Syntéza amfetamínu z jedného hrnca z P2NP pomocou NaBH4/CuCl2 (v mierke 1 kg)

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Dobrý deň,

práve som vykonal túto syntézu a výťažok je 60 %+ (časť acetónu je stále v mrazničke), čo nie je zlé vzhľadom na to, že v určitom momente sa reakčná hmota vyliala (prehriala sa a začala expandovať). Rýchlo som ju ochladil a potom som na zvyšok reakcie udržiaval spätný chladič (v pôvodnom opise sa to neuvádza). Po pridaní časti P2NP dochádza k určitému oneskoreniu nárastu tepla, čo je potrebné zohľadniť, ďalšiu časť som pridal príliš rýchlo. Studený kúpeľ je vhodný. Konečný produkt je veľmi účinný z hľadiska biotestu, robím acidobázickú extrakciu, aby som zistil, či sú v konečnom produkte aj iné chemické látky. Je tu mierny, výrazný zápach, ktorý identifikujem ako blízky zápachu Cu možno?, ktorý pretrváva napriek 5-násobnému premytiu acetónom a veľmi bielemu, čisto vyzerajúcemu produktu.

Zaujímalo by ma, či je tu niekto, kto by mohol napísať presnú reakciu, ktorá sa pri tejto syntéze odohráva. Nie je mi jasná úloha CuCl2 a tiež to, ako sa pohybujú atómy H atď. Bolo by veľmi užitočné mať reakciu vysvetlenú trochu podrobnejšie. Ospravedlňujem sa, ak to už bolo spomenuté, videl som väčšinu tohto vlákna, ale v poslednom čase som nemal možnosť dohnať to. Ďakujem.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Dobrý deň,

Ako je táto reakcia škálovaná, je lineárna?

Ocenil by som pomoc so škálovaním vhodným pre 10 l banku s okrúhlym dnom a 20 l banku s okrúhlym dnom.

S pozdravom
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Áno, je to možné.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28

Vo svojom príspevku som zabudol spomenúť, že som syntézu značne zmenšil a použil som len 25 g P2NP. Jednoducho som všetko vydelil 1000/25=40 a použil som 2l banku. Hoci množstvo bolo menšie ako polovica banky, aj tak sa mi podarilo niečo vyliať, takže by som odporúčal štandardne používať reflux, aby sa tomu predišlo, alebo jednoducho mať na pamäti, že po pridaní časti P2NP nastáva časový sklz, kým začne reagovať, takže pridávanie by malo byť naozaj pomalé a postupné. To je to, čo určite použijem nabudúce. Ďalšou zmenou, ktorú som urobil, bolo zníženie množstva rozpúšťadla na konci (nie až kým nezostal len olej) a následné zrážanie pomocou IPA-kyseliny sírovej (10-1) do Ph 6-7.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Získaný výťažok zo 100 g P2NP ako východiskového materiálu bol 78 g čistého bieleho sušeného síranu
Použitý bol IPA/voda v pomere 2:1 ako pri pôvodnej syntéze (1200 ml IPA / 600 ml vody).
150g NaBH4, pridané v 2 dávkach, prvá dávka 100g na začiatku zmiešaná s IPA a vodou
Potom po pridaní všetkých p2np (pri pridávaní p2np použite studenú vodu na ochladenie nádoby)
Potom sa do nádoby opäť pridalo 50 g NaBH4 a pokračovalo sa v zahrievaní zmesi na 50 stupňov
a keď bola reakcia horúca, v jednej časti sa pridalo 30 g CuCL2 (CuCl2 sa rozpustil v 100 ml IPA / 50 ml vody)
Pridanie spôsobilo erupciu v štýle sopky, ktorá vyhodila trochu CuCl2 z nádoby - ale nebol to problém
Po tomto kroku sa reakcia zahrievala do varu dobrých 45 minút, potom sa bazifikovala NaOH a oddelila sa vrchná vrstva
ktorá bola IPA s voľnou bázou
Vodou chladený kondenzátor na nádobe sa používal od začiatku do konca, inak by ste stratili príliš veľa rozpúšťadla

A tiež môžem potvrdiť zápach, ktorý zažívate @diogenes, rovnaký divný zápach po Cu - dokonca aj po mnohých čisteniach produktu IPA
Možno po pár dňoch vonku ustúpi

Napriek tomu je táto reakcia jednou z najčistejších a najjednoduchších reakcií, aké sa kedy robili v jednom hrnci
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Prečo ste pridali toľko CuCl2? Myslel som si, že divný zápach môžu spôsobovať nečistoty v mojom CuCl2 (ktorý som pripravil z nejakých medených rúrok), ale ak ste mali rovnaký, znamená to, že vo výrobku môžu byť nejaké nečistoty súvisiace s Cu alebo Cu. Mimochodom, na časti výťažku som vykonal acidobázickú extrakciu a zápach úplne zmizol.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Ďakujeme, že ste prispeli týmto :)
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Strýko Lee, práve som si uvedomil, že ste povedali niekoľko veľmi dôležitých vecí, ktorým úplne nerozumiem. Čo máte na mysli pod pojmom nanočastice? Vo všeobecnosti nerozumiem úlohe CuCl2 v reakcii, môžete to, prosím, vysvetliť a tiež časť o nanočasticiach? Ospravedlňujem sa za oneskorenú reakciu na váš príspevok.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Môj CuCl2 mal chemickú čistotu 99,8 %, pridal som ho, pretože kvôli nemu nemohol reakcii uškodiť a jeden z expertov na fóre navrhol ešte vyšší pomer Cucl2...
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Existuje syntéza CuCl2
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Do reakčnej zmesi sa pridá vodný roztok NaOH (8 litrov 25 %) a vrstvy sa oddelia.



Mám granule hydroxidu sodného, ako z nich pripravím 25% roztok ?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Množstvo videí nájdete na youtube. V podstate nájdite nejakú čistú meď (napr. drôty atď.), potom pridajte trochu HCl a H2O2. Ak je peroxid vodíka silný, pridávajte ho veľmi opatrne, pretože reakcia môže byť dosť búrlivá.

1 liter destilovanej vody + 250 g NaOH. Vzťahuje sa na hmotnostné percento a 1 l vody je 1000 g.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Myslel som si, že 25 % roztok znamená 250 gramov NaOH v 750 ml vody nie?
Čítal som, že niektorí hovoria o 25 gramoch v 75 ml a niektorí o 25 gramoch v 100 ml.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
20 % NaOH (W/V), znamená 20 g pevnej látky NaOH, rozpustenej v destilovanej vode, kým nezískate 100 ml vodného roztoku. Urobte to v kadičke pomaly a kvapkajte vodu, kým nedosiahne presne 100 ml. 20 % NaOH (W/W) znamená 20 gramov pevných látok NaOH plus 80 gramov destilovanej vody, čo predstavuje 100 gramov roztoku.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Áno, pretože 25gr v 100ml/ by bol 20% roztok NaOH, nie 25%
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Tak som dnes začal svoju prvú syntézu, nešla veľmi dobre.

Reakcia pri väčších objemoch je VELMI exotermická (200 g P2nP) a presne ako uviedol predchádzajúci plagát, je to veľmi oneskorená reakcia.

Použil som 10l nádobu s okrúhlym dnom a 400mm chladičom, bohužiaľ som pridal príliš veľa P2nP naraz (100G) a chladič sa nešťastnou náhodou zlomil, takže som mal doma 1m sopku :ROFLMAO:..

No, strávil som 2 hodiny čistením všetkého, keď sa všetko upokojilo a vyvetral som celú miestnosť.

Takže ponaučenie, pri pridávaní P2nP dochádza k oneskorenej reakcii, takže chudák veľmi jemne a počkajte, po druhé buďte vary dobre vychladeného chladiča pripojený.

Druhý pokus urobím zajtra alebo pozajtra.

Budem informovať ľudí, s pozdravom.
 
Top