Bütanon ile benzaldehitten fenilaseton (P2P) sentezi

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Küçültülmüş bir versiyonda bile.

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Fazlalık, reaksiyon için bir çözücü görevi görür. Erişilebilirlik açısından, gıda sirkesi konsantresi kullanmaya çalışın. Ancak fazla su ile ek bir çözücü düşünmeniz gerekir.

Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Sorun yok
Büyük miktarlarda %60 konsantrasyon bulmakta sorun yok. Bu yeterli olur mu, yoksa önce dehidre etmem mi gerekir?

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Evet, yerinde çalışmadığı sürece fazla su kararsız asit yapacaktır, ancak zamanında olması pek olası değildir. Distilasyon veya ekstraksiyonu deneyebilirsiniz.

Last edited:

WillD

Expert
Reaction score
1,022
Alternatif bir yol da vardır. Perasetik asit gibi güçlü bir oksitleyici ajan olan sodyum perkarbonat oluşturmak için hidrojen peroksit ve soda külü (sodyum karbonat, Na2CO3) kullanın. Reaksiyon farklı olacaktır, ancak sonuçta aynı sonuca ulaşılacaktır.

Düzenleme: daha ziyade, kabartma tozu (NaHCO3) bir epoksit oluşturmak ve ardından hidroliz için kullanılabilir (analog Weitz-Scheffer epoksidasyon reaksiyonu)

Last edited by a moderator:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Yani, sodyum perkarbonat ile 2-Asetoksi-1-fenil-1-propen yapabileceğimizi mi düşünüyorsunuz? Tarif için bir fikriniz var mı?

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Reaction score
19
merhaba, tanıştığımıza memnun oldum, Endonezya'dan yeni bir katılımcıyım, tüm kimyagerlere sormak istiyorum, paslanmaz çelik şişelerde penilasetik asit ve kurşun ve buzlu asitten p2p yaptım, neredeyse% 100 sarı ve kırmızı yağ ve su elde ettim, sarı yağın penilaseton olup olmadığını ve diğer kirleticilerden nasıl yıkanacağını sormak istiyorum, sorularıma cevap vermeye istekli olan tüm kimyagerlere teşekkürler.

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Reaction score
19
merhaba, tanıştığımıza memnun oldum, Endonezya'dan yeni bir katılımcıyım, tüm kimyagerlere sormak istiyorum, paslanmaz çelik bir şişede penilasetik asit ve kurşun ve buzlu asitten p2p yaptım, neredeyse% 100 sarı ve kırmızı yağ ve su elde ettim, sarı yağın penilaseton olup olmadığını ve diğer kirleticilerden nasıl yıkanacağını sormak istiyorum, soruma cevap vermek isteyen tüm kimyagerlere teşekkür ederim.

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Kloroform mevcut değilse ne kullanılmasını önerirsiniz?

Jamroz

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
Sülfürik asit ve hidroklorik asitten hcl gazı hazırlayacağım, hcl ve h2so4'e ne kadar ihtiyacım olduğunu söyleyebilir misiniz? Yeterli gaz eklediğimi bildiğimde?

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
8
Aynı reaksiyonda 200 g benzaldehit ile 300 g MEK kullandıklarını söyleyebilirim. Gaz ilavenizi hangisine dayandırdığınızdan emin değilim ama karışım 40 G daha ağır olana kadar eklediler. Dolayısıyla, kullandığınız ölçeğe bağlı olarak bunu benzaldehit veya MEK ile yorumlayıp yorumlayamayacağınızdan yine emin değilim, ancak ağırlığın iyi bir kaynaktan geldiğini biliyorum. Bu sitedeki bu reaksiyonda 50/50 benzaldehit MEK kullanıyorlar. Etrafa bakmaya çalışabilirim ve somut bir şey bulursam size haber veririm

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
DCM diyebilirim ama yanılıyor olabilirim
Ayrıca, soğuk 0* C çamaşır suyunu aseton ile stokiyometrik miktarlarda ve küçük bir %10 molar çamaşır suyu fazlalığı ile reaksiyona sokarak kolayca kloroform yapabilirsiniz.Nilered'in bir videosu var.

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
8
Büyük bir reaksiyon için gereken kloroformu elde etmek için kaç şişe çamaşır suyu kullanmanız gerektiğini bir düşünün. Tülenin işe yaradığını biliyorum ve kolayca satın alınabildiği için ben olsam onu kullanırdım

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Videoyu gördüm, ancak esas olarak büyük ölçekli üretimle ilgileniyorum, bu şekilde 6l kloroform elde etmek gerçekten ucuz ve verimli değil. Muhtemelen DCM'yi daha fazla klorlayarak kloroform elde etmeye çalışacağım.

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Reaction score
46
Bunu GAA yerine caro's asit ile deneyen oldu mu?
Çok daha iyi bir verim alınmalı, en azından bunu bir yerde okuduğumu tahmin ediyorum ama herhangi bir makale bulamıyorum.

Perasetik yöntemde GAA da çözücü olacak ama Caro's asit kullanıldığında sanırım öncülümüz H2SO4 H2O2 karışımında çözünmeyecek. Caro's ile hangi çözücünün kullanılabileceği hakkında bir fikriniz var mı?

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
411
Bir ketonu karos asit ile karıştırmaktan biraz çekinirdim ...

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
161
Belirli bir PH ya da başka bir şey mi elde etmemiz gerekiyor?
Yöntemi daha düşük miktarlarda yaparsak, 1,5 saat de mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,736
Deals
1
HCl burada katalizör olarak çalışır. pH değerine ulaşmanıza gerek yoktur.
Evet

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
54
Metil etil ketonun bir alternatifi var mı

💝Hepinize teşekkür ederim.

Last edited:

Fenster

Don't buy from me
New Member
Reaction score
31
Bu sentezi dikloro-metan (DCM) ile deneyeceğim. Bunun sadece sudan daha ağır olacağı için bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Hazır DCM ve sentetik Kloroform kullanmamak için herhangi bir neden var mı?