Purificarea amfetaminei prin extracție acido-bazică

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Așadar, am probleme cu pasul 8. Se pare că sunt multe deșeuri și pierderi pentru mine aici. Am transferat extractul din pâlnia sep a adăugat magneziu pus în congelator. Acum aici am făcut filtrul cu vid. Cred că Buchner este mult mai bun decât configurația pe care am primit-o, deoarece se scurgea și volumul este prea mare. Deci, în primul rând, atunci când se toarnă în configurație ar trebui să aruncați totul în... Nu înțeleg cum să torn în mod corespunzător extracția de eter fără a obține magneziu cu ea, cu excepția cazului în care nu torn tot extractul, atunci în acel moment am o mulțime de extract rămas cu magneziu, ce fac cu acea parte rămasă pentru a separa. De asemenea, am atașat fotografii ale scurgerii. Ce trebuie să fac cu aceasta. Sunt toate deșeuri . Dacă există magneziu care a trecut prin filtru ce ar trebui să fac? Practic blocat și aștept la acest pas
 

Attachments

  • uRmBhZdtAo.jpg
    uRmBhZdtAo.jpg
    5.8 MB · Views: 617
  • tgf4n2iJy8.jpg
    tgf4n2iJy8.jpg
    5.8 MB · Views: 601
  • eKPQJ5jCxG.jpg
    eKPQJ5jCxG.jpg
    5.7 MB · Views: 563
  • c5heBExUCz.jpg
    c5heBExUCz.jpg
    6.6 MB · Views: 592
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Haide, omule: poți să o faci. Dacă eu, cu brațele care-mi cresc din fund, pot, atunci poți și tu.
Și da! Nimic nu este mai plăcut pentru ochii mei decât MDMA după spălarea cu eter.
AlO4WhDYHz
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Este filtrul de vid joanlab... A fost ieftin, dar designul este tot greșit permite chestii să se scurgă pe exterior... Ya voi încerca se toarnă diferit am citit sticky Patton a scris util în clarificarea lucrurilor un pic
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
@deeperdive36 Se pare că este o articulație sferică care este ținută împreună cu o clemă.
Ați încercat să ungeți în prealabil articulația sferică cu unsoare de șlefuire și să rotiți bila până când șlefuirea devine clară?
Asta ar trebui să vă rezolve problema.
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Ahhh Îmi amintesc că am citit undeva despre ungere. Voi încerca astăzi sper că va rezolva problema. Mulțumesc.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
@G.Patton general, merită să încălziți soluția de apă + FB + p.eter 40/60 până la 38-39C în timp ce se efectuează spălarea cu eter? probabil că va crește solubilitatea eterului și va face dizolvarea emulsiei mai ușoară?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Puteți spăla cu ceva mai puțin volatil, dar nu cred că merită să încălziți deloc dacă contează.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Nu cred că este o idee bună. Se pot efectua două extracții una câte una și se poate adăuga NaCl în apă pentru a separa straturile mai ușor.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Da, aveți dreptate, NaCl funcționează destul de bine. L-am încercat de câteva ori în proporții de 15-20 gr : 100 ml și îmi face viața mult mai ușoară.
Dar încă mă gândesc, poate că temperatura adecvată poate îmbunătăți procesul mult mai bine.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Am încercat ABE cu lichid păstrat în congelator.
Erau 50 gr de sare care trebuie să dea 42 gr de FB.
Imediat ce s-a adăugat alcalinul, soluția a fost pusă în congelator timp de 4 ore. Apoi s-a adăugat și p.eterul păstrat anterior în congelator.
Ca rezultat, separarea s-a făcut mult mai ușor, rezultând 40 gr de FB. Dar, culoarea FB-ului rezultat nu era pur transparentă: ușor gălbuie.
Adică, ușor gălbui - nu transparent pur, dar totuși acceptabil: nu cola
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
883
Points
113
Tocmai am citit acest subiect. M-am gândit: "De ce ajungem la pH 12 cu NaOh?" Nu am ajuns la pH 2, deci nu este echilibrat. Apoi mi-am amintit de un experiment pe care l-am încercat folosind uleiul ca non-polar. Când am neutralizat HCL cu NaOh, ce s-a întâmplat? Am făcut săpun de leșie. Eterul de petrol are facțiuni care reacționează pentru a face parrifin. Aceasta este ceea ce se întâmplă aici. Parrifinul este al treilea strat, pH 12 este exagerat și eterul de petrol reacționează cu hidroxidul de sodiu. Corectați-mă dacă greșesc, nu sunt chimist
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Ar trebui să evaporăm 2/3 din volumul de DCM așa cum facem cu eterul în etapa 9?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
O altă încercare de ABE.
Aproximativ 300 gr de clorhidrat de mdma la început.
1,2 l de apă
85 gr NaOH
+ aproximativ 150 gr de NaCl de laborator adăugat în timpul procesului.

Pe măsură ce se adăuga NaOH, în stratul inferior (nu în cel superior!!!) a apărut un strat de FB negru destul de murdar, așa că am adăugat NaCl pentru a le răsturna.

În prima etapă, 180 gr de fb perfect pură au fost extrase cu p.eter, care este un yeld extrem de scăzut.

Resturile de apă au rămas în sticle o săptămână sau ceva.

După un timp, un alt pas cu 500 ml de DCM mi-a adus 20 gr de FB ușor gălbui, pe care personal l-aș evalua cu 9/10.

Deci, randamentul final este de 200 gr în total
Pierdut 50 gr
 

curlyfries

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 9, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Este aproape imposibil pentru mine să dizolv amf 1/1 în apă. (Am încercat de 2 ori cu 2 loturi proaste diferite).
Amf este de la ai/hg.
- Până la ce temperatură putem încălzi 1/1 soluție apă/amf ? ( 80*c ?)
- câtă apă suplimentară putem adăuga?
Am așteptat aproximativ 1 oră pentru a dizolva 20 de grame de amf impur în apă cu agitator magnetic (erau câteva bucăți în ea, mă voi asigura că este foarte fină data viitoare).
Când am încercat cumva să filtrez solidele care nu s-au dizolvat în apă, reziduul rămas în filtrul Buhner este ca o structură foarte sărată.
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Notă: folosesc DCM ca solvent

Când am adăugat acetonă la amestecul de reacție la pasul 10, am văzut că se formează 2 straturi separate și, odată cu adăugarea soluției de acid sulfuric/acetonă, nu am reușit să scot nicio pulbere din amestecul de reacție.

Ce am făcut greșit? Sunt necesare tehnici specifice atunci când se utilizează DCM în loc de eter?
 

ActionAyi

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Jun 20, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Mulțumesc mult, voi încerca prima metodă

Am făcut adesea Metoda 2, dar am filtrat-o doar cu filtru de hârtie de cafea și cred că cu acetonă rezultate mai bune.
 

garro

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 24, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
În primul rând, mulțumesc tuturor celor care vă împărtășesc cunoștințele.

În al doilea rând, am dat-o în bară cu extracția A/B și am nevoie de un sfat dacă ceea ce am este recuperabil sau nu.

Folosesc
1) leșie
2) Acid sulfuric (curățător de canalizare)
3) VMP Naptha
4) ~3g meth

Totul mergea bine. Am extras stratul de bază liberă și am înghețat pentru a elimina orice apă. Apoi cred că am acidificat prea mult. Am încercat să îl recuperez și am provocat mai mult dezastru. În prezent, am două straturi, unul de apă (PH ~2) și unul de naftă Au existat, de asemenea, unele particule care au fost fie filtrate, fie dizolvate în stratul de apă.

De asemenea, am diluat acidul sulfuric cu apă, nu cu acetonă. Cred că aceasta a fost o greșeală, vă rog să mă corectați dacă greșesc.

Câteva întrebări:
1) Este posibil să recuperați vreun produs din aceasta? Dacă da, ce pași îmi recomandați?
2) În viitor, dacă acidific excesiv, ce ar trebui să fac pentru a recupera procesul actual sau pentru a reveni la început (amph în apă distilată)
3) Pot face A/B fără strat de eter/spirit? Din câte înțeleg eu procesul, acest lucru ar lăsa tăieturi solubile în apă, dar vreau doar să verific.
 

EmilioE66

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 4, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
3
Bună ziua, am o întrebare. Whats PH ideal pentru Amphetamin (formă lichidă amestecată cu metanol) atunci când se adaugă acid sulfuric ? Amfetamina 1:2 cu metanol are ph 12.
 

EmilioE66

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 4, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
3
Când amfetamina are ph 12, trebuie să pun acid sulfuric până când ajunge la ph 6, nu?
 

kinkyfeet1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Bună ziua, dle general Patton, nu găsesc nicio resursă care să prezinte producția finală a pastilelor de adderal roz. Dacă vreau să fac pastile adderal roz, trebuie să urmez această instrucțiune specifică?Vă mulțumesc pentru timpul și ajutorul dvs.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Sunteți interesat de culoarea roz sau de compoziția admiralului, care include săruri diferite de amfetamină și dextroamfetamină?
 

kinkyfeet1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Toate pastilele de adderal sunt de culoare roz pe piață? Îmi cer scuze pentru întrebarea mea naivă, dar vreau să mă interesez de producția de adderal și cum pot începe?
 

kinkyfeet1

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Am mai luat una înainte și mi-a fost de mare ajutor să mă concentrez. era o pastilă roz și avea scris 20MG pe ea, cred. există cumva posibilitatea de a produce același lucru acasă sau chiar într-un laborator cu resursele potrivite?
 
Top