Syntéza amfetamínu z jedného hrnca z P2NP pomocou NaBH4/CuCl2 (v mierke 1 kg)

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Dobrý deň,
po dávke 1 kg p2np máme asi 10 l zriedeného ipa/amfetamínu, prečo k tomu musíme pridať ešte ipa/acetón predtým, ako nakvapkáme kyselinu sírovú, keď je v nej už dosť ipa.

keď máme čistú amfetamínovú bázu, pred pridaním kyseliny sírovej ju zriedime amf/ipa 1:2 alebo 1:3...

a je možné spustiť syntézu s metanolom/h20 namiesto ipa..

Vďaka :)
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Sám sa nad tým zamýšľam. Ak sa nemýlim alebo mi niečo neuniklo. Odparujeme IPA, aby sme zanechali FB, potom pridáme IPA/Acetón. Nemôžeme prejsť rovno na acetón/sulfán, keďže je už v IPA?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Môžete pridať konc. síru, ale vždy je dobré ju rozriediť trochou acetónu. kvapkanie v konc. vedie k lokálnemu prekysleniu, pri ktorom sa bez ohľadu na základné prostredie časť vášho produktu nenávratne zničí.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Vo videu sa uvádza, že do roztoku Ipa/base sa pridáva acetón. Nevidím, že by sa Ipa odparovala. Či je možné zaobísť sa bez kroku odparovania?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Áno, môžete. Rozdiel v postupe kryštalizácie. Bude to trochu dlhšie.
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Po reakcii sa teplota znížila na izbovú teplotu a priamo do celého materiálu som nalial 25 % roztok hydroxidu sodného a miešal. Stálo to a rozdelilo sa na odber olejovej vrstvy, potom sa priamo do olejovej vrstvy pridala 85 % kyselina fosforečná. Hodnota pH sa upraví na 6. Počas chladenia dochádza k zrážaniu solí, ale nedochádza k žiadnemu liečivému účinku. Je to spôsobené zmenou krokov syntézy?
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Vysrážaná soľ sa suší a používa bez liečivého účinku. Vysráženú soľ som nemohla rozpustiť pomocou 15 % NaOH, soľ sa usadila na dne s malým množstvom žltého oleja na vrchu.
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Kroky, ktoré som zmenil
1. Pridajte 25 % hydroxid sodný priamo do celého materiálu
2. Namiesto kryštalizácie acetónom pridajte priamo 85 % kyselinu fosforečnú do hornej vrstvy oleja. Ako veľmi táto zmena ovplyvní tento postup?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Približne 0 % rozdiel.
@aa1178251182 Prečo opakujete rovnaké otázky. Ja a @Hank Schrader sme vám už povedali, že máte problém s činidlom CAS 705-60-2. Musíte skontrolovať jeho teplotu topenia. Namiesto toho kladieš tie isté otázky s nádejou, že sa dozvieš čo? Že môžete zmeniť koncentráciu zásady a všetko sa zmení? Sme chemici, nie kancelárski manažéri, v prípade problému s činidlom (východiskovým materiálom) nedostanete iné jednoduché/žiadúce riešenie.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Ahoj chlapci, aký je váš najlepší spôsob sušenia a ako dlho vám to trvá. veľké dávky trvajú večnosť a Butchnerov lievik veľmi nepomáha...

Nejaké nápady?

Vďaka.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Záleží na tom, čo použijete ako premývacie činidlo a koľko kvapaliny sa vám podarí odsať pomocou Buchnerovho lievika.

Acetón / IPA.

Acetón sa odparuje oveľa rýchlejšie ako IPA, čím sa rýchlejšie vysuší.

Po umytí môjho výrobku ho vákuovo filtrujem, kým neprestane kvapkať z Buchnerovho lievika.

Takže amfetamín je v tejto fáze vlhký, vložím ho do otvorenej nádoby a dám na 2 dni do mrazničky.

A voilá, tvrdý ako skala.

V podstate ho môžete rukami rozdrviť na prášok.

Nezabudnite, že ak dáte vlhký/vlhký amfetamín do mrazničky na vysušenie, raz alebo dvakrát denne mrazničku otvorte, aby výpary vyšli von.

Mrazničky sú na rozdiel od chladničiek uzavreté.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Dostane sa niektoré z riešení Naoh do vrstvy ISO/Amp? Ak áno, pri solení by sa s Amp vytvoril aj Na Sulfate/Nacl?

Pýtam sa preto, lebo som nedávno robil tento rxn v malom meradle a všetko fungovalo úžasne a výťažok bol oveľa väčší, ako sa očakávalo.

Z nejakého dôvodu sa domnievam, že získaný produkt (4FA).. Urobím ďalší test MP, ale počiatočný test sa roztopil(alebo sa odparilo zvyšné rozpúšťadlo) a potom sa spálil, ako by som očakával, že sa nacl spáli. Regeantové testy nepreukázali žiadnu zmenu, ale to sa dá pri 4Fa očakávať.
Robadope som ešte neskúšal, pretože som nenašiel žiadnu indikáciu.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
urobte na ňom a/b, možno aj oddelené enantioméry, ak ste v tom
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Dobrý nápad na obidvoch.. Zaujímalo by ma, či ostatní, ktorí nepociťujú žiadne účinky, len konzumujú S tonu NaCl a málo, ale z amp.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Keď mám destilovať IPA vo vákuu, aká vysoká má byť teplota? A čo ca urobím, aby som optimalizoval výsledky bez vysušenia acetónu?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Teplota akejkoľvek zlúčeniny vo vákuu závisí od vákuového tlaku.

Na internete sú na tento účel k dispozícii veľmi dobré tabuľky, vyhľadajte si ich v Googli, aby ste získali presné nastavenie výpočtu.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Ak ho chcem odpariť, musím ho variť alebo ho len nechať dlhšie odstáť. Keď to musím variť, akú teplotu musím použiť?
Po druhé, keď chcem postupovať presne podľa opisu vo videu, koľko NaOH potrebujem? 2 litre 25 % roztoku NaOH s 500 g NaOH na 250 g P2NP?
 
View previous replies…

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Tak ako to opísal imoutalso, závisí to od vákuového tlaku, keď destilujete pod vákuom, milujete bod varu, musíte si to vyskúšať.

1500 ml vody, 500 g Naoh, pre vašu 250 g dávku P2np.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Ďakujem, ale možno som sa nevyjadril správne. Tabuľku som našiel aj vo svojej knihe "organikum", ale myslel som si, že je možné odstrániť ipa pri normálnom tlaku?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Možné áno, ale bez inertnej atmosféry by ste mohli svoj produkt aspoň čiastočne zničiť. ale na druhej strane možno je to úplne v poriadku, mne sa podarilo izolovať dobrý produkt len pod N2.
Vákuová pumpa nie je až taká drahá, tie veľké striedavé sú dobré(na chvíľu) na odizolovanie rozpúšťadla, tie malé čínske na 12V nie sú až také vhodné na toto použitie.
Kúpte si kondenzátor Dean Stark, bublinky a pripojte vákuum na koniec kondenzátora, vytiahnite len toľko, aby výpary neunikali, a uvoľnite vákuum, aby vám gravitačne odtekali von zo sifónu.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Áno, mám na to vákuový prijímač a budem postupovať podľa klasickej architektúry pre vákuové destilačné prístroje, ale bez woulfscheho banky a len s vákuometrom priamo na výveve.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Teoreticky je možné úspešne to urobiť s použitím 55galónového suda s horným miešadlom ako reaktora?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Ak by ste si našli čas a prečítali si vlákno, zistili by ste, že táto otázka bola položená viackrát v rôznom rozsahu a otázka zostáva rovnaká.

Hľadajte a nájdete.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Ďakujem za tip, Zatiaľ čo som prechádzal všetkými 27 strán, našiel som m žiadne cenné tipy po ceste. Len by ma zaujímalo, či niekto vyskúšal túto techniku a o koľko by ovplyvnila výťažnosť? V porovnaní s reaktorom.
A či sú nejaké tipy od niekoho, kto to skúšal.
Vďaka

"Alchymisti pri hľadaní zlata našli mnoho iných vecí väčšej hodnoty"
 
Top