Σύνθεση αμφεταμίνης από P2NP μέσω Al/Hg (βίντεο)

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Μπορείτε να εκφράσετε τα προβλήματα που στέκονται εμπόδιο στην επιτυχία. Και θα προσπαθήσουμε να βρούμε μαζί μια λύση.
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
ευχαριστώ για το βίντεο ήταν αρκετά διαφωτιστικό για το κακό η μίζερη ταχύτητα του δικτύου μου το έκανε να παρακολουθεί αυτό ένας εφιάλτης
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Οι οδηγίες βίντεο είναι πολύ βολικές για όσους κάνουν μόλις τα πρώτα τους βήματα. Για τους πιο έμπειρους χημικούς αρκούν οι απλές οδηγίες. Μπορείτε να κατεβάσετε αυτό το βίντεο.
 

spongebomb

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Nov 8, 2023
Messages
17
Reaction score
5
Points
3
χρόνια πριν, βίντεο σαν αυτό θα με βοηθούσαν τόσο πολύ ώστε να μην χρειάζεται να ψάχνω και να συνδυάζω όλες τις γνώσεις μου ως απλός άνθρωπος κάπου ανάμεσα σε μισές αλήθειες. Συν τη συχνά λανθασμένη μετάφραση ... δεν ήταν όλα καλύτερα τότε ;)
 

Peanut

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jan 20, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας
Πού μπορώ να κατεβάσω το βίντεο;
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Ναι, θα προσπαθήσω.
Τα αγγλικά μου είναι πολύ φτωχά, οπότε μπορεί να αργήσω να απαντήσω.
Πρώτα θέλω να ρωτήσω για το P2PN.
Πού μπορώ να βρω έναν αξιόπιστο πωλητή;
(Δεν ξέρω αν μπορώ να κάνω αυτή την ερώτηση εδώ, αν δεν μπορώ, πείτε μου να το διαγράψω παρακαλώ)
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
πού μπορώ να το ζητήσω;
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Πουθενά.

Πρόκειται για ένα αποκλειστικά ποινικό προϊόν. Προσπαθήστε να συνθέσετε μόνοι σας. Αυτό δεν είναι δύσκολο. Οι οδηγίες βρίσκονται εδώ.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
καλώς ήρθατε
Ο φίλος μου στο βίντεο, συγκεκριμένα αυτή η εικόνα στην τσάντα, λέει ότι είναι υδροξείδιο του νατρίου και είναι σε μορφή κρυστάλλων, ενώ το υδροξείδιο που έχω εγώ είναι υγρό. Μπορείτε να μου εξηγήσετε αυτό το σημείο;

FnweGaoLV8

Το δεύτερο πράγμα, είναι p2np εδώ, το θέμα στο βίντεο είναι σκόνη, κρύσταλλοι ή υγρό, και αν είναι υγρό, πώς μετατράπηκε από κρυστάλλους σε υγρό ή σκόνη, σας ευχαριστώ
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Το υδροξείδιο του νατρίου έχει αρχικά κρυσταλλική δομή. Στη συνέχεια, παρασκευάζεται από αυτό ένα αλκαλικό διάλυμα με την προσθήκη νερού. Το φαινυλνιτροπροπένιο είναι επίσης σκόνη, αλλά για την αντίδραση αυτή φτιάχνουμε το διάλυμά του σε ισοπροπυλική αλκοόλη και οξικό οξύ. Πριν από την έναρξη της σύνθεσης, ο εργαστηριακός βοηθός παρασκεύασε διάλυμα 10 g 1-φαινυλ-2νιτροπροπενίου σε 100 ml ισοπροπυλικής αλκοόλης και 50 ml οξικού οξέος.
0:04-0:40 - Προετοιμασία υδατικού διαλύματος αλκαλίου. Σε αυτό το βίντεο, παρασκευάστηκε εκ των προτέρων, ώστε το διάλυμα να κρυώσει μέχρι τη στιγμή που το κύριο μίγμα της αντίδρασης αλκαλοποιείται. Η αλκαλοποίηση προχωρά με την έκλυση θερμότητας και αν χρησιμοποιηθεί φρέσκο καυτό διάλυμα αλκαλίων, τότε η εξώθερμη θα είναι πιο έντονη και θα απαιτηθεί αναγκαστική ψύξη της μάζας της αντίδρασης.
 

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Γεια σας. Σας πειράζει να μου δώσετε τον ακριβή σύνδεσμο για τη σύνθεση του p2pn; Συγγνώμη για το αίτημά μου. Απλά φοβάμαι ότι αναφέρομαι σε λάθος θέση αργότερα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

salaubry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν μειώσω στο μισό τα συστατικά της συνταγής σε φιάλη ενός λίτρου με επίπεδο πυθμένα;
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
10 g μπορούν να είναι σε μια φιάλη 1 L αν η αντίδραση είναι ελεγχόμενη, αλλά δύσκολη.
 
Last edited by a moderator:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Κατανομή θερμότητας για στρογγυλή φιάλη, είστε εντάξει. Αλλά σχετικά με τις εξατμίσεις - χρησιμοποιήστε περίσσεια διαλύτη ή συμπυκνωτή παλινδρόμησης. Φιάλη με επίπεδο πυθμένα, πιο προσιτή στη χρήση.
Εάν δεν ασχολείστε με την ανοικτή καύση, τότε όλα είναι μια χαρά.
Ναι, είναι δυνατόν να χρησιμοποιήσετε πλαστικό για αυτές τις αντιδράσεις, αλλά με ορισμένες προϋποθέσεις
 
Last edited by a moderator:

salaubry

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Ευχαριστώ για την απάντηση!
Αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι αν μειώνοντας στο μισό τις ποσότητες η αντίδραση θα είναι η ίδια.
Στη χώρα μου είναι δύσκολο να βρω φιάλη 2 λίτρων, βρήκα μόνο φιάλη 1 lt, ίσως για το νόμο για το αποστακτήριο του σχολείου ή για άλλες μαλακίες...
Είμαι χαρούμενος, αυτό το φόρουμ μου άνοιξε ένα σύμπαν!
 
Last edited:

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Φοβερό βίντεο! Μόλις απέκτησα λίγο p2np και είμαι σχεδόν έτοιμος να ξεκινήσω, απλά πρέπει να πάρω λίγο θειικό οξύ και λίγο Hg. Μιλάω με τον προμηθευτή για κάποιο Hg και έχω μια ερώτηση για εσάς παιδιά , μπορώ να πάρω νιτρικό και χλωριούχο υδράργυρο, ποιο πρέπει να πάρω; Το χλωριούχο είναι φθηνότερο από το νιτρικό άρα υποθέτω ότι θα είναι καλύτερο, αλλά θα διαρκέσει μια ζωή, οπότε πραγματικά δεν με πειράζει να επενδύσω σε κάτι καλύτερο (45 δολάρια για το χλωριούχο και 70 δολάρια για το νιτρικό).
Επίσης , το καθαρό θειικό οξύ δεν είναι διαθέσιμο στο κοινό όπου είμαι , νομίζω ότι μπορώ να πάρω 60% καθαριστικά πράγματα νομίζετε ότι θα μπορούσα να βράσω / αποστάξει αυτό μέχρι ένα καλό ποσοστό ή θα πρέπει να προσπαθήσω πιο σκληρά για να αγοράσω τα 95% πράγματα;
Επίσης, έχω μια κωνική φιάλη επίπεδου πυθμένα 5000ml και 2000ml, πόσο είναι το μέγιστο που θα μπορούσα να τρέξω ;
Θα μπορούσα επίσης να χρησιμοποιήσω ένα γυάλινο demijohn (21L ή 11,5L) και ένα παγόλουτρο και να κάνω 100g runs με ασφάλεια; ή θα ήταν δύσκολο να δουλέψω με αυτό/δεν θα μπορούσε να χειριστεί την εξώθερμη αντίδραση;
Ευχαριστώ για το χρόνο σας, καλή χρονιά!
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Μπορείτε να βράσετε το θειικό οξύ, αλλά θα λάβετε τεράστιες ποσότητες διαβρωτικών και τοξικών αναθυμιάσεων. Επομένως, πρέπει να το κάνετε έξω.
Όταν βράζετε το οξύ, θα συγκεντρώσετε επίσης τυχόν ακαθαρσίες που μπορεί να υπάρχουν στο οξύ, οπότε θα καταλήξετε με ένα βρώμικο προϊόν. Για να το ξεπεράσετε αυτό, μπορείτε να σκεφτείτε την απόσταξη του SA σας. Χρειάζεστε μια καλή πηγή θερμότητας και καλά, επαγγελματικά γυάλινα σκεύη γι' αυτό, καθώς η απόσταξη του SA γίνεται σε θερμοκρασία άνω των 300 βαθμών C. Απλά ψάξτε στο youtube για πληροφορίες, και παρακαλούμε να ενημερωθείτε για όλους τους κινδύνους που ενέχει το βράσιμο και η απόσταξη του SA πριν το επιχειρήσετε.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Είναι προτιμότερο να χρησιμοποιείται νιτρικός υδράργυρος, δεδομένου ότι απαιτούνται πολύ μικρές ποσότητες για τη σύνθεση, το κόστος θα είναι ασήμαντο. Εάν δυσκολεύεστε να αγοράσετε πυκνό θειικό οξύ, μπορείτε να εξατμίσετε νερό από ένα διάλυμα 65 τοις εκατό. Το γυάλινο demijohn δεν είναι ανθεκτικό στη θερμότητα, κατά τη διάρκεια μιας εξώθερμης αντίδρασης, το δοχείο μπορεί να σκάσει και να προκαλέσει πολλά προβλήματα. Είναι καλύτερο να τοποθετείτε τις πρώτες συνθέσεις σε μικρές φιάλες με ελάχιστα φορτία φαινυλνιτροπροπενίου και με την αυξανόμενη εμπειρία να αυξάνετε σταδιακά το φορτίο της πρόδρομης ουσίας. Το βίντεο δείχνει ξεκάθαρα τη διαδικασία υπό ιδανικές συνθήκες, αλλά σε αυτή την αντίδραση υπάρχουν προβλήματα και μόνο η εμπειρία βοηθάει στην εξεύρεση λύσεων για αυτά.
 
Last edited by a moderator:
Top