Moje syntéza 3-CMC

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Myslím, že jsem přišel na to, proč mi nefunguje okyselování lol, přidával jsem kyselinu přes kovovou nálevku, takže kyselina musu reagovat s kovem předtím, než přešla do 3cmc volné báze, proto reakce byla mimo, je to možné?
 

iheartamines

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 14, 2023
Messages
2
Reaction score
2
Points
3
Několik dalších věcí, které mohly způsobit jeho selhání.

1. Máte příliš mnoho nezreagovaného prekurzoru 2b3c, což je to, co mění váš rm na tmavě černý/fialový.
2. Pokud pracujete na organické vrstvě, nepřidali jste dostatečné množství ledově chladného acetonu. Přidejte 2,5násobek objemu vaší reakční směsi.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Vyzkoušel jsem reakci s octanem ethylnatým a zatím je barva oranžová, jak je popsáno, nicméně co mě znepokojuje, je to, že po druhém promytí se vrstvy vody obrátily a byly nahoře s octanem... je to v pořádku?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Nikdy jsem to neviděl ani o tom neslyšel, nedává mi to smysl... ale jestli je to tak, jak říkáte, vezměte organickou vrstvu, ale sladkou vodu a začněte okyselovat.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Není možné, aby se ethylacetát mísil s vodou, při této syntéze je voda dole a organická vrstva nahoře. Někdy je třeba nějakou dobu počkat, než se řádně oddělí.
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
zkoušel jsem reakci s ethylacetátem 5krát, nevím proč, ale 3krát byla organická vrstva po methylaminaci dost malá a po prvním promytí organická vrstva klesla dolů, možná byla reakce příliš horká a ethylacetát se odpařil, nebo jsem ho přidal málo... dost divné
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Kolik ethylacetátu jste použili na kolik ketonu a jak dlouho jste pro reakci pracovali?
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
50 ml 2b3c, 150 ml methylaminu a 150 ml ethylacetátu 25 minut pro jistotu. před promytím byla syntetická vrstva 2/3 vodní vrstvy. po promytí byla celá rozházená organická vrstva nechtěla klesnout a nakonec klesla ke dnu.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Hmmm... to je opravdu zvláštní.
Použitá destilovaná voda?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Jaký druh skla jste použili.
Jak se oddělují vrstvy?
Pokud to vůbec nejde, použijte jiné rozpouštědlo.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
no, jde o to, že to fungovalo na 2x, takže to musí být něco, co jsem párkrát udělal špatně, což se snažím zjistit, co. pro rm používám sklo podobné tomu vašemu ve vašem příspěvku, pro separaci vše nasypu do separační nálevky , nechám percipovat a vypustím.
 
View previous replies…

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Jak dlouho mícháte 2b3c s ethylacetátem, než přilijete methylamin?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Pouze několik minut, pak vložte všechen methylamin najednou, sklenici uzavřete.
Můžete to zkusit.
Nejprve odstraňte vodní vrstvu po aminizaci, pak dejte vodu/sodu do organické vrstvy, použijte 100 ml/10 g.
Krátce protřepejte a promíchejte, pak nějakou dobu počkejte, až budou vrstvy úměrné svému objemu.
Odstraňte vodu a 1-2x promyjte také jen 100ml dest vody, ale stále protřepávejte a míchejte.
Někdy chvíli trvalo, než se oddělilo, než se všechna voda dostala z horní části na dno.
Normálně by s tím neměly být vůbec žádné problémy.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
A protože poměr
50 ml 2b3c váží 75 g,
použijte prosím 225ml ethylacetátu, 150ml je pouze dvojnásobek oproti 2b3c, lépe 3krát více.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Upravil jsem poměry a vše proběhlo velmi hladce, jak je popsáno ve vašem návodu, jedna otázka však zní, za jak dlouho se vlastně objeví krystaly? Nebo alespoň jejich náznak, abych věděl, že se mi to podařilo.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Je hezké slyšet, že to byl jen problém s poměrem...
Když je okyselování hotové, odeberte vrstvu vody a nechte ji odpařit vzduchem, čas závisí na velikosti misek, můžete použít několik malých nebo jednu velkou s výškou kapaliny 1-2 cm.
Může to trvat 2-3 dny, až 1 nebo 2 týdny, záleží také na klimatických podmínkách, cirkulaci vzduchu, vlhkosti atd.
Neexistuje žádná konkrétní odpověď, kterou bych mohl dát. V mém prostředí většinou začíná 3. den.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Když jsem to zkoušel s dcm, dával jsem 50 g 2b3c, 100 g methylaminu a 150 g dcm, což je zase špatně, protože to mělo být 100 ml methylaminu a 150 ml dcm... tolik zbytečně vyplýtvaných činidel. vždycky byl v rm přebytek nezreagovaného 2b3c.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
První krystaly, díky moc kluci za trpělivost se mnou
 

Attachments

  • FeW6LDoKdp.jpg
    FeW6LDoKdp.jpg
    1.8 MB · Views: 185
Top