Syntéza amfetamínu z P2NP prostredníctvom Al/Hg (video)

ch3wbacca

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 13, 2021
Messages
2
Reaction score
1
Points
3

Pridanie kovovej ortuti do približne 50 % kyseliny dusičnej a nevdýchnutie výparov, potom použitie na amalgamovanie Al vo vode alebo v alkohole.
Funguje vždy, spoľahlivo a rýchlo.
Ak je to teraz dusičnan (I) alebo (II), priznám sa, že som nad tým nikdy nepremýšľal.

Ale všetky soli ortuti fungujú, rozpustnosť je druhoradá. Samotná ortuť naozaj nie je zásah, ale trochu kyseliny dusičnej alebo trochu HCl a štipka dusičnanu jej pomáhajú na cestu.

Amalgamácia je koláč zo strany ortuti, problémy, ktoré sa vyčítajú ortuti, sú IMHO prakticky vždy na vine hliníka v špeciálnej hlúpej fólii, o ktorej sa stále verí, že je vhodná.
Zaobstarajte si kvalitný 99,9% Al granulát a amalgamácia bude najmenší problém, celá reakcia potom bude s najväčšou pravdepodobnosťou bezproblémová.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Úžasné poďakovanie.
Mám na ceste dusičnan ortuťnatý, ale ak sa to nepodarí, zaobstarám si teplomery!
Mám nejaké Al granule pre pyrotechniku, ale je to dosť veľký prášok, bolo by lepšie kúpiť nejaké s hrubším zrnom? ak áno, akú veľkosť by ste odporúčali?
Vďaka! Veľmi sa teším, že to môžem vyskúšať!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Dôkladné viacnásobné opláchnutie Al.
Obsah ortuti v porovnaní s použitým konečným produktom by pravdepodobne tiež nestačil na otravu , najmä ak väčšinu opláchnete. Pravdepodobne je najnebezpečnejšie zaoberať sa ňou počas reakcie, a nie v konečnom produkte.
Ale spýtajte sa skúseného člena a pravdepodobne vám to vysvetlí, ja som tiež laik. :)
 

Gérard Gibert

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Niekoľkokrát to tak nie je. Ale ak s ňou žijete pravidelne, povedzme v rozumných medziach a nie každý deň, môže byť z dlhodobého hľadiska dosť toxická. Myslím, že vzhľadom na relatívne jednoduchší proces syntézy sa väčšina amfetamínsulfátov na trhu vyrába touto syntézou. Myslím, že podobný pomer vychádza aj opačne, ak sa pozrieme na to, koľko ľudí kašle na to, koľko ortuti zostáva v hotovom výrobku, medzi tými, ktorí ho vyrábajú a potom rozhádzajú po ulici.
Dúfam, že zásady, ktoré sformuloval BB, budú príkladom, ktorým sa budú riadiť v budúcnosti ďalšie generácie. Bude to hlúpe slovo, ale myslím si, že najlepšie by bolo, keby sa BB podarilo vytvoriť "módu" definujúcu novú éru, z honby za kvalitou. Je takmer nemožné ovplyvniť postoj tých ľudí, ktorí to vidia jednoduchšie a/alebo preto, že sú za každú cenu orientovaní na zisk... alebo druhý extrém, ktorého vlastná obmedzenosť brzdí ich rozvoj. Okrem toho, že budú nútení sledovať trendy, a teda potreby meniaceho sa trhu.
Ale späť k ortuti, aj ja sa jej obávam. Je to pravda, mám desivý príklad, ktorý sa v minulosti stal členovi rodiny.
Ortuť je ťažký kov, vo väčšine prípadov sa z tela ani nevylučuje, a to vďaka polčasu rozpadu 20+ rokov, čo je pre ťažké kovy typické. Na nete je plno metód na detoxikáciu, dokonca som tu na fóre našiel jej podrobný opis, ale je to veľa práce. Ak sa v nás nahromadí, môže spôsobiť vážne problémy. Vieme, že sa do nášho tela dostáva denne, rovnako ako olovo a všetko ostatné. Ale jedna vec je, že ho dostávame nepriamo, a druhá vec je, že ho robíme ako liek, ktorému by sme sa inak mohli vyhnúť.
Nie som chemický inžinier, len odhadujem, že ortuť prítomná počas reakcie väčšinou zostáva v troske, ktorá vzniká z oddelených vrstiev. A účelom opakovaného premývania môže byť okrem iného maximálne odstránenie kontaminácie ortuťou. Ale hádam neexistuje žiadna záruka, že zmizne úplne.
Nechápte ma zle, nechcel som vás poučovať. Mal som na mysli len tých členov fóra, ktorí sa o túto tému zaujímajú. Takto si o tom môžu vytvoriť obraz na základe viacerých pohľadov.😊✌️
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Podľa mojich skúseností je hliníková fólia najlepšou formou hliníka pre amalgám. Hlavnou podmienkou je, aby neobsahovala žiadne cudzie zložky, iba 99,9 % Al. Prášok a granule hliníka sú tiež vhodné, ale odporúča sa ich brať na reakciu vo väčších množstvách a výťažok nebude taký dobrý ako pri použití fólie.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Ahoj

V prvom rade ďakujem :) A niekoľko otázok nižšie.

1. Otázka na koncentráciu kyselín ?
  • 50 ml kyseliny octovej(koncentrácia ?)
  • 2 ml kyseliny sírovej (koncentrácia ?)
Budem youtube, ako to urobiť, pretože to nemôžeme zohnať, kde som

2. izopropyl ?
Bolo by vhodné "IPA izopropanol izopropylalkohol 99,9 %" ?

3. 1-fenyl-2-nitropropén ?
  1. Záleží príliš na čistote , musím ho niekoľkokrát rekryštalizovať. Keďže ho pravdepodobne od niekoho dostávam.
  2. Môžem pridať 50 gramov 1-fenyl-2-nitropropénu namiesto 10 gramov , musel by som upraviť nejaké množstvá ostatných chemikálií/zlúčenín uvedených v experimente?
4. Bezvodý acetón ?
Nemôžem zohnať bezvodý acetón, ako znie jeho názov. Môžem namiesto neho použiť tento Acetone 100 ml 99,9 % Pure ACS/Lab grade high Quality

Yields ?

Koľko amfetamínov sa vyrobilo po tomto experimente v gramoch, prosím ?
(60-70 %) 1-fenyl-2-nitropropénu ?

S pozdravom
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Kyselinu octovú zvyčajne nájdete v obchodoch špecializovaných na včelárstvo spolu s kyselinou mravčou, zvyčajne dokonca vysoko koncentrovanou. Používajú sa na boj proti parazitom vo včelstve.
Ak však potrebujete objednať väčšie množstvo, minúť pár dolárov aj na iné vybavenie, aby ste nevzbudili podozrenie.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
  • 50 ml kyseliny octovej(koncentrácia ?) 95-98 %
  • 2 ml kyseliny sírovej(koncentrácia ?) 95-99 %
  • Bolo by v poriadku "IPA izopropanol izopropylalkohol 99,9 %"? Áno
  • Čistota je nevyhnutná, rovnako ako čerstvosť prekurzora. Ideálne by mali byť svetložlté kryštály. Ak máte hnedé, stmavnuté kryštály fenylnitropropénu, stačí ich raz rekryštalizovať z izopropylalkoholu.
  • Ak chcete zvýšiť zaťaženie 5-krát, potom musíte proporcionálne prepočítať všetky ostatné činidlá. Pri prvých syntézach však odporúčam nasadiť malé množstvá, napr. 10 g
  • Áno, bude bezvodý, máte vysokokvalitný acetón.
  • Ak berieme do úvahy výťažok v gramoch, potom pri naložení 10 g fenylnitropropénu môžete získať 6-7 g amfetamín sulfátu.
 
Last edited by a moderator:

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Veľmi pekne vám ďakujem.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Pokiaľ ide o čistotu prekurzora, zmiešal by som s izo filtrom nečistôt a potom odparil? alebo zmrazil zrážku?
alebo sa to len premyje iso? Môj p2np je dosť hnedý.
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Ak je váš p2np hnedý, potom by sa mal rozpustiť v horúcom IPA alkohole a potom schladiť v mrazničke, kým nevypadnú kryštály. Bude ich potrebné zozbierať na filtri a znečistený roztok alkoholu vyhodiť.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Aký by bol najlepší spôsob získania kyseliny sírovej vysokej čistoty? v mojej krajine je predaj kyseliny vyššej ako 14,5 % obmedzený
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
V skutočnosti tento spôsob nie je veľmi vhodný na získanie kyseliny sírovej s vysokou ČISTOTOU. Môže sa ním získať trochu koncentrovaná kyselina sírová, ale nečistoty budú rovnako koncentrované.

Ak chcete získať koncentrovanú kyselinu sírovú vysokej čistoty, musíte ju destilovať. Na youtube sú stovky videí s návodom, ako to urobiť. Nie je to však veľmi jednoduché a vyžaduje si to destilačný prístroj z kvalitného borosilikátového skla, pretože destilácia prebieha pri teplotách nad 300 C.

Ak však chcete len vyrobiť amfetamín sulfát z freebázy, naozaj nepotrebujete vysokú čistotu a táto metóda by mala byť v poriadku.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Jedného dňa to budem musieť použiť aj ja ;)

 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Vy, milí chlapci :)

Ako by sa dal tento postup alebo video upraviť, aby sa pracovalo s L-PAC namiesto P2NP ? To by bolo super cool/úžasné/správne & buch na vec.





P2NP1-fenyl-2-nitropropén
Fenyl-2-nitropropén
C9 H9 N O2
L-PACFenylacetylkarbinol
1-hydroxy-1-phenyl-propan-2-one
C9 H10 O2
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Uvažoval som o použití fenylacetylkarbinolu, ale ukázalo sa, že je dosť ťažké ho kúpiť, látka sa nepoužíva vo farmaceutických výrobkoch a v Číne a Indii nie je na trhu. Ale aj keď ju nájdete, musíte z nej vyrobiť efedrín, ktorý sa dá obnoviť na metamfetamín.
 

ifreezeu

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Chcel som sa pokúsiť použiť túto príručku v budúcnosti, aby bola L-PAC ? https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=12453.0

V chémii som úplný nováčik, ale viem, že s vašou pomocou dokážem dať jednotlivé časti dokopy :)

. Takže dúfam, že L-PAC s uvedeným postupom by mohol byť skvelý zábavný experiment :)
 

layman

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Môže mi niekto objasniť, za čo je GAA zodpovedný?
 

layman

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 30, 2021
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Existuje nejaký konkrétny dôvod, prečo uprednostniť izopropanol pred etanolom?
 
Top