Sinteza amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 v enem loncu (merilo 1 kg)

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Skoraj vse eksotermne reakcije potekajo z zamikom in se kopičijo. Pri tem morate biti zelo previdni in potrpežljivi
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Med tretjim in četrtim korakom, ko vlijete P2nP in CuCl2.

Ali ima segrevanje reakcije kakšno posebno funkcijo za sintezo, da mora biti tik pod 60c in 80c, ali se lahko med tem postopkom ohladi na 20-30c v hladni kopeli, dokler se eksotermna reakcija ne ustavi.

In ko se začne korak 5, uporabite zunanje ogrevanje, da reakcija ostane pri 80 °C.

Lep pozdrav
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
dragi poslanci. ali je ta znesek res potreben? (natrijev borohidrid (NaBH4) 1739 g;)
ali mi lahko kdo pomaga/poroči vir, kjer ga lahko kupim v večjih količinah, vendar varno? Na žalost je v moji državi pod nadzorom, zato do njega težko pridem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Da, tako je.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Hvala za delitev, To je zanimivo tho, kakšno je vaše priporočeno razmerje dodajanja P2NP v reakcijo?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pozdravljena Koko,

še ne vem, odvisno od tega, ali bom dobil odgovor na svoje prejšnje vprašanje.

Če lahko ohladim celotno bučko na stopnjo 20-30c, ne da bi izgubil namen reakcije, potem bom lahko dodajal več naenkrat v pogostejši fazi.

Če ne bom mogel, potem bom začel z eno polno žlico naenkrat in spremljal potek reakcije in razvoj toplote.

Drugi poskus bom opravil danes ali jutri in pripravil novo posodobitev.

Z največjim spoštovanjem
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Zelo mi je žal, da ste to slišali. Ampak res, zakaj ljudje svojo prvo sintezo naredijo s tako velikimi serijami? Najprej naredite nekaj poskusnih serij z 10-20 g:s P2NP s počasnim in nadzorovanim dodajanjem vsakega reagenta! To je proces učenja in surovine so drage. To je kuhanje in preden začnete kuhati v velikih kadeh, morate najti pravi dotik in razumeti, kako reagenti delujejo. Enostavno.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Gotcha!
Mislim, da bi potrebovali hladno vodno kopel ali samopripravljen hladilni sistem, da reakcija ne bi ušla izpod nadzora.

Obveščajte nas o dogajanju in veliko sreče!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Kakšen bi bil vaš najboljši nasvet pri delu z večjimi količinami P2NP (nad 1 kg), da ne bi pokvarili reakcije?

Cincerly,

Koko
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Če ga želite po dodajanju natrijevega borohidrida ohladiti, tega ne počnite, saj to zmanjša njegovo učinkovitost.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Problem ni natrijev borohidrid, temveč dodatek P2nP. Takrat se začne prava eksotermna reakcija, natrijeva reakcija pa je po mojem mnenju zelo blaga.

Pravzaprav sem razmišljal, da bi kupil majhen zamrzovalnik ali hladilnik, ki vzdržuje +8c, in vanj postavil bučko z vzvodom, tako da bi lahko ročno uravnaval bučko od znotraj in prek nje nadzoroval temperaturo.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Če reakcijo ohladite, ko je natrij prisoten, to vpliva na učinkovitost natrijevega borohidrida
 
Last edited:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Potemtakem je izvajanje te reakcije v večjih serijah brez možnosti hlajenja povsem neuporabno?

Ko pravite, da to vpliva na njeno učinkovitost, ali pravite na celotno reakcijo ali na izkoristek ali na oboje?

Ker če bi reakcija potekala pri temperaturi pod 60 °C in bi želeli pripraviti 200 g P2nP, bi to verjetno trajalo 2-3 ure, če ne več, če ni na voljo možnosti hlajenja, da bi reakcija potekala vsaj pri temperaturi 50 °C.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
To bi vplivalo na izkoristek, natrijev borohidrid ustvarja eksotermno reakcijo in tako tudi deluje.
Med dodajanjem p2np bi lahko poskusili ohraniti stalno temperaturo okoli 60 °C, vendar bi bilo to precej težko.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Razmišljal sem, da bi morda začetno snov raztopil v IPA in jo s pomočjo lijaka SEP počasi kapal v reakcijsko posodo. Ali bi to kakor koli negativno vplivalo na reakcijo?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Zahvaljujemo se vam,

To je tisto, kar mislim, P2nP reagira z natrijevim borohidridom in v bučki povzroči zelo eksotermno reakcijo.

Zato jo je treba omogočiti hlajenje in pol-kontroliranje tik pod 60c, kar ne bo povzročilo izgube pri donosu in večje učinkovitosti.

O svojih poskusih vas bom obveščal.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
da, žal gre za eksotermno reakcijo in če jo ohladite, medtem ko dodajate p2np, ne bo delovala. Pri tem je ključnega pomena potrpežljivost.
tudi zato traja 30 minut, ko je p2np popolnoma dodan, da se reakcija konča.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Kot sem že zapisal, da najprej opravite poskusne izvedbe z manjšimi količinami, da dobite občutek za reakcijo. V nasprotnem primeru pa počasi dodajati reagente z nadzorom temperature. Osnovne stvari. Pri eksotermnih reakcijah vedno obstaja tveganje, da vam bodo ušle izpod nadzora, če niste potrpežljivi.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
na 10l erlenki na lahek način boste izvedli reakcijo z nalaganjem 250 g p2np. obstaja en pogoj. erlenko morate med dodajanjem p2np hladiti, npr. približno na polovici dodajanja se bo reakcija stabilizirala in boste lahko hitreje izpopolnili p2np
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
prvo fazo, tj. dodajanje p2np, je treba vzdrževati pri nizki temperaturi ... ko dodate cucl2, dobro premešajte in vključite gretje ...
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Zanimivo, v nekem dokumentu o sintezi sem prebral, da lahko nizka temperatura zmanjša izkoristek.
Kako nizko temperaturo priporočate? Ker če je lahko pod ničlo, potem bi lahko dodajanje potekalo zelo hitro
 
Top