Egyedülálló amfetamin szintézis P2NP-ből NaBH4/CuCl2-vel (1 kg-os skála)

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ez befolyásolná a hozamot, a nátrium-borohidrid exoterm reakciót hoz létre, és ez így működik.
Megpróbálhatod stabilan 60c körül tartani, miközben hozzáadod a p2np-t, de ez elég nehéz lehet.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Arra gondoltam, hogy talán feloldjuk a kiindulási anyagot IPA-ban, és lassan csepegtetjük a reakcióedénybe egy SEP-tölcsér segítségével. Meggyőződésed, hogy ez negatívan befolyásolná valamilyen módon?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Szia!

Ma tettem meg a második próbálkozásomat, és ezúttal sokkal simábban ment.



Ahogy a képen is látható,

Balra van a "vízréteg" a 25%-os NaOH-val történő extrakció után, jobbra pedig az amfetamin-olaj, szabadbázis, a-olaj, vagy ahogy akarod hívni.

A waterlyer lombikban látható kb. 5ml A-olaj, amit nem tudtam kivonni, a vízréteget összekevertem IPA-val és kivontam az ipa réteget, sajnos a házi készítésű desztillálóm nem működött, túl sok a zsírozandó illesztés és túl sok a nyüzsgés, véleményem szerint nem éri meg az extra erőfeszítést néhány ml extraért.

Később be kell majd fektetnem egy rotovapba.

Az amfetamin-olajat háromszor tisztítottam buchner-tölcséren és minden alkalommal tiszta szűrőn keresztül.

Tudassa velem a véleményét.

Üdvözlettel
 
Last edited by a moderator:

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Ha vákuumban kell desztillálnom az IPA-t, milyen magas legyen a hőmérséklet? És mit ca tenni az eredmények optimalizálása érdekében anélkül, hogy az aceton kiszáradna?
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Ha azt akarom, hogy elpárologtassa azt, kellett volna forralni, vagy csak hagyja, hogy üljön hosszabb ideig. Ha fel kell forralnom, milyen hőmérsékletet kell használnom?
Másodszor, ha a videóban szereplő pontos leírást akarom követni, mennyi NaOH-ra van szükségem? 2 liter 25%-os NaOH oldat 500g NaOH-val 250g P2NP-hez?
 
View previous replies…

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
O.K. hasítsd le a destilációs vizet, vagy mire a dékán Stark? Szeretnék vásárolni egy kis membrános laboratóriumi vákuumszivattyút 5,5 - 6l szivattyúzási energiával. Ez elég egy 10l-es edényhez? Van egy intenzív kondenzátor is.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dean Stark úgy van, hogy a függőleges kondenzátor tetejéhez csatlakoztathatja a vákuumszivattyút, és a kondenzátumot lefelé csepegtetheti, hogy összegyűjtse,Egy normál desztillációs kondenzátorral, amely vízszintesen ül, nem tud vákuumot csatlakoztatni ilyen módon, mivel elárasztja a vákuumvezetéket.
Megpróbálhatja a szivattyú gondolom nem fog ártani
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Igen, van ehhez egy vákuumvevőm, és követni fogom a vákuumdesztillációs készülék klasszikus felépítését, de woulfsche lombik nélkül, és csak egy vákuummérő közvetlenül a szivattyúnál.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Elméletileg lehetséges-e ezt sikeresen elvégezni egy 55 gallonos hordót reaktorként használva, felső keverővel?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ha időt szánna arra, hogy végigolvassa a szálat, láthatná, hogy ezt a kérdést többször is feltették különböző léptékben, és a kérdés ugyanaz marad.

Keress, és találsz.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Köszönöm a tippet, Miközben végiglapoztam az összes 27 oldalt, találtam m minden értékes tippet az út mentén. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy valaki kipróbálta-e már a technikát, és mennyire befolyásolná a hozamot? Összehasonlítva egy reaktorral.
És ha van valami tippje bárkinek, aki kipróbálta.
Köszönöm

"Az alkimisták az aranyat keresve sok más, nagyobb értékű dolgot találtak"
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Mit használtál hűtőrendszerre?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Jeges vízfürdő vagy hideg vízáramlású köpeny a reaktortételhez.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Hé srácok szükség van a segítségedre, amint lehet valami, amivel a CuCl2-t helyettesítheted valamivel, ami könnyen hozzáférhető?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
A CuCl2 a lehető legkönnyebben elérhető
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Honnan szerezheti be rövid határidővel? Van rá hazai felhasználás? nem igazán van időm csomagra várni.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Rézszulfáttal rövid értesítéssel, ólomelektróddal végzett elektrolízissel készítheti el.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Sziasztok, olvasom egy ideje már ebben a fórumban?szál és szeretném, ha mindenki ebben a témában megkérdezné, hogy a szintézis melyik pontja számára a legnehezebb / legfontosabb és a boszorkányos részletekre mindenkinek figyelnie kell?

És a videóban nincs pontosan bemutatva, Jobb-e reflux kondenzátort használni a szintézishez?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ebben a szintézisben egyetlen rész sem nehéz, csak óvatosnak kell lenni, hogy ne történjen baleset.

Voltak ilyenek, és írtam róluk itt a témában, hogy mások ne tegyék ugyanezt.

Igen, reflux kondenzátort kell használni.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Pontosan! Kihagyhatja a refluxot, de elveszíti a minőséget, és azt hiszem, hogy néhány melléktermék képződik. Valaki talált egy változatot, amely euforikusabb hatású?
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Olvastam a tiszta freebase tárolásával kapcsolatos problémákról, több mint egy pár alkalommal annak reakciója. Mit kell tenni a megfelelő tárolás érdekében? Szükségem van exsikkátorra?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Milyen okból van szüksége a tárolásra?

Igen, degenerálódik az idő múlásával. Az ideális tárolás a hűtőszekrényben tárolt vákuumtartályban lenne.
 
Top