instrucțiunile.
Dacă ați urmat această sinteză și scăpați acid sulfuric în soluția dvs. la sfârșit, atunci sulfatul de amfetamină va precipita acolo până când ajungeți la pH6, orice sub acest nivel înseamnă pierderea randamentului și impurități suplimentare.
În general, produsul ar trebui să fie purificat după sinteză.
Da, apa de la robinet este și pentru băut, de ce ar trebui să fie și alcalină? Cum ar fi să mergeți la o farmacie, să cumpărați apă distilată și hidroxid de sodiu pentru a face o leșie și a obține o soluție alcalină? Dar acest lucru este, de asemenea, în instrucțiuni.
 

lazkalsai

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 11, 2022
Messages
16
Reaction score
10
Points
3
Mă întrebam despre foaia de aluminiu în loc de folie, BHBlueberry le-a folosit în versiunea sa a acestei sinteze sugerând că foaia (cred că 5 mm grosime) va fi mai bună, știți ceva despre această opțiune?

Link către sinteza sa în care folosește foaie:
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Vreau să fac o soluție de acid sulfuric pentru sulfatul de MDMA. Cum pot face o soluție pe care să o pot folosi pentru sărarea bazei? Să fac soluție de acid sulfuric cu IPA, apoi să usuc IPA cu mgs04? va fi în regulă.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Vă mulțumim pentru interacțiune și asistență. Întrebarea importantă acum este cum știu metoda de recul și când are loc reculul
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Salut, băieți. Ce părere aveți despre această pompă de vid pentru filtrarea amfetaminei?

Ar putea funcționa?


 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Dacă doriți să realizați reacții mai mari, nu știu dacă puteți utiliza folia, veți avea nevoie de aluminiu mai gros, cum ar fi foaia de aluminiu. Motivul este că folia fiind atât de subțire reacționează rapid și, deși este bună la scară mică, nu este bună la scară mare, trebuie ca totul să reacționeze pe o perioadă mai lungă de timp
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
O pompă de vid este întotdeauna utilă în laborator, în special atunci când trebuie să efectuați multe operațiuni de filtrare și uscare.
Cea mai ieftină achiziție va fi probabil o pompă cu jet de apă, dar aceasta consumă multă apă.

Cu o pompă de vid, ar trebui să acordați atenție rezistenței și să vă gândiți la achiziționarea unei capcane reci, care protejează suplimentar pompa de gazele chimice.
Ce se înțelege prin metoda recoil?
Este întotdeauna mai bine să folosiți un solvent cât mai anhidru posibil, dacă sarea obținută se dizolvă bine în apă, aceasta crește randamentul.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Atunci când amestecul reacționează, nu există niciun proces de reflux, de ce?
 
Top