Sinteza amfetamina iz P2NP prek Al/Hg (video)

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Dali smo ga v zamrzovalnik in je postal takšen, ali je uporaben ali poškodovan?
 

Attachments

  • eDdy36CqfB.jpeg
    eDdy36CqfB.jpeg
    413 KB · Views: 381
  • 3neaqLW1fI.jpeg
    3neaqLW1fI.jpeg
    2.6 MB · Views: 414

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Imam takšen kondenzator in bučko, ali sta primerna za ta postopek sinteze?
 

Attachments

  • CfzsEmUTOi.jpeg
    CfzsEmUTOi.jpeg
    53.8 KB · Views: 363

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
S tem se v resnici ne morete ukvarjati. Nekoč sem imel podobno bučko/kondenzator in tudi ta je bila precej majhna, tako da če je ta enake velikosti, potem bi jo morali precej zmanjšati. Ali imate še kakšne druge bučke?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ali ste že poskusili z rekristalizacijo? Raztopite ga v skoraj vrelem IPA (uporabite ravno toliko vročega IPA, da se raztopi - to je zelo pomembno), nato pustite, da se počasi ohladi, in ko se pojavijo kristali, ga filtrirajte. Patton je pripravil temo s podrobnimi navodili.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Moja pripomba je bila, da se pri HgNO3 količina razlikuje v videoposnetku (kjer se uporablja oblika v prahu) in videoposnetku HgNO3, kjer je sveže pripravljen iz Hg in dušikove kisline. V slednjem se uporabi 5 ml, kar je približno četrtina Hg iz termometra, torej veliko več kot 0,1 g čistega nitrata živega srebra (ki vsebuje 0,062 g elementarnega živega srebra). Ne vem, zakaj ta razlika.
 

Louis Pasteur

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 17, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Pozdravljeni.

Imam težavo s to reakcijo. Poskušal sem jo izvesti dvakrat. Uporabljam laboratorijske reagente in laboratorijsko steklovino. Reagente sem sorazmerno zmanjšal, ker uporabljam 1l bučko. Problem se pojavi, ko poskušam zmanjšati P2NP z uporabo aluminijevega amalgama.

Pripravim raztopino P2NP in jo segrejem le toliko, da se kristali raztopijo.

Z mlinčkom za kavo zmeljem aluminij v majhne kroglice, kot je zapisano v povzetku o aluminijevem amalgamu (Al/Hg).
Po dodajanju HgCl2 prilijem 0,5 l hladne destilirane vode. Po 10 minutah se začne reakcija.

Prvič sem počakal, da se niso več tvorili majhni mehurčki in je ves aluminij plaval, voda pa je bila motno siva. Dvakrat sem jo splaknil z malo hladne destilirane vode in temeljito odcedil. Dodal sem raztopino P2NP, do reakcije ni prišlo. Opazil sem, da je P2NP delno kristaliziral. Reakcijo sem poskusil sprožiti s toploto, vendar brez uspeha.

Drugič sem odcedil vodo iz amalgama, ko se je pojavilo veliko majhnih mehurčkov in je večina aluminija prišla na površje, voda pa je bila motno siva. Še enkrat - dvakrat sem ga splaknil z malo hladne destilirane vode in temeljito odcedil. Po dodatku P2NP je bil rezultat enak kot pri prvem poskusu. Segrevanje mešanice ni pomagalo.

Kaj delam narobe? Kaj naj spremenim? Imate kakšne predloge?
Za vsako pomoč bom zelo hvaležen :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Morda je razlog, da ste ga posušili. Naučite se te metode.
 

habacha

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 19, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Da, je koristno
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Pozdravljeni,

Imam enako težavo, le da sem poskusil že vsaj šestkrat. Nobenega odziva. Če pustim delovati, dokler je prisotna kakršna koli aktivnost, se Al obarva črnkasto in močno zmanjša prostornino, po dodajanju P2NP/GAC/IPA pa `zmrzne` z nekaj rumeno-bele oborine. Segrevanje, tudi blizu vrelišča, ne pomaga. Če amalgam segrevam, dokler vse ne plava in se večina mehurčkov umiri, reakcije sploh ni. Zdaj imam veliko P2NP za rekristalizacijo. Morda uporabljamo napačno folijo?
 

Louis Pasteur

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 17, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Zahvaljujem se vam za odgovor, poskusil bom.

Spremenil bom metodo in poskusil še enkrat. Če mi bo uspelo najti razlog za našo težavo, vas bom o tem obvestil. :)
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
5 gm P2nP lahko način
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Če si vzamete preveč časa za izpiranje amalgama in je ta popolnoma odreagiral, morda preprosto manjka spodbuda za reakcijo. Spremembo je treba izvesti razmeroma hitro. Na začetku sem izpuščal izpiranje z vodo in vsakič mi je uspelo doseči reakcijo. Teoretično lahko aluminijevi foliji dodate raztopino P2NP in nato še živo srebrovo sol, popolnoma brez predhodne uporabe vode. Ta reakcija vedno uspe, vendar jo je treba pri večjih količinah uporabljati zelo previdno, saj reakcije ni več mogoče ohladiti in jo nadzorovati. Poleg tega so izkoristki odvisni izključno od sreče. Pri tem ne nastane ustrezen amalgam za redukcijo, ampak se dejansko tvori strupen, jedek in vroč vulkan. Vendar je treba ljudi raje opozoriti, preden sami postanejo popolnoma nevedni glede zadeve.
 

Louis Pasteur

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 17, 2022
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Pozdravljeni.

Reakcijo sem izvedel v manjšem obsegu - 1 g P2NP.

Ko je aluminij začel razpadati na manjše koščke (zaradi mešanja), sem ga odcedil, nato pa nadaljeval z dodajanjem 2 ml hladne destilirane vode. Dodana je bila raztopina P2NP. Reakcija se je začela takoj. Nadaljnjih težav ni bilo. Končni izdelek je bil videti odlično.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
To se sliši dobro, je le vprašanje časa, nikoli ne boste dobili popolnega amalgama ali dosegli popolnega izvajanja P2NP. Raztopino P2NP lahko tudi segrejete na 50 °C, da se kristali ne oborijo tako hitro (to prepreči redukcijo z amalgamom), tudi majhna količina živosrebrove soli bi morala posredno ponovno zagnati reakcijo, če je v raztopini še vedno ostal aluminij.

Sicer pa vadite in še enkrat vadite, dokler ne boste vedeli, kako to narediti, saj to ni prav nič težko.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
P2NP se pod vplivom svetlobe, toplote in kisika običajno razgradi. Postane rjavkast/rdečkast. Najprimernejše shranjevanje je pri približno 5 °C v temi in dobro zaprti posodi. Pri tem obstaja le možnost rekristalizacije s precejšnjo izgubo P2NP.
V zelo majhnem obsegu bi bilo to mogoče.
Mislim, da je 5 g P2NP in 6 g Alu folije, 50 ml IPA in 25 ml ledocetne kisline preveč za 250-mililitrsko bučko, poskusite s 500-1000 ml ali z manjšo 1 g P2NP.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
1) Prepričajte se, da uporabljate aluminijasto folijo brez drugih elementov v njej.
2) Preizkusite, kako vaša folija reagira z živim srebrom, dokler to popolnoma ne izgine. Vizualno ocenite korake amalgamacijske reakcije in si zapomnite, na kateri točki jo je treba sprati z vodo.
3) Izvedite eno redukcijsko reakcijo brez izpiranja folije in za primerjavo zabeležite rezultate.
4) Premajhni kosi folije spodbujajo zelo burno reakcijo Al+H2O in morda ne boste imeli časa izvesti redukcijske reakcije P2PN. Zato poskusite povečati velikost kosov folije.
5) Če ste folijo prali predolgo, se je aluminij morda deaktiviral in ga je ponovno prekrila oksidna folija. V tem primeru morate dodati del živosrebrovega nitrata in ponovno izvesti amalgamacijo. Nekateri kemiki, ko vidijo, da se je redukcijska reakcija ustavila in da je večina folije ostala nereagirana, dodajo ščepec živosrebrovega nitrata v bučko z vsemi vloženimi reagenti, vključno z raztopino P2NP, in tako reakcija amalgamiranja poteka neposredno z redukcijsko reakcijo.
 
Last edited by a moderator:

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Kakšen je pravilen način rekristalizacije p2np ?
 
Top