Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Συγγνώμη για τη σύγχυση, είμαι οικιακός αποσταγματοποιός, οπότε το λεξιλόγιό μου είναι έτσι. Πρόκειται για έναν γυάλινο εργαστηριακό αποστακτήρα με μανδύα θέρμανσης. Ποιο pH θα ήταν το ιδανικό για την εξουδετέρωση των αναθυμιάσεων;
Ευχαριστώ!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Αν μιλάμε για την ίδια την αντίδραση, όπου εξατμίζεται αλκοόλη και οξικό οξύ, τότε, φυσικά, πρόκειται για αλκαλικό διάλυμα.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Έχω όλα τα απαιτούμενα, αλλά το αλκαλικό διάλυμα, το αγόρασα έτοιμο ή έκανα κάτι; Δεν κατάλαβα ιδιαίτερα αυτό το σημείο
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Το υγρό διάλυμα υδροξειδίου του νατρίου αγοράστηκε από το κατάστημα. Έχει το ίδιο αποτέλεσμα με το υδροξείδιο του νατρίου σε σκόνη;
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Το υγρό υδροξείδιο του νατρίου στα καταστήματα κάνει την ίδια σύνθεση όπως στο βίντεο
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Ποιος τύπος πυκνωτή χρησιμοποιήθηκε στο βίντεο;
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Ναι, το διάλυμα δεν αλλοιώνεται.
Ναι

Συμπυκνωτής Alihn
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Σε αυτό το βίντεο, βάλτε 50 γραμμάρια υδροξειδίου του νατρίου σε 150 λίτρα κρύου νερού και αυτή η εξίσωση δείχνει πόσα χιλιοστόλιτρα υδροξειδίου του νατρίου βρίσκονται στο ρυθμιστικό υγρό
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Παρακαλούμε να έχετε ερωτήσεις στα αγγλικά
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Ποια είναι η μέθοδος παρασκευής του p2np, της ισοπροπυλικής αλκοόλης και του οξικού οξέος

Και σε αυτό το βίντεο, έβαλε 50 γραμμάρια NaOH σε 150 λίτρα κρύου νερού, η εξίσωση είναι πόσο υγρό NaOH βάζω σε καταστήματα
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Είναι απαραίτητο να αναμειχθούν τα αντιδραστήρια στις σωστές αναλογίες και να ζεσταθούν λίγο για να διαλυθούν p2np

Συνήθως, φτιάχνω ένα διάλυμα αλκαλίου στο μάτι, δεν απαιτείται αυστηρή αναλογία. Περίπου 50 γραμμάρια αλκαλίου ανά 150 χιλιοστόλιτρα νερού. Αλλά η διαδικασία του αλκαλίου RM πρέπει να πραγματοποιείται με τον έλεγχο του επιπέδου pH
 
Last edited by a moderator:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Ποια είναι η μέθοδος παρασκευής του p2np, της ισοπροπυλικής αλκοόλης και του οξικού οξέος
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Μπορούμε να το φτιάξουμε με συνηθισμένο γυαλί ή υπάρχουν υποχρεωτικές προϋποθέσεις;
 

Grand Poobah

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2021
Messages
15
Reaction score
3
Points
3
Υπάρχει βίντεο για το MDMA; Θα υπάρξει; Μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτό το βίντεο με μικρές αλλαγές;
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
Τι λέτε για μια σύνθεση με p2np + εφεδρίνη + καφεΐνη διαλυμένη σε ipa στη συνέχεια al/hg (hgcl2), παρακαλώ βοηθήστε
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
Μπορείτε να με βοηθήσετε Είμαι ένας ενθουσιώδης χημικός χόμπι με μικρή εμπειρία.

Στην απογραφή μου έχω al, hgcl2, οξικό οξύ 60% ipa , epsom salt (νομίζω όχι άνυδρο) θα ήταν καλό να αφυδατωθεί στο τηγάνι)
?
Παίρνω το p2np μου από το Nitrochemis.Com

τι μπορείτε να μου πείτε πως πρέπει να προχωρήσω? Έχω την ιδέα να προσθέσω διαλυμένο p2np + ephedrine hcl με καφεΐνη σε ένα al/hg τι λέτε?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Γράψτε στα αγγλικά. Χρησιμοποιήστε τουλάχιστον το Google Translate
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
Τι θα λέγατε για μια σύνθεση με p2np + εφεδρίνη + καφεΐνη διαλυμένη σε ipa και στη συνέχεια al/hg (hgcl2), παρακαλώ βοηθήστε Μπορείτε να με βοηθήσετε Είμαι ένας ενθουσιώδης χημικός χόμπι με μικρή εμπειρία. Στην απογραφή μου έχω al, hgcl2, οξικό οξύ 60% ipa , άλατα epsom (όχι άνυδρα νομίζω ότι θα ήταν καλό να στραγγίζουν στο ταψί) ? Παίρνω το p2np μου από το Nitrochemis.Com τι μπορείτε να μου πείτε πως πρέπει να προχωρήσω? Έχω την ιδέα να προσθέσω διαλυμένο p2np + ephedrine hcl με καφεΐνη σε ένα al/hg τι λέτε?
 

Ruedi689

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 6, 2022
Messages
23
Reaction score
0
Points
1
Έλαβα τα ακόλουθα σε μια αντίδραση 5g p2np σε Al/hg (hgcl2)... Είχα απόδοση πάνω από 100% Νομίζω ότι πρόκειται για θειικό νάτριο με την επιθυμητή αμίνη. Πώς μπορεί να γίνει η επεξεργασία;
AEBevCznmU
 
Top