Al/Hg aracılığıyla P2NP'den amfetamin sentezi (video)

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
Asidi eklerken, asidi daha fazla ipa ile seyreltmek de mümkün olabilir mi? Ve fosforik asit kullandığımda ve monobazik Tuz istediğimde hangi pH'ı hedeflemeliyim? Çok teşekkürler

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Mono amfetamin fosfat elde etmek için elde edilen amfetamin içermeyen baza eşit miktarda ortofosforik asit eklemeniz gerekir.

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
evet, bunu anlıyorum, ama ne kadar freebase'im olduğunu nasıl bilebilirim, verim oldukça farklı olabilir

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Bir silindir veya terazi ile ölçebileceğinizi biliyor musunuz?

Oppenheimer

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
Bu ay içinde ilk sentez denememi yapacağım. Yüksek lisans mezunuyum ve birinin onayına ihtiyaç duymadan her şeyi yapabileceğim bazı laboratuvar ekipmanlarına erişimim var. Sadece sonrasında her şeyi uygun şekilde sterilize ettiğimden emin olmam gerekecek, ama bu bir sorun değil. İlerlememi burada hepinizle paylaşacağım için heyecanlıyım.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Sentez raporunuzu görmek isteriz, iyi şanslar.

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
54
Teşekkür ederim

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Bu sadece NaBH4 kaynağınıza bağlı, yakında bunun için 128€/Kg'a sunacak yeni bir tedarikçiyi test ediyorum, bu da onu Al/Hg rotasıyla rekabet edebilir hale getiriyor.

Endüstriyel ölçekte öncüller ve kimyasallar denizaşırı ülkelerden (Hindistan, Çin, Pakistan) sipariş edilebilir, burada Al/Hg ve CuCL2/NaBH4 rotası o kadar ucuzlar ki her iki rota da 300€/Litre Freebase'in altına düşebilir (hesaplamalarıma göre)

GhostOfHiroshima

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
merhaba, bu konuda yeniyim ve birisi sülfürik asidin fosforik asit ile ikame edilebileceğinden bahsetti. şimdi bazı sorularım var: hangi konsantrasyon gerekli? bulduğum şey %37'lik asit (ama sanırım bu sadece diş hekimleri için işe yarıyor) ve %75 ila 85'lik konsantrasyonlar. bu kullanım için uygun mu ve prosedür videoda gösterildiği gibi tamamen aynı mı? ayrıca diğer malzemelerde de aynı sorunları yaşadım: buzlu asetik asit, IPA ve aseton, hangi konsantrasyona ihtiyaç var? benim tahminim, ne kadar saf olursa o kadar iyi olurdu ama bu konuda tamamen yeni olduğum için, bunu sormanın hata olmadığını düşündüm. ve son olarak, cıva nitratı bulmak gerçekten zor. eski tip termometreler bile bulamadım, en azından benim geldiğim yerde. avrupa'da tedarikçi bilen var mı?

şimdiden teşekkürler

s3v3n

Don't buy from me
Resident
Reaction score
11
Fosforik asit için prosedür benzerdir, ancak bunun için pH kullanamazsınız, sahip olduğunuz serbest baz mollerini belirlemeniz ve aynı miktarda fosforik asit koymanız gerekir. Daha yüksek konsantrasyon iyidir, çünkü Amfetamin Fosfat suda çözünebilir ve çözücüleri boşaltırsanız Ürününüzün bir kısmı kaybolacaktır, ancak gerçekten fazla değildir % 85 fosforik asidiniz varsa ve daha yüksek verim elde etmek için çözücüyü buharlaştırabilirsiniz.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Merhaba, özellikle sülfürik asit için daha yüksek konsantrasyonlu bileşenler seçmekte yanlış bir şey yapmadığınızı söyleyebilirim.
Benim varsayımım, saf olmayan bileşenlerin verim ve nihai ürün kalitesi üzerinde olumsuz etkileri olduğu yönünde.

IPA, Buzul Asetik Asit ve Aseton için bulabileceğiniz en yüksek konsantrasyonu kullanmanız en iyisi olacaktır.

Cıva (II) Nitrat'a gelince - şu anda bulmak kesinlikle kolay değil ama size Rusya'dan bunu satan bir satıcı önerebilirim.
Cıva (II) Klorür'ü bulmanın çok daha kolay olduğunu gördüm, aşağıdaki dükkanlardan / satıcılardan alabilirsiniz

@Constantylious777 2.350EUR/Kg ile oldukça pahalı
Web sitesi: Organik Kimya Polonya 168EUR/Kg

Umarım yardımcı olabilirim.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Solutions
2
Reaction score
595
Hoş geldiniz :)

contol

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Reflü kondansatörü olmadan, alkolün buharlaşması ile ilgileneceğiz. Çökelti taşa dönüşürse, reaksiyona tekrar saf alkol ekleyin. Tamamen kapalı varil uygun değildir, çünkü güçlü bir şekilde artan basınçla uğraşacağız

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Bu videonun altındaki HIGGS BOSSON açıklamasında açıklandığı gibi reflü kondansatörü kullanmanız gerekir

meribel

Don't buy from me
New Member
Reaction score
14
Merhaba arkadaşlar,

Freebaz için asit-baz ekstraksiyonu nasıl yapılır? Toluen ve ayırıcı huni kullanabilir miyim?

Maalesef sülfürik asit bulamadım, bu yüzden fosforik asit kullanacağım.
Sadece fosforik asit mi eklemeliyim yoksa sülfürik asitte olduğu gibi asetonla mı karıştırmalıyım?
Örneğin 10ml freebase amfetamin için ne kadar asit eklemeliyim? G/mol'ü anlamaya çalıştım ama yapamıyorum.

Cevaplarınız için teşekkür ederim!

Meribel.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Sayfa 81, seyreltme yok, %85'i freebase'e eşit miktarlarda eklenmiş, toluen hakkında bir fikrim yok.

https://ia600202.us.archive.org/34/items/Pharmaceutical_Manufacturing_Encyclopedia_Vols_12_2nd_Ed/Pharmaceutical_Manufacturing_Encyclopedia_Vols_12_2nd_Ed.pdf

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Merhaba. Serbest baz için A/B ekstraksiyonu yapamazsınız. Sadece amfetamin tuzları ile yapmak mümkündür. Kılavuzu Amfetaminler bölümünün ana sayfasından okuyabilirsiniz Asit-baz ekstraksiyonu ile amfetamin saflaştırma

Evet, aseton ile sülfürik asit gibi bir çözelti yapmalısınız.

Ne kadar aside ihtiyacınız olduğunu bulmak için örnekteki gibi 10 ml amfisiz baz alacağız. 10 ml amf baz / 0.936 g/ml = 10.6838 g. Mol miktarını saymanız gerekir: 10.6838 g /135.21 g/mol = 0.079 mol amfetamin. Monoamfetamin fosfat üretmek için amfetamin ile aynı miktarda asit almanız gerekir.
Dolayısıyla: 0,079 mol * 97,994 g/mol = 7,743 g saf H3PO4. 70 asit çözeltisine sahip olmanız durumunda, (7,743 g * 100) / 70 = 11,06 ml %70 H3PO4 almanız gerekir.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,738
Deals
1
Burada (s.82) amfetamin çözeltisinin aseton ile yapıldığı açıkça yazılmıştır: