Sinteza amfetamina iz P2NP prek Al/Hg (video)

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Uporabite lahko tudi druge vrste kondenzatorjev, vendar je za to reakcijo najprimernejši Allihov kondenzator
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
qnW2G8c.gif


Prvič in to je izpadlo. Kaj menite?
 

brianvene1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 21, 2022
Messages
20
Reaction score
12
Points
3
Woww Congratz man
Prosim, povejte mi, kako gre vse, uporabljene količine, reakcijski čas, uporabljeno laboratorijsko/domsko orodje
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Vse imate na voljo v glavnem prispevku, sledite le še naslednjim korakom. Ko sem v erlenmajerici naredil zmes z aluminijem in 1-fenil-2-nitropropenom ter drugimi, mi je večkrat spodletelo. Reakcija je bila precej burna, to je bila moja prva izkušnja s kemijo in resnici na ljubo me je malo prestrašila. Snov je ostala zelo trdna, ko sem jo poskušal spustiti skozi cedilo. Pretehtal sem jo in dobil 55-odstotni izkoristek glavne snovi.

Vendar jo bom nocoj pustil na zraku, jutri pa jo bom ponovno stehtal, da vidim, ali se je učinkovitost ohranila že prej.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Za koliko bi lahko s to metodo povečali proizvodnjo, ne da bi pri tem škodovali učinkovitosti za 60-70 %?

Kakšna oprema bi bila potrebna? Proizvodnjo bi rad povečal na najmanj 50 g na kuhanje.

Ali so vse komponente enako velike?
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Izdelek je videti precej čist, sprejmite moje čestitke. S kakšnimi izzivi ste se srečali? Morda imate kakšna vprašanja?
 
Last edited:

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
70 % je dober izplen
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Izziv kot tak je bil narediti prvi korak. Nato je vse potekalo v redu. Čeprav me reakcija, ko vsebino prelijete v aluminijasti amalgram, moram priznati, nekoliko prestraši.

Še naprej bom opravil nekaj sintez s temi razmerji in količinami, da se vadim.

Malo nad mojim prispevkom sem postavil nekaj vprašanj.

Za koliko bi lahko povečali proizvodnjo s to metodo, ne da bi se učinkovitost zmanjšala za 60-70 %?

Kakšna oprema bi bila potrebna? Proizvodnjo bi rad povečal na najmanj 50 g na kuhanje.

Ali so vse komponente enako velike?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Da, čestitke za sintezo!
povečajte reakcijsko bučko in ustrezno nadzorujte temperaturo
kot je že prej povedal @William Dampier
 
Last edited:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18

Nimam veliko izkušenj, imam pa 20-litrsko bučko in količine za uporabo x10. Ali ne bo to nekoliko zapleteno za ročno rokovanje?

Kaj bi bilo potrebno? Rotacijski uparjalnik v ledeni vodni kopeli?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Ledena vodna kopel in zgornje mešalo. Pokazal sem primer, najprej lahko izvedete 100 g in po korakih povečujete sintezo, da se izognete kvarjenju reagentov.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Ali lahko namesto alkalne vode uporabim destilirano vodo?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
To je mešanica ocetne kisline, p2np in IPA, vendar se je iz tega pojavila barva, zakaj?
Če veste, da je bil p2np shranjen v zamrzovalniku? Kaj menite o tej mešanici?
 

Attachments

  • ziEgbxtnj5.png
    ziEgbxtnj5.png
    240.7 KB · Views: 340
  • C0iu8PEYdA.png
    C0iu8PEYdA.png
    346.6 KB · Views: 379

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
p2np slabe kakovosti ali zamenjan z drugimi reagenti
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Razmišljal sem, kakšna je prava količina živosrebrovega nitrata za amalgamiranje. Ker nimam živosrebrovega nitrata ali klorida, moram uporabiti metodo z dušikovo kislino, vendar je količina, navedena v videoposnetku za sintezo živosrebrovega nitrata, 5 ml, kar je približno 25 % vsebnosti živega srebra v termometru.

V videoposnetku, ki uporablja že pripravljen suh živosrebrov nitrat, je navedeno 0,1 g živosrebrovega nitrata. To ustreza približno 62 mg živega srebra. V videoposnetku o živosrebrovem nitratu/termometru je predlagano, da uporabimo 1/4 celotne količine (5 ml od 20 ml), kar je vsaj 250 mg živega srebra, če termometer vsebuje 1 g. (običajno se vsebnost živega srebra navaja med 0,6 in 3 g). To je precejšnja razlika (X4).
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Drugo vprašanje. Ali lahko pri amalgamiranju pretiravate, npr. z uporabo prevelike količine živosrebrovega nitrata? Poskušal sem narediti amalgam, vendar je nekako razpadel, vse skupaj se je zgodilo zelo hitro, manj kot 15 minut, in večina moje folije je postala `mulj´. Kakšni nasveti o tem, kako določiti pravi čas in kako reakcijo upočasniti? Oprostite, če je to nekaj zelo očitnega, vendar mi je vseeno uspelo narediti napako, čeprav sem opazoval znake, kot so mehurčki itd.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Pozdravljeni, Patton, na nek način da, saj ste dejansko navedli razmerje 1300 : 1 za Al : Hg, kar približno ustreza 0,1 g čistega Hg(NO3)2, navedenega v videoposnetku. Po drugi strani pa še vedno ne vem, zakaj je svež živosrebrov nitrat naveden v drugačnem razmerju ali (druga možnost), kje je moj izračun napačen. Ta nit je zelo koristna, hvala ti, da si pomislil nanjo.
 
Top