P2NP'den NaBH4/CuCl2 ile Tek Kapta Amfetamin Sentezi (1kg ölçekli)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Su tek başına pH'ı düşürmez, sadece asit düşürür.
Hayır, serbest baz elde etmek için pH'ı tekrar yükseltemezsiniz, önce tuzu filtrelemeniz, kurutmanız, ardından suda çözmeniz gerekir ve ardından serbest baz elde etmek için pH'ı tekrar yükseltebilirsiniz.
Temel olarak, bir şeyi tuzlamak istiyorsanız çok kuru sıvılarla çalışmalısınız, çünkü bildiğimiz gibi tuz her zaman suda çözünür, bu nedenle herhangi bir su içeriği verim için kötüdür. Asidiniz %15 su içeriyorsa, 5 ml asitteki 0,75 ml su size daha az verim sağlayabilir, artı asetonda hala bulunan su. Çözeltileri soğutmak mantıklıdır çünkü çözünürlük sıcaklıkla birlikte azalır ve dolayısıyla verim artar. Çözeltiyi dondurucuda MgSO4 ile kurutmak en iyisidir.
Freebase/IPA'ya aseton eklerseniz çok fazla çözücünün etkisine karşı koyabilirsiniz, daha fazla tuz tekrar çöker, en azından sülfat için durum böyledir.
Çözücünün buharlaşmasına da izin verebilirsiniz, ancak bunun için çok fazla ısı kullanmamalısınız.
~200°C, ancak freebaz bundan önce ayrışacaktır. Bana freebazı 60°C'den daha sıcak yapmamam söylendi, aksi takdirde verim kaybedilir.

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Bunun için teşekkürler. evet, ben asit ve çözücülerdeki suyu kastetmiştim, tek başına suyu değil, hiçbir şeyi kurutmadım. Az önce dondurucuyu kontrol ettim ve altta kalın bir çökelti tabakası var ki bunu görmek harika. Gelecekte kurutma yöntemlerini vb. takip ederek daha yüksek verim elde etmeyi hedefleyeceğim ve muhtemelen sülfürik kullanacağım. Bu çalışmada NaBH4'üm gelir gelmez paraya ihtiyacım oldu.
Neyse ki çözücüyü buharlaştırdığımda 60C'yi aşmadım, ama bunu şimdi bilmem iyi oldu.
Verimlerimle birlikte size geri döneceğim ve belki bir sonraki çalışmamı belgeleyeceğim.
Sonuç olarak bu sentez eğlenceliydi, çok basit ve etkiliydi. 2 litrelik bir şişede 70 g P2NP yapabiliyorum ki bu 10 g'lık Al/Hg yönteminden çok daha iyi. Yine de bir ara Al/hg yöntemini deneyeceğim, sadece eğlence için.

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
40 beyaz (çok hafif gri tonlu), kemik kurusu fosfat tuzu elde ettim.
Bu benim kahverengi P2NP'mden elde edildi ve ana ekstraksiyonun üst katmanda olduğunu bilmediğim için bir miktar serbest baz kaybettim.
Verim düşük olmasına rağmen ilk sentezim için çok mutluyum.
P2NP'yi daha fazla temizleyerek ve kurutma protokollerini uygularsam, daha yüksek bir verim elde etme yolunda olmalıyım.
Yol boyunca bana yardımcı olan herkese teşekkür ederim, bununla oynamaya devam edeceğim ve verimden memnun olduğumda yöntemi diğer amatörler için yazacağım.
Şerefe!

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Asit eklemeden önce bu çökelti dökülürse, asit eklemeden önce süzün.
Asit eklemeden önce prosesteki tüm çözücüleri MgSO4 (veya diğer kurutucu maddeler) ile dondurucuda kurutabilir ve tekrar filtreleyebilirsiniz.
Sülfürik asit ve hidroklorik asit tuzları en kararlı bileşiklerden bazılarıdır, sülfatın en yüksek verime sahip olduğuna inanıyorum, bu yüzden popüler hale geldi.
Bu nedenle, eğer yapılacaksa, freebazın temizlenmesi için sadece vakumlu buhar distilasyonu önerilir.
Benim için durum tam tersi, sadece Al/Hg varyantını biliyorum, ancak bu yöntemin avantajlarının farkındayım ve bunu da deneyeceğim. Sonuçları burada da sunacağım, ancak bu biraz zaman alacak, önce Al/Hg yöntemini geliştirmem gerekiyor, ancak iyi bir yolda olduğumu düşünüyorum.
Sıcak IPA'da yeniden kristalleştirmelisiniz veya su P2NP sadece sarı olmalıdır. P2NP'niz kahverengiye döndüyse oksitlenmiştir ve artık kullanılamaz, hava geçirmez bir kapta buzdolabı gibi serin (<8°C) ve karanlık bir yerde saklayın.
Sadece iyi sonuçlar aldıysanız, bu yeni başlayanlar için yararlı olabilir, aynı zamanda kötü sonuçlar da burada tartışılabilir, ben yaptım ve size daha fazla yardımcı olabilecek birçok tavsiye alırsınız. Bütün mesele bu, kılavuzda sahip olduğumuz mükemmel sentezler. İyi sonuçlar da elbette sırtınızı sıvazlamak için sunulabilir ;)

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Bazlama işleminden sonra çökeltiyi süzdüm.
Çok daha fazla çökelti aldım, yıkamak için kullanılan aseton orijinal alkol aseton karışımına yerleştirildi ve tekrar dondurucuya yerleştirildi.
Mayalarım şu anda %50+ gibi görünüyor ve umarım dondurucuda bir gece geçirdikten sonra daha fazlası gelir.
25 mg denedim ve çok güçlü, alışkın olduğum şey muhtemelen yaklaşık %75 oranında kesilmiş.
Bazen bunu kendiniz yapmanız gerekir :)

Last edited:

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Yarın neleri farklı yaptığımı yazacağım.

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
P2NP koyu kahverengiydi, 2 ipa yeniden kristalleştirmesi yaptım ve kahverengi bir renk tonu ile berrak kristaller elde ettim, sanırım çok fazla zaman kaybetmeden elde edebileceğim kadar iyiydi, ama şimdi biraz ürünüm var IPA berraklaşana kadar yıkamaya devam edeceğim. Sanırım bir dahaki sefere kendim yapacağım ve düzgün bir şekilde saklayacağım.
Tavsiye için teşekkürler!

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
şi̇mdi̇ %60'a ulaştim

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
İşte daha küçük ölçekte yaptığım şey buydu;
1. Çözelti IPA/H2O 2:1 ((IPA 800ml, H2O 400ml)(1200ml)) 2000ml'lik bir şişeye eklendi.
2. NaBH4 (116 g) bir kerede eklendi ve karıştırmaya başlandı.
3. P2NP (67 g) küçük porsiyonlar halinde eklendi, böylece karışımın sıcaklığı 60 *С'yi geçmedi.
4. Su (13 ml) içindeki CuCl2 (7 g) yavaşça damla damla eklendi, böylece karışımın sıcaklığı 80 *С'yi geçmedi.
5. Daha sonra, harici ısıtma kullanılarak reaksiyon 80 °C'de 30 dakika boyunca geri akıtıldı.
6. Çözelti dekante edildi ve reaksiyon atıklarından süzüldü ve bir ayırma hunisine konuldu.
7. 25'lik NaOH su çözeltisi (533ml) reaksiyon karışımına eklenmiş ve fazlar ayrılmıştır.
8. Alt tabaka büyük bir behere boşaltılır ve üst organik tabaka toplanır.
9. Sulu faz daha sonra ayırma hunisine kondu ve 500 ml IPA ile ekstrakte edildi.
10.IPA 3/4 oranında buharlaştırıldı, yarısı sütlü freebaz ve yarısı IPA.
11.IPA ve serbest baz 130 ml aseton içinde çözüldü.
12.ortofosforik asit pH - 6'ya kadar damlatıldı (sürekli karıştırılarak).
13.Karışım 12 saat boyunca dondurucuda bekletildi.
14.Kristalizasyondan sonra süspansiyon süzüldü ve aseton temizlenene kadar kuru soğuk aseton ile yıkandı.
15.Yıkamadan elde edilen aseton ve ipa/aseton karışımı daha fazla çökelme için dondurucuya geri konuldu.
16.İşlem, %60-70 yüksek kaliteli amfetamin elde etmek için daha fazla çökelti kalmayana kadar tekrarlanır, karışım içinde daha fazla aseton aldıkça, onu düşürmek için biraz daha asit damlatmanız gerekebilir, ancak aseton ph7 olduğu için çok fazla değil.

İşte kurutulmuş macun taşlarının bir kısmının fotoğrafı, geri kalanı karıştırılacak kuru toz, çünkü benim ve arkadaşlarım için çok güçlü.
Tarifi güncelleyebilir ve küçük ölçekli ev kimyagerleri için bir yazı yazabilirim, bunun daha iyi olabileceği birçok yol var.

Attachments

• yrIiJuK8x7.PNG
    yrIiJuK8x7.PNG
    901.1 KB · Views: 512

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Reaction score
8
bu meth değil, buradan kristal meth'e nasıl yapılacağını yazabilir misiniz

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bu beyaz macunu kristale dönüştürmek için hangi yöntemi kullanıyorsunuz?
d-metamfetamin?

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Tüketmeden önce yine de temizlerdim, fotoğrafta sarıdan kahverengiye oldukça koyu görünüyor.
Ancak başarılı sentez için tebrikler.

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Reaction score
44
Kristal rektörü nereden aldınız?

Doğrudan Çin'den mi? Herhangi bir sorun yaşadınız mı?

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Çin'den ancak bu tür ekipman sipariş etmek için kullanılan bir şirket kullanarak, ekipman için normalde herhangi bir sorun olmamalıdır, ürünler için farklıdır.
Ekipman tedarikçisi için, kesinlikle uygularsanız, başka herhangi bir ekipman adıyla dokümanlar ve fatura yapabilir.

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Reaction score
12
Hey çocuklar!
Sentez sırasında hangi hızda karıştırıyorsunuz ve bu sürekli bir karıştırma mı?

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
herkese merhaba, lütfen yardım edin,% 25 NaOh çözeltisi ekledikten ve IPA'nın su fazını çıkardıktan sonra pH okumasında bir sorun olabilir mi? IPA yerine bir dxm sulu çözeltisi çıkarabilir miyim?

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Ne demek istediğinizden emin değilim ama su fazını toluen, petrol eteri gibi polar olmayan bir çözücü ile birkaç kez ekstrakte etmelisiniz.

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
reaksiyon bittikten sonra AcoH eklenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? bazı tariflerde ekleme hakkında yazıyorlar ...

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Tamam anlıyorum. son çare olarak, kullanışlı olarak dcm de olabilir mi? 😂🤪

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Bir sorum var. dcm ekstraksiyonu yaparsam, distilasyonla oynamamak için asit-baz ekstraksiyonu yapabilir miyim? dcm'de freebase'e asit eklendiğinde iki faz oluşmalıdır. üstte, ürün altta, muck. ayırın, ph12 elde etmek için ürüne alkali ekleyin. saf bir yağ (freebase) olmalı, alt tabakadan ayrılmalı ve sodyum sülfat ile kurutulmalıdır. kafa iyi mi yoksa kötü mü? lütfen yardım edin

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
Petrol eteri ile sulu bir faz elde edemezsiniz, petrol eteri ve su karışmaz.

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Petrol eteri ile birçok kez ekstraksiyon yaptım ama belki de aptalım...