P2NP'den NaBH4/CuCl2 ile Tek Kapta Amfetamin Sentezi (1kg ölçekli)

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3
İşte benim kurulumumun basit bir planı, tavsiyem su banyosunu buzdolabında 25-30L daha büyük miktarda su tutan ayrı bir soğutma kabına da bağlamanızdır.

Bu sistem tamamen otomatiktir ve aşırı ısınma konusunda endişelenmenize gerek yoktur ve sıcaklık tutarlıdır. Mükemmel çalışıyor, tüm reaksiyonum boyunca kondansatörü kolayca 10c'de tutuyor.

Attachments

• kJ1Mqc7YSp.jpg
    kJ1Mqc7YSp.jpg
    51.9 KB · Views: 181

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Çok teşekkür ederim dostum :)

Son yapboz parçası nihayet burada, akvaryum pompasını zaten aldım ama sadece onu nasıl mükemmel bir şekilde kuracağımı merak ettim.

Su banyosu ayrı bir soğutma kabına nasıl ve ne amaçla bağlanmalı? Ana su banyosundan buzdolabına yerleştirilen ikinci su banyosu kabına soğuk ve soğuk olmayan su akışı/değişimi olması gerekiyor mu?

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
bir şarap ısıtıcısı önerin. farklı kapasiteler var. şişenin doğru boyutunu seçin. su dökersiniz, buz eklersiniz, örneğin 1: 1 (su: buz) ilk aşamada her şeyi güzelce soğutur. tüm p2np'yi ekledikten sonra buz gitti. ısıtmayı açarsınız. ısıtıcı sıcaklığını ayarlarsınız ve robottan uçmaya devamedersiniz
NqD1zwa64x

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
İlginç, bunu bir laboratuvar ısıtıcısına tercih eder miydiniz?
Aslında önce soğutmayı, sonra ısıtmayı birleştirdiği için dahice!!!

@G.Patton Bu fikir hakkında ne düşünüyorsunuz?

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Bence bu çözüm en basit olanı ve bu şekilde inşa edilen ekipman, bu reaksiyon için gerekli tüm şeyleri tamamlarken dikkat çekmiyor

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Tavsiyeniz beni çok şaşırttı.

Yani tavsiyeniz 5 Boyunlu RBF'yi şarap ısıtıcısının içine yerleştirmek ve tüm aletleri (kondansatör, damlama hunisi, yükleyici, vb.) kelepçelerle + normal bir standla ayarlamak mı?

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Tam olarak 20 litrelik bir şişenin bile sığabileceği ısıtıcılar vardır. Bence, örneğin bu tür iki set kurmak ve bir seferde 1 kg p2np işlemek, bunu tek bir paslanmaz çelik tankta yapmaktan daha iyidir.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Haklısınız!

Bu yöntem, büyük bir buzdolabının, pompaların ve ısıtma mantosunun yerini sadece bu tek şeyle alabilir, ki bu gerçekten güzel!

Bunu 20L RBF'lerle zaten uyguladınız mı?

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Şahsen değil, ama ekipmanı monte etmesini tavsiye ettiğim kişi dipçikte böyle alışılmadık şeylerden yapıldı 10 i

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
Şahsen değil, ama ekipmanı monte etmesini tavsiye ettiğim kişi dipçikte böyle alışılmadık şeylerden yapıldı 10 i

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
İlginç :) Bir ısıtma mantosu + soğutma sistemini bununla değiştirmenin iyi bir fikir olup olmadığını görmek için @G.Patton 'un bu konudaki geri bildirimini bekleyeceğim
Çok teşekkürler dostum!

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
laboratuvar eki̇pmanlarinin genel olarak mevcut olan şeylerden kendi̇ tasariminizi oluşturmaktan çok daha i̇yi̇ olduğu bi̇li̇ni̇r ... ayrica bu çözümde kendi̇mi̇ze di̇kkat etmedi̇ği̇mi̇z bi̇r tane var çünkü bunlarin bi̇reysel olarak bu tür i̇şler i̇çi̇n eki̇pmanlarla hi̇çbi̇r i̇lgi̇si̇ yok.

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Reaction score
67

Çok kolay ve akıllıca bir fikir!
Bu, bu başlıkta gördüğüm en iyi şeylerden biri! Büyük başarı!

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Kesinlikle :) Bunu kesinlikle deneyeceğim ve denedikten sonra bir geri bildirim vereceğim, ki bu biraz zaman alabilir

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Şuna bir göz atın (aşağıda), bu APAAN'ı BMK'ya dönüştürdükleri bir laboratuvardan. Kullandıkları su ısıtıcılarının ne olduğunu hep merak etmişimdir.
Artık çok açık, şarap pişiriciler olmalı.

Yani bu şeyler kesinlikle laboratuvarlarda zaten kullanılıyor, önerileriniz soğutma ve ısıtma için kullanılacakları için bunu bir üst seviyeye taşıyor, ki bu harika.
Şimdi zor olan 20L RBF için uygun bir tane bulmak olacak.

Orijinal gönderi: http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...aan-a-phenylacetoacetonitrile-large-scale.57/

NmECsTPOoZ
4medYRXxIg
Rbv1Rmc87w

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
Merhaba. 2:1 IPA:H2O karışımına NaBH4 ekledikten sonra, 60 derecenin altında tutmak için gruplar halinde P2NP eklemeye başladım. Her P2NP partisini eklemeyi bitirdiğimde, renk sarıdan beyaza güzel bir şekilde renk değiştirdi.

P2NP eklemenin sonuna doğru sıcaklık kendi kendine yükselmeyi bıraktığında sıvı bombalamaya devam ediyor ve kalın çok yapışkan beyaz bir sızıntı oluşmaya başlıyor.... bu yüzden bir numaralı sorunu burada görüyorum.

Sonra, CuCl2 eklemek istediğimde, bir damla bile olsa, karışımın rengi hemen siyaha dönüyor, sanki oksitlenmiş / yanmış gibi... bunun nedeni nedir?

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Reaction score
206
Deals
3

Peki "sorun" nerede ortaya çıkıyor?

Reaksiyonunuz doğru.

CuCl2 karıştırıldığında, bu işlem sırasında reaksiyon siyaha dönecektir.

Reaksiyonu 80c'ye kadar ısıtmanın ve 30-40 dakika boyunca orada tutmanın zamanı geldi.

Bu reaksiyon sırasında siyah renk kaybolacak ve 3 farklı aşamada ortaya çıkacaktır.

Son aşamada hazır olduğunu anladığınızda 2 katmanınız olacak.

Siyah alt kalın katman ve parlak şeffaf bir üst katman, bu olduğunda 10 dakika daha karıştırmaya devam edin, ardından% 25 NaoH ekleyin ve 5 dakika yavaşça karıştırın.

Soğumaya bırakın ve kristalizasyon işlemine başlayın.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Az önce G.Patton ile kısa bir konuşma yaptım, bu fikri onayladı.

Bana iyi para kazandırdınız, çok teşekkürler :) Tüm bunları başarıyla kullandıktan sonra bir özet koyacağım

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Reaction score
32
İnternette böyle bir 33l gördüm. şartname 20 l şişenin sığması gerektiğini gösteriyor ...

h20

Don't buy from me
New Member
Reaction score
7
1 kg nereden alabilirim

Avrupa'da CuCl2