Moja synteza 3-CMC

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Czy do pomiaru pH używa się pasków pomiarowych pH czy cyfrowego urządzenia do pomiaru pH?
Czy filtracja odbywa się grawitacyjnie czy próżniowo?
Czy do rozdzielenia dwóch cieczy o różnej gęstości używa się lejka rozdzielającego?
Czy podczas procesu metylaminowania zamykano pojemnik, aby opary nie wydostawały się na zewnątrz, czy pozostawiano go otwartym?
Czy w celu uzyskania przezroczystych kryształów umyłeś je lub jakiej techniki użyłeś?
Ile dni zajęło uformowanie się kryształów i w jakim pojemniku pozostawiłeś je do spoczynku oraz czy zamknąłeś ten pojemnik, czy też pozostawiłeś go otwartym, aby rozpuszczalnik mógł odparować?
Ile zapłaciłeś za prekursor? Czy prekursor był już gotowy, czy musiałeś kupić prekursor, a następnie sam go zsyntetyzować?
Dziękuję!!!
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Do pomiaru pH używasz pasków pomiarowych pH czy cyfrowego urządzenia do pomiaru pH?
Papier i zapach/kolor

Do filtracji stosuje się metodę grawitacyjną czy próżniową?
Grawitacja na tkaninie muślinowej/gazie

Czy do rozdzielenia dwóch cieczy o różnej gęstości używa się lejka rozdzielającego?
Zdekantuj jak najwięcej wody, pozostawiając co najmniej kilka pozostałości.

Czy podczas procesu metylaminowania zamknąłeś pojemnik, aby opary nie wydostawały się na zewnątrz, czy pozostawiłeś go otwartym?
Skraplacz bez bieżącej wody uszczelniony delikatnie rękawicą i gumką

Czy w celu uzyskania przezroczystych kryształów umyłeś je lub jakiej techniki użyłeś?
Wytrącanie -> Filtracja -> Dalsza rekrystalizacja w wodzie + aceton/IPA

Ile dni zajęło uformowanie się kryształów i w jakim pojemniku pozostawiłeś je do spoczynku i czy zamknąłeś ten pojemnik, czy zostawiłeś go otwartym, aby rozpuszczalnik mógł odparować?
W zależności od tego, jak duże i ładne chcesz mieć kryształy, możesz odparować daną ilość rozpuszczalnika podczas rex, więcej parowania i szybkie chłodzenie = małe kryształy, ale nadające się do palenia, mniej parowania i delikatne chłodzenie = duże Jeśli większość rozpuszczalnika zostanie odparowana, krystalizacja może zająć mniej niż godzinę, otwarty pojemnik pyrex.

Ile zapłaciłeś za prekursor? Czy prekursor był już gotowy, czy musiałeś kupić prekursor, a następnie samodzielnie go zsyntetyzować?
Bez komentarza
Dziękuję!!!
nie ma za co
 

lheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Zachowaj ostrożność podczas korzystania z cyfrowego urządzenia do pomiaru pH i DCM, jeśli pozostawisz go w rm podczas monitorowania, spowoduje to stopienie urządzenia.
 

lheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
9
Reaction score
7
Points
3
Zastanawiam się, co takiego jest w 3-cmc, że wydaje się, że podczas zakwaszania lepiej jest pracować w warstwie wodnej niż organicznej. Wypróbowałem również twoją metodę @Jesse_Pinkman_ i miałem dobre wyniki pracując w warstwie wodnej. Podczas pracy w warstwie organicznej nigdy nie otrzymuję soli, tylko szlam. Ale pracuję też z bardzo małymi ilościami ketonów, około 15 gramów. Próbuję udoskonalić swoją technikę jako amator i nie chcę marnować dużych ilości cennych prekursorów.
 

ELAIGIBBOR

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 13, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Z przyjemnością wypróbuję twoją syntezę, ulepszaj ją bracie
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Dlaczego mój olej 3 cm3 robi się czarny podczas zakwaszania? Mam dokładnie 5,5-6 i robi się czarny.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Może zbyt szybkie wrzucenie kwasu... lepiej schłodzić rm i kwas. Zakwaszasz warstwę organiczną czy razem z wodą?
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Tylko warstwa organiczna, tak podejrzewam, że zakwaszam zbyt szybko.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
haloketon zmienia kolor na czarny pod wpływem kwasu, sprawdź parametry reakcji
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Umieść taką samą ilość dest.wody w rm, następnie powoli zakwaszaj kropla po kropli, a następnie odparuj warstwę wody
 

xoxoxoxo

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 11, 2023
Messages
25
Reaction score
16
Points
3
Czy po dodaniu kwasu powstają widoczne warstwy wody i wolnej zasady?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Tak, a następnie weź górną warstwę, dolna warstwa zostanie usunięta.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Jeśli używany jest dcm, gdy używany jest octan etylu, bierzesz dolną / wodną warstwę
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
W takim razie robisz coś nie tak, jak myślę... czy chciałbyś opisać etapy swojej syntezy?
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Przeprowadziłem metylaminowanie, pozostawiając 2b3c dcm i metyloaminę na 12 godzin bez ogrzewania, tylko mieszając, usunąłem górną warstwę, umyłem dolną warstwę 2 razy, usunąłem górną warstwę, dodałem kwas do 6, a ciecz stała się bardzo ciemnoczerwona.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Procedura brzmi dobrze, kroplówka wolniej z dobrym mieszaniem
Bądź też cierpliwy z samym DCM, czasami decyduje się na awarię w 2 minuty, czasami potrzebuje godziny mieszania, aceton pomoże tutaj, radzę go użyć (zimny, jeśli to możliwe).
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Ok, wiem, że to głupie, ale dla jasności, po zakwaszeniu bierzesz górną lub dolną warstwę do wyschnięcia za pomocą dcm? Jestem zdezorientowany
 
Top