Amfetaminden en basit Metamfetamin sentezi

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Merhaba, "vakumda konsantre", bir miktar çözücünün döner buharlaştırıcı ile azaltıldığı anlamına gelir.

"Na2SO4 veya susuz MgSO4 üzerinde kurutuldu." Organik bir çözeltiden tüm suyu toplamak için bu maddelerden birini eklemeniz gerektiği anlamına gelir. Kurutma kılavuzuna bakınız.
oda sıcaklığında methamph freebase sıvı

Damıtma düzeneğine ihtiyacınız yok, "Ekipman ve cam eşyalar:" bölümünde bundan bahsetmedim.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
teşekkürler arkadaşlar

Yani döner buharlaştırıcımız yoksa (ekipman ve cam eşyalarda isteğe bağlı olduğunu söylüyorsunuz); sadece Na2SO4 veya MgSO4 susuz üzerinde mi kurutacağız?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Her durumda çözücüyü buharlaştırmanız gerekir. Rotovap bunu yapmanın en iyi yoludur çünkü buharlaşan çözücüyü toplayabilirsiniz. Bu amaçla ılık su banyosu kullanabilirsiniz, ancak bir çözücü kaybedersiniz, ayrıca iyi havalandırılmış bir çalışma alanına ihtiyacınız vardır.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161

belki bunu kullanabiliriz?

DZ1hiRxAJ0

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Çince rotovap çok pahalı değil. Oldukça sık kullanacak ve çok fazla solvent tasarrufu yapacaksınız. Ayrıca, geri kazanım için distilasyon düzeneği olarak da kullanabilirsiniz.

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Bunlar çözücüleri buharlaştırmak için iyi değildir. Buharlaşan çözücü sadece pompaya girecek ve odadaki havaya karışacaktır. Yanıcı solventler kullandığınız için bu gerçekten kötü olabilir, değil mi?

Gönderdiğiniz önceki kurulum daha iyi: sadece çözücünün vakumla damıtılması. Ayrıca kullanılan çözücüyü de geri kazanıyor. Bu temelde bir rotovapın yaptığı şeydir, ancak rotasyon olmadan.

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
tamam tamam
ikinize de teşekkürler... şimdi elde etmem gereken sonucu daha iyi hayal ediyorum...

:)

şimdi 7. adımı anlamam gerekiyor lol

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
HCl gazı köpürtme prosedürü bir eğitim videosunda gösterilmiştir (DET sentezi).

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Tekrar teşekkürler!
Önümüzdeki birkaç hafta boyunca tüm bunlar üzerinde çalışacağım.

teodor

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
merhaba.tüm işlemi küçük ölçekte yaptım.sarı bir yağ elde ettim.bu metamfetamin mi

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Merhaba, bu Rhodium'un farklı oranlar, fazla formaldehit önerdiği anlamına mı geliyor? Orijinal metinde bir mol A ve 1 mol formaldehit diyor. Her ihtimale karşı fazla ile yapmaya değer mi?

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Bu sentez rotasında İmini indirgemek için Al/Hg yerine NaBH4 kullanan bir rapor gören var mı? İndirgeyici maddenin değiştirilmesinde herhangi bir sorun var mı? Belki de formaldehit ile uyumlu değildir?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
Bu, birleştirilmiş organik katmanlarınızı MgSO4 ile kurutmanız (sudan kurtulmanız) => bundan sonra katı MgSO4'ü filtrelemeniz => DCM'yi buharlaştırmanız ve metamfetamin içermeyen baz elde etmeniz gerektiği anlamına gelir. Küçük ölçekli sentezler için distilasyon aparatına ihtiyacınız yoktur. DCM ılık su banyosunda kolayca buharlaştırılabilir.

Anladınız mı?

finch3523

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
"İmin (3), reaksiyon sıcaklığını ~50-60 °C'nin altında tutmak için yaklaşık iki saat boyunca indirgenmiştir. Reaksiyon çok şiddetli hale gelirse soğutma uygulanmalıdır."

Yaklaşık iki saat boyunca nasıl azalttınız? Bu ne anlama geliyor? Hepsini bir araya getirip iki saat mi bekliyorsunuz yoksa özel bir aparat mı gerekiyor?

"Metamfetamin (4) içeren organik katmanlar birleştirilir, vakumda konsantre edilir ve susuz Na2SO4 veya MgSO4 üzerinde kurutulur."

Bu adımdan sonra freebase mi elde edersiniz?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Evet, bu sadece gerçekleşen indirgeme reaksiyonunu sürdürmek anlamına gelir. p2np için alhg amalgam videosunu izleyin neye benzediği ve nasıl tepki verdiği hakkında bir fikir edinmek için, bu hemen hemen aynı şeydir. tencereye atmak ve hiçbir şey yapmamak kadar basit değildir, kütle genişler, hızla ısınır, çok fazla buhar üretir vb. Reaksiyon kabınızı bir su veya buz banyosuna daldırarak soğutma uygulamanız gerekir, sadece kondansatörünüzden çıkmasını önlemek için gerektiği kadar veya prosedürün önerdiği gibi 50-60 C. Karıştırma yoksa, reaksiyonun daha eksiksiz olması için manuel olarak döndürmek isteyebilirsiniz => daha büyük verim.
Evet, makul miktarda çözücünüz varsa vakum altında konsantre etmenize de gerek yoktur veya alternatif olarak buharla damıtabilirsiniz ki bu sizin için daha mantıklıdır sanırım Evet, organik katman serbest baz içerir.

finch3523

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
ah tamam reflü kondansatörüne ihtiyacım var.

birkaç sorum daha var:

yani ısıtma cihazına gerek yok, reaksiyon yeterince ısı üretecek mi? Sadece soğutma mı gerekli?
hangi sıcaklık düşük olur, çünkü reaksiyon durabilir gibi geliyor?

Üç açıklığı olan yuvarlak bir şişeniz varsa, karıştırmayı nasıl gerçekleştireceksiniz? Eğer reflü kondansatörünüz varsa karıştırmayı nasıl yapacaksınız?

amfetamin bazı ve al/hg'yi bir kerede mi karıştıracaksınız yoksa amfetamin bazını şişeye yavaşça damlatacak mısınız?

ne kadar kaynar cips ekleyeceksiniz?

iki saat sonra daha yüksek verim için çözeltiyi amfetamin sentezinde olduğu gibi 30 dakika boyunca su banyosunda 50 santigrat dereceye kadar ısıtmalı mısınız?

5 ila 10 gram son ürün yapmak istiyorsanız 2 litrelik bir şişe iyi olur mu? veya belki sadece 1 litre? reflü kondansatörü 5 litreden daha küçük olabilir mi?

Vakumlu buchner şişesine ihtiyacınız var mı, sadece kahve filtresi ve fan kullanabilir misiniz?

Ayırma hunisi gerekli mi, şırınga (plastik?) ile ayırabilir misiniz, yoksa bu işe yaramaz mı?

Buhar distilasyonu yapmak istemiyorsam çözücü ile son adım nasıl çalışır (bunun için ek aparatlara ihtiyacınız olacağını tahmin ediyorum). Sonuç ne olur .... methhcl?

finch3523

Don't buy from me
New Member
Reaction score
4
bu yolla dex-amfetamin kullanımı d-meth ile sonuçlanır mı? bir yerde formaldehit kullanırsanız sonunda rasemik meth elde edeceğinizi okudum?

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
94
Başlangıç olarak D Amph kullanırsanız D meth elde edersiniz. Bu sentezi denemeyi planlıyordum ve rasemik amph kullanmayı ve daha sonra meth'i çözmeyi planlıyorum, sadece hiç denemediğim bir rotada bir şeyler ters giderse, o zaman D amph boşa gider ...

Bu sentezi pratikte denemiş olan var mı? Birkaç yerde okudum ama hiç pratik bir rapor bulamadım. Uzmanlar lütfen biraz güvence verebilir misiniz? :)