Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ok să usuc ipa/H₂SO₄ cu MgSO₄? Cred că ceea ce pot obține este 92-96% h2s04
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
. Atunci când se reduce cantitatea de p2np la 5g. Care sunt proporțiile corecte ale altor reactivi.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Ele se scalează liniar, deci jumătate din tot. reflux nu este obligatoriu să se întâmple pentru ca reacția să aibă loc, dacă controlați reacția în mod corespunzător într-un balon adecvat cu un condensator beefy nu va ajunge la reflux chiar, mai ales aith 5g. dacă reacția nu începe deloc, cu toate acestea, cu adăugarea de propenă dumneavoastră, aș verifica poate : dacă amalagam a fost făcut corect, puritatea materiilor mele prime (în special propenă). și ffs folosi distilat.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
În mod normal, acidul sulfuric concentrat nu se usucă deloc, ci se folosește pentru a se usca pe sine.

Dacă amestec 1 ml H2SO4 96% și 5 ml IPA uscat pentru titrare, am aproximativ 0,04 ml de apă în soluție. Într-o astfel de constilare, cred că nu există niciun motiv pentru a utiliza desicant.
Cu siguranță nu va face niciun rău, dar este discutabil dacă va funcționa.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18

Dacă nu începe să se umfle și să se încălzească cu folie, atunci sum-ting-wong
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Am avut probleme cu reducerea PMK all/hg, am o cantitate mare de aluminiu nereacționat rămas după o rxn cetonă 240g. Vasul s-a încălzit singur cu reflux la aproximativ 65c și a scăzut la 40c pe parcursul a 90mins. Apoi s-a aplicat căldură pentru a-l aduce la 50-60c timp de 3-4 ore.

S-au folosit forme de plăcintă și s-au tăiat în fâșii mici de 1 cm și s-a adăugat 10% în exces la scrierea osmiului. După basifiere, ai a fost redus. Apoi bunurile au fost extrase cu toluen și spălate cu soluție naoh. Sper să obțin un randament de cel puțin 100g. Dacă nu, atunci sunt futut și va trebui să mai economisesc niște bani pentru un alt rxn și doar folie folosită astfel încât să fie mâncat.

Îmi amintesc că erau poate 50% ai resturi. Acesta a fost 100% aluminiu tigăi de copt de unică folosință. Am așteptat aproximativ 45-60mins pentru amalgamarea pentru a începe și doar câteva bucăți au fost plutitoare, am presupus că este pentru că este mai gros ai... dar nu a fost bubbling merge pe soluția a avut un aspect argintiu... Părea gata. Și rxn încălzit la 65c pe cont propriu, așa că sunt sigur că a fost gata... Poate că trebuie doar să gaz și a vedea randamentul... Am un sentiment că va fi rău lol. D
osmium adaugă deja aluminiu în plus? Poate că am adăugat exces peste exces lol. Oricum, cred că folia groasă ar fi OK pentru o reducere de 200-300g. Aș fi vrut să realizez acest lucru și să rămân cu folia pe aceste rxns mai mari... dar așa învăț. Dacă reacția a ajuns la 65c cu tigăile de Al, atunci cu folia ar putea fi prea exotermică, nu? Deci, grosimea mea de Al ar putea fi pe punctul și poate că trebuie să las amalgamarea mai mult timp până când toate piesele plutesc? mi s-a părut că a fost merge și reacție exotermică a lovit în.

Dacă am pierdut destul de mult material și timp încercând să măresc și de fiecare dată mă joc cu Al mai gros, când mă gândesc că ar trebui să rămân la o folie mai groasă, în acest fel totul se consumă și temperaturile pot crește până la 75c, dar pot să le răcesc pentru a le menține sub 70 fără probleme. Dacă aș fi știut despre ruta NMF înainte de a mă pregăti pentru ruta osmiului, aș fi folosit NMF și cred că aș fi avut mai puține probleme.
Vă voi raporta rezultatele obținute la testul cu tava de plăcintă.
 
Last edited:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Produsul a ieșit cu mine așa ca părul!
 

Attachments

  • kJhpaUsmFy.jpeg
    kJhpaUsmFy.jpeg
    717.7 KB · Views: 423

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Scuze, ce înțelegeți prin sum-ting-wong
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Care este grosimea adecvată a foliei de aluminiu?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
IMO Orice folie groasă Al este bună, în funcție de scară. Folia groasă cumpărată de la magazin pentru a face reacții la scară mică și chiar mai mari, dar granulele All sau așchiile fine CNC Al arată bine.

Nu sunt familiarizat cu amfetamina, dar ar putea fi posibil agentul de uscare. Dacă este randamentul dumneavoastră, atunci mi se pare în regulă.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Am folosit condensatori în această sinteză sau există condensatori specifici? Vă mulțumesc.
 

AstekPL

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
sinteza a fost realizată ca în film, produsul nu are putere. Ce trebuie să faceți?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Produsul are un gust sărat sau este amar?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Când gustați produsul la început, acesta va avea un gust foarte sărat, iar în final, apare gustul de amfetamină
 

Catweazle

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 30, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună
Ar fi dcm sau cloroformul un solvent potrivit.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Isopropanol este în regulă, presupun?
clătim balonul, și punem rezultatul pe sita fină pentru a merge cu restul înainte de alcalinizare ?
nu este nevoie să evaporăm izopropanolul sau ceva de genul ăsta ? :) (aveți idee de cantitatea maximă de izopropanol pe care o putem folosi pentru clătire ?)
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Poate fi sulfat de sodiu... Este posibil ca reacția dvs. să nu fi mers până la capăt. Am avut aceeași problemă la început, am avut și Na2SO4 și altele. Soluția a fost să nu clătesc amalgamul (doar să scurg apa) și, de asemenea, regula mea pentru promptitudine este atunci când tot Al iese la suprafață și se aude și un sunet de sfârâit. De asemenea, apar mici bule. Acesta este momentul în care consider că amalgamul este gata, iar acest lucru a rezolvat problema lipsei de reacție. Randamentul meu variază de obicei doar în jur de 50%, dar de atunci nu am mai avut niciodată un amalgam nereactiv.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Scuzați-mă . Dar nu am folosit sulfat de sodiu în această sinteză. Care este relația sa cu subiectul? Dacă vă permiteți, vă rog să-mi explicați mai multe. Nu am înțeles ideea. Mulțumesc.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Bună ziua, nu sunt în niciun caz un expert, așa că alții ar putea confirma sau corecta acest lucru, dar atunci când adăugați acid sulfuric (H2SO4) la amestec, dacă nu există bază de amfetamină prezentă (adică reducerea nu a avut loc), atunci SO4 ar putea forma o sare cu sodiul (Na). Sodiul este prezent în soluție de la NaOH adăugat anterior.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Către experți: Ce se întâmplă dacă folosim mai multă folie de Al în reacție? Ar putea crește randamentul?
 
Top