Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí Al/Hg (video)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ne, koncentrovaný znamená soustředěný. Je to >60 %. Ale nejsem si přesně jistý, při jakém zředění může dojít k přeměně na dusičnan rtuťnatý(I). Možná 50 % je v pořádku.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Mohli byste blíže vysvětlit metodu rozpouštění rtuti pomocí hcl a dusičnanů?
Jakou hmotnost kovové rtuti pro tuto velikost? mám malé teploměry.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Poznáte, že jste vyrobili dusičnan rtuťnatý (I)-rtuťnatý: místo bílé soli bude mít žlutou barvu.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Důležitou roli zde hraje také teplota, musí se jednat o horkou koncentrovanou kyselinu o teplotě >60 °C.

Myslím, že měl na mysli, že kyselinou zničí oxidovou vrstvu hliníkové fólie, takže rtuť reaguje s hliníkem za vzniku amalgámu.
 
Last edited:

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Děkujeme za dosavadní odpovědi, velmi nám pomohly, i když jsme měli mnoho neúspěchů. Řekněme, že čtyři kola za sebou selhala, část, kde se P2NP a hliníkový amalgám spojují, nereagovala, nezvýšila se ani teplota, ani nic, zkoušeli jsme zahřívat, ale nepodařilo se. Podruhé došlo k prudké reakci a vše se během několika sekund vypařilo. V čem by mohl být problém? Hliník? Z kuchyňské fólie jsme vystřihli čtverce o velikosti 1x1 cm, vyzkoušeli jsme několik druhů fólií, silnější i normální. Po čtvrtém putanamu se reakce podařila? V čem by mohl být problém? V podobě hliníkové fólie nebo něčeho jiného? Dusičnan jsme zpracovali podle návodu z teploměru s 60% kyselinou dusičnou a jednou jsme ji smíchali se rtutí a jednou jsme ji zahřáli na 60C, protože někdo tady na fóru psal, že dusičnan se uvolňuje až po 60C, tmavě žluté a hnědé výpary jsme vyfoukli a zůstala čirá žlutá kapalina a mysleli jsme, že to je ten potřebný dusičnan rtuťnatý. Děkuji
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Existuje někdo, kdo by zde na fóru prodával dusičnan rtuťnatý?

Je vyčerpávající kompletně hledat teploměry a vyrábět si je sám. A myslíme si, že zde vytváříme problém, takže vždy ztrácíme stejnou sílu, a když uchováváme připravený dusičnan rtuťový v chladničce, domníváme se, že po několika dnech ztrácí své vlastnosti. Hledáme Evropu a nikde není k sehnání, ani na Amazonu.

Takže pokud má někdo prodávat dusičnan rtuťnatý, opravdu by ho koupil, alespoň trochu, než se v Evropě objeví něco konkrétního, co si můžeme koupit sami.

Nebo má rtuť někdo na prodej?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
A ano, ještě jedna otázka týkající se syntézy. Určitě jich budu mít víc, ale myslím, že je to dobře, protože ostatní se z mých otázek něco dozvědí, hehe

Dá se množství zvýšit? Přemýšlím o tom, že jelikož některé syntézy selhávají, místo doporučených množství z této syntézy (10g P2NP, 100ml IPA, 50g hydroxidu sodného, 150ml vody...a další), bych měl uvedená množství zvýšit 5x (50g P2NP, 500ml IPA, 250g hydroxidu sodného , 750ml vody...a další).

Nebo je mám zvýšit na 2, 3 nebo 10násobek?

Bude to fungovat?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Pravděpodobně se jedná spíše o výrobu amalgámu než o samotný dusičnan. Se samotnou hliníkovou fólií to má méně společného, pokud je jí správné množství. Účinnost dusičnanu poznáte podle toho, že se hliník pomalu rozpouští a voda tmavě šedne a stoupají v ní bublinky.
Při přidávání P2NP musíte počkat na správný okamžik, kdy se vytvoří dostatečné množství amalgámu, ale než tato reakce dosáhne vrcholu, řekl bych 10-15 minut po přidání, ale vždy záleží na tom, kolik dusičnanu jste přidali, jak moc mícháte nebo protřepáváte a jak váš hliník vypadá.
Říkal jste, že by se vše odpařilo, reakce je silně exotermická, musíte baňku ochladit, abyste to dostal pod kontrolu, takže tam jste byl na správné cestě.
Dusičnanový roztok je kyselý roztok a pokud jste ho připravili podle návodu, lze ho skladovat v lednici několik týdnů/měsíců. A ano, kyselina dusičná musí být horká, alespoň 60 °C, aby se vytvořil správný dusičnan s tvorbou hnědého toxického oxidu dusičitého.
Pokud jste z Evropy, podívejte se blíže do východní části, tam se dají sehnat rtuťnaté a někdy i správné dusičnany.
Množství můžete škálovat podle libosti, ale mějte na paměti, že pokud se vám syntéza nepodaří s malým množstvím, nepodaří se vám ani s větším a pak hrozí, že vám reakce, která expotenciálně roste s množstvím, vybouchne do obličeje, a to přece všichni nechceme, nebo ano?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Otázka týkající se dusičnanu rtuťnatého (II) - Hg(NO3)2 - 324,7 g/mol

Lze místo dusičnanu rtuťnatého (II) použít jinou sloučeninu rtuti?

Například:

Dusičnan rtuťnatý (I) - Hg2(NO3)2 - 525,19 g/mol
Chlorid rtuťnatý (I) - Hg₂Cl₂ - 472,09 g/mol
Chlorid rtuťnatý (II) - HgCl2 - 271,52 g/mol

Pokud ano, lze ji nahradit kteroukoli z výše uvedených látek.

Kontrolní otázka.

Molární hmotnosti jsou vyšší u dvou sloučenin a nižší u jedné sloučeniny. Musí se v "receptuře" změnit dávkování, nebo je to stále 0,1 g?

S pozdravem
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ten funguje také velmi dobře. Ostatní dva nefungují.

Množství rtuťnaté soli má velmi široký poměr k hliníku, od 1:1300 do 1:650 (dusičnan rtuťnatý(II) k Al v molech) Množství tedy skutečně nelze uvést v konkrétní velikosti. Klidně si však upravte poměry na chloridy, abyste měli představu o rozsahu.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18


Jediný chlorid, který vám vyhovuje, je třetí:

"Chlorid rtuťnatý (II) - HgCl2 - 271,52 g/mol".

Hodně jsem trpěl při hledání dusičnanu rtuťnatého, ale někdo na tomto fóru mi řekl, že mi bude vyhovovat chlorid rtuťnatý. Podařilo se mi ho sehnat u nás za cca 120 EUR za 100gr. A protože množství, které je třeba použít, je nepatrné... je to věčné.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Dobrý den,

Mohli byste mi prosím sdělit kontakt na chlorid rtuťnatý(II), protože to je jediná sloučenina, která mi pro syntézu chybí, vše ostatní se mi podařilo sehnat.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Otázka týkající se syntézy.

Řekněme, že chci provést syntézu P2nP 500g v otevřeném sudu z nerezové oceli.

Exotermický proces lze zvládnout pomocí stainlessteelové chladicí spirály připojené k přívodu studené vody ve vaší domácnosti a lze ji snadno spustit a vyjmout rukou, aby se dosáhlo správné teploty. Směs lze snadno míchat ručně pomocí "lžíce" z ušlechtilé oceli. Problémem tohoto procesu, jak jsem ho pochopil, by bylo odpařování isopropylalkoholu a kyseliny octové během tohoto procesu, protože reakce potřebuje udržet 55-60Celcius.

K otázce: Není možné mít vedle hlavní dávky předehřátou směs isopropylalkoholu a kyseliny octové již při teplotě 60Celcius a jen ji přidat do směsi v průběhu reakce, když se sníží, nebo to naruší reakci?

S pozdravem
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
kluci můžu použít kyselinu mravenčí 85% místo Gaa nemám náladu na zkoušení, takže jestli mám dnes večer udělat redukci mravenčí nebo počkat na Gaa.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Btw našel jsem způsob s kovovou rtutí v gaa a 50% h202 , vařte to opatrně: získáte spoustu pěny, hádám, že octanu rtuťnatého.. pěnu odfiltrujte a bezpečně ji uložte. amalgámy fungují skvěle reakce se rozbíhá za studena.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Použití plastového barelu
Použití polypropylenových trubek pro podlahové vytápění
Ano
Pak teplota rychle stoupá, reakce bude nekontrolovatelná.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
ano mohu 15gr p2np 1litrová baňka byla trochu strašidelná @ některé momenty jsem potřeboval 1 hodinu na amalgám neproplachoval jsem ji acedem ani bace předtím jen (hádám, že Hg acetát) 15 gr p2np 16 gr al a asi 100ml kyseliny mravenčí a řešil p2n2 v Meoh jen tolik, aby se vyřešil a byl zahřátý, ale ochlazený poté se přidá kyselina mravenčí 85 % do roztoku Meoh p2np.. nakonec, když byl amalgám připraven (také v meoh), změnil barvu na tmavě oranžovou... přidal jsem ji do meoh asi 8krát. podruhé kapka přes chladič přišla téměř na poslední kuličku z chladiče... takže ano, funguje to dobře thnx william za radu.
 

Attachments

  • 3We4Rh7ukc.jpg
    3We4Rh7ukc.jpg
    2.4 MB · Views: 155
Top