Sinteza amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 v enem loncu (merilo 1 kg)

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Pozdravljeni
po seriji 1 kg p2np imamo približno 10 l razredčenega ipa/amfetamina, zakaj moramo temu dodati še ipa/aceton, preden kapnemo žveplovo kislino, če je v njej že dovolj ipa.

ko imamo čisto amfetaminsko osnovo, jo razredčimo z amf/ipa 1:2 ali 1:3, preden dodamo žveplovo kislino ...

in ali je mogoče sintezo namesto z ipa izvajati z metanolom/h20..

Hvala, :)
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Tudi sam se sprašujem o tem. Če se ne motim ali česa ne spregledam. Izparimo IPA, da ostane FB, nato dodamo IPA/Aceton. Ali ne moremo preiti naravnost na aceton/žveplovo kislino, saj je ta že v IPA?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Lahko dodate konc. žveplovega, vendar je vedno dobro, da ga razredčite z nekaj acetona. kapljanje v konc. vodi v lokalno prekisanje, pri čemer se bo ne glede na osnovno sredstvo del vašega izdelka nepovratno uničil.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
V videoposnetku je navedeno, da je raztopini Ipa/base dodan aceton. Ne vidim, da bi se Ipa izparil. Ali je mogoče izvesti postopek brez izhlapevanja?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Da, lahko. Razlika v postopku kristalizacije. Ta bo nekoliko daljši.
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Po reakciji sem temperaturo znižal na sobno temperaturo, 25-odstotno raztopino natrijevega hidroksida pa sem vlil neposredno v celoten material in mešal. Mirno stojte in razdelite na jemanje oljne plasti, nato neposredno v oljno plast dodajte 85-odstotno fosforno kislino. Vrednost pH se prilagodi na 6. Med ohlajanjem pride do obarjanja soli, vendar ni zdravilnega učinka. Ali je to posledica spremembe korakov sinteze?
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Oborjena sol se posuši in uporabi brez zdravilnega učinka. Oborjene soli nisem mogel raztopiti s 15-odstotnim NaOH, sol se je usedla na dno z majhno količino rumenega olja na vrhu.
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
koraki, ki sem jih spremenil
1. Dodajte 25-odstotni natrijev hidroksid neposredno v celoten material
2. Namesto kristalizacije z acetonom neposredno dodajte 85-odstotno fosforno kislino v zgornjo plast olja. Koliko ta sprememba vpliva na to pot?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Približno 0 % razlike.
@aa1178251182 Zakaj ponavljate ista vprašanja. Jaz in @Hank Schrader sva vam že povedala, da imate težave z reagentom CAS 705-60-2. Preveriti moraš njegovo tališče. Namesto tega postavljaš ista vprašanja z upanjem, da boš slišal kaj? Da lahko spremenite koncentracijo alkalij in se bo vse spremenilo? Smo kemiki, ne pisarniški vodje, v primeru težav z reagentom (izhodno snovjo) ne boste dobili drugačne enostavne/zaželene rešitve.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Pozdravljeni, kateri je vaš najboljši način sušenja in koliko časa vam traja? velike serije trajajo celo večnost, Butchnerjev lijak pa ne pomaga prav dosti...

Kakšne ideje?

Hvala.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Odvisno od tega, kaj uporabite kot pralno sredstvo in koliko tekočine vam uspe odsesati z buchnerjevim lijakom.

Aceton / IPA.

Aceton izhlapeva veliko hitreje kot IPA, zato se hitreje posuši.

Po pranju izdelka ga vakuumsko filtriram, dokler ne preneha kapljati iz Buchnerjevega lijaka.

Na tej stopnji je amfetamin vlažen, zato ga dam v odprto posodo in za dva dni v zamrzovalnik.

In voila, trd kot skala.

V bistvu ga lahko z rokami zdrobiš v prah.

Ne pozabite, da če moker/vlažen amfetamin postavite v zamrzovalnik, da se posuši, enkrat ali dvakrat na dan odprite zamrzovalnik, da iz njega uidejo hlapi.

Zamrzovalniki so za razliko od hladilnikov zaprti.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Ali bo katera od rešitev Naoh prišla v sloj ISO/Amp? Če je tako, ali bi se pri soljenju z Amp tvoril tudi Na Sulfate/Nacl?

Sprašujem zato, ker sem pred kratkim izvedel ta postopek v majhnem obsegu in vse je delovalo neverjetno in donos je bil veliko večji od pričakovanega.

Iz nekega razloga dvomim o dobljenem proizvodu (4FA). Opravil bom še en test MP, vendar se je začetni test stopil (ali pa je preostalo topilo izhlapelo) in nato zgorelo, kot bi pričakoval, da bo nacl zgorel. Regeantni testi niso pokazali nobenih sprememb, vendar je to za 4Fa pričakovano.
Robadopa še nisem preizkusil, ker nisem našel nobenih indikacij.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Naredite a/b za to, morda celo ločite enantiomere, če ste pri tem
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Dobra ideja o obeh.. Sprašujem se, ali drugi, ki ne občutijo nobenih učinkov, samo uživajo S tono NaCl in malo ampak ampera.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Ko moram destilirati IPA v vakuumu, kako visoka mora biti temperatura? In kaj naj storim, da bi optimiziral rezultate, ne da bi izsušil aceton?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Temperatura katere koli spojine v vakuumu je odvisna od vakuumskega tlaka.

Na spletu so v ta namen na voljo zelo dobre tabele, pobrskajte po njih in si pripravite natančen izračun.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Če ga želim izhlapeti, ali ga moram zavreti ali ga le pustiti stati dlje časa. Če ga moram zavreti, kakšno temperaturo moram uporabiti?
Drugič, če želim slediti natančnemu opisu v videoposnetku, koliko NaOH potrebujem? 2 litra 25-odstotne raztopine NaOH s 500 g NaOH za 250 g P2NP?
 
View previous replies…

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
tako kot je opisal imoutalso je odvisno od vakuumskega tlaka, ko destilirate pod vakuumom, ljubite temperaturo vrelišča, ki jo morate preizkusiti.

1500 ml vode, 500 g Naoh, za vašo 250 g serijo P2np.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Hvala, vendar se morda ne izražam prav. Tudi v svoji knjigi "organikum" sem našel tabelo, vendar sem mislil, da je mogoče odstraniti ipa pri normalnem tlaku?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Mogoče da, vendar lahko brez inertne atmosfere vsaj delno uničite svoj izdelek. toda po drugi strani je morda povsem v redu, meni je uspelo izolirati dober izdelek le pod N2.
Vakuumska črpalka ni tako draga, velike AC so dobre(za nekaj časa) za odstranjevanje topila, majhne 12V kitajske pa ne toliko za to uporabo.
Priskrbite kondenzator Deana Starka, mehurčke in priključite vakuum na konec kondenzatorja, pri čemer ga potegnite ravno toliko, da hlapi ne uidejo, in sprostite vakuum, da odteče z gravitacijo iz sifona.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Ja, za to imam vakuumski sprejemnik in bom sledil klasični arhitekturi za aparate za vakuumsko destilacijo, vendar brez woulfschejeve bučke in samo z merilnikom vakuuma neposredno na črpalki.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Ali je teoretično gledano to mogoče uspešno izvesti z uporabo 55-galonskega bobna z zgornjim mešalom kot reaktorja?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Če bi si vzeli čas in prebrali temo, bi videli, da je bilo to vprašanje zastavljeno že večkrat na različnih stopnjah, vprašanje pa ostaja enako.

Iščite in našli boste.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Hvala za nasvet, Medtem ko sem se pomikal po vseh 27 straneh, sem našel m kakšne dragocene nasvete na poti. Zanima me le, ali je kdo preizkusil to tehniko in za koliko bi vplivala na izkoristek? V primerjavi z reaktorjem.
In če je kdo, ki je to poskusil, dal kakšen nasvet.
Hvala

"Alkimisti so v iskanju zlata našli veliko drugih stvari večje vrednosti"
 
Top