Moja synteza 3-CMC

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Myślę, że zrozumiałem, dlaczego moje zakwaszanie nie działa, dodawałem kwas przez metalowy lejek, więc kwas musiał zareagować z metalem przed wejściem do wolnej zasady 3cmc, dlatego reakcja była wyłączona, czy to możliwe?
 

iheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Kilka innych rzeczy, które mogły spowodować niepowodzenie.

1. Masz zbyt dużo nieprzereagowanego prekursora 2b3c, który zmienia kolor rm na ciemnoczarny/fioletowy.
2. Jeśli pracujesz nad warstwą organiczną, nie dodałeś wystarczającej ilości lodowatego acetonu. Dodaj 2,5-krotność objętości mieszaniny reakcyjnej.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Wypróbowałem reakcję z octanem etylu i jak na razie jest dobrze, kolor jest pomarańczowy zgodnie z opisem, jednak martwi mnie to, że po drugim myciu warstwy wody odwróciły się i były na wierzchu z octanem... czy to w porządku?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Nigdy nie widziałem ani nie słyszałem o tym, nie ma to dla mnie sensu... ale jeśli jest tak, jak mówisz, weź warstwę organiczną, ale świeżą wodę i rozpocznij zakwaszanie.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Nie jest możliwe, aby octan etylu mieszał się z wodą, podczas wykonywania tej syntezy woda znajduje się na dole, a warstwa organiczna na górze. Czasami trzeba odczekać trochę czasu, aż prawidłowo się rozdzielą.
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Próbowałem reakcji z octanem etylu 5 razy, nie wiem dlaczego, ale 3 razy warstwa organiczna po metylaminowaniu była dość mała i po pierwszym przemyciu warstwa organiczna opadła, może reakcja była zbyt gorąca i octan etylu wyparował, albo dodałem go za mało... dość dziwne.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Ile octanu etylu użyłeś na ile ketonu i jak długo trwała reakcja?
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
50 ml 2b3c, 150 ml metyloaminy i 150 ml octanu etylu 25 minut dla pewności. przed płukaniem warstwa syntetyczna stanowiła 2/3 warstwy wodnej. po płukaniu cała warstwa organiczna nie chciała zatonąć i ostatecznie opadła na dno.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Hmmm... to naprawdę dziwne.
Używana woda destylowana?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Jakiego rodzaju szkła użyłeś?
Jak oddzielić warstwy?
Jeśli to nie zadziała, użyj innego rozpuszczalnika.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Cóż, rzecz w tym, że zadziałało to 2 razy, więc musi to być coś, co zrobiłem źle kilka razy, co próbuję dowiedzieć się, co. do rm używam szkła podobnego do twojego w twoim poście, do separacji wlewam wszystko do lejka rozdzielającego, pozwalam mu się utrwalić i spuścić.
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Jak długo należy mieszać 2b3c z octanem etylu przed dodaniem metyloaminy?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Tylko kilka minut, a następnie wlej całą metyloaminę na raz, zamknij szklankę.
Możesz spróbować tego.
Najpierw usuń warstwę wody po aminacji, a następnie umieść wodę / sodę w warstwie organicznej, użyj 100 ml / 10 g.
Wstrząsaj i mieszaj przez krótki czas, a następnie poczekaj, aż warstwy będą proporcjonalne do ich objętości.
Usuń wodę i przemyj 1-2 razy również tylko 100 ml wody dest, ale nadal wstrząsaj i mieszaj.
Czasami rozdzielanie zajmowało trochę czasu, aż cała woda spłynęła z góry na dół.
Normalnie nie powinno być z tym żadnych problemów.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Ach, ponieważ stosunek
50ml 2b3c waży 75g,
użyj 225 ml octanu etylu, 150 ml tylko dwa razy więcej niż 2b3c, lepiej 3 razy więcej
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Dostosowałem proporcje i wszystko poszło bardzo gładko, jak opisano w samouczku, jedno pytanie, ile czasu minie, zanim kryształy faktycznie się pojawią? Albo chociaż ich ślad, żebym wiedział, że mi się udało?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Miło słyszeć, że to był tylko problem z proporcjami...
Po zakończeniu zakwaszania, zdejmij warstwę wody i pozwól jej odparować przez powietrze, czas zależy od wielkości misek, możesz użyć kilku małych lub jednej dużej z 1-2cm wysokości cieczy.
Może to zająć 2-3 dni, do 1 lub 2 tygodni, zależy również od warunków klimatycznych, cyrkulacji powietrza, wilgotności itp.
Nie ma konkretnej odpowiedzi, której mogę udzielić. W moim środowisku najczęściej zaczyna się od 3 dnia.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
tbh to był problem proporcji przez cały czas, kiedy próbowałem z dcm, użyłem 50g 2b3c 100g metyloaminy i 150 g dcm, co jest znowu błędne, ponieważ powinno być 100ml metyloaminy i 150 ml dcm... tak wiele zmarnowanych odczynników wow. zawsze był nadmiar nieprzereagowanego 2b3c w rm.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Pierwsze kryształy, wielkie dzięki za cierpliwość.
 

Attachments

  • FeW6LDoKdp.jpg
    FeW6LDoKdp.jpg
    1.8 MB · Views: 185
Top