Zhrnutie amalgámu hliníka (Al/Hg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Nazýva sa koncentrovaná kyselina dusičná, pričom nie je dôležité, či má 60 % alebo 70 %. Len by nemala mať 100 %, to zrejme nie je také reaktívne, preto sa zvyčajne riedi na 60 - 70 %. Tak mi to bolo povedané.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Al prášok môže vybuchnúť
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Áno, myslím, že áno. Ale je dusičnan ortuťnatý dostatočným okysličovadlom na použitie alu prášku ako paliva? Som veľmi opatrný pri akýchkoľvek práškových kovoch v kombinácii s akýmikoľvek oxidantmi, ktoré pochádzajú z pyrotechnickej scény.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nemôžem to povedať presne. Ale dôrazne vám odporúčam používať fóliu z dôvodu, že fólia je lacná, voľne predajná, bezpečná a bola schválená mnohými syntézami.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Nasledujúce pozorovanie: Po 15 minútach od pridania vody k hliníkovej fólii a ortuťovej soli mám tmavosivý vodný roztok s množstvom malých bubliniek, ktoré tvoria penu. Po vyliatí vody počujem, ako hliník praská a stúpa biely dym, veľa bieleho dymu.

Vypustil som vodu príliš skoro, alebo príliš neskoro?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
pozorujte, že prúdenie bubliniek je konštantné bez zastavení, a pozorujte, že hliníková fólia je už dobre pokrytá tmavosivými stopami, a potom viete, že váš amalgám je pripravený na ďalšie použitie... chráňte sa pred ortuťovými výparmi, vždy používajte ochranu a potom bude všetko radosť!!!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Myslím si, že príliš skoro
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Trvalo viac ako pol hodiny, kým sa odplynenie zastavilo. Približne po 20 minútach sa dosiahol vrchol, voda sa zohriala na viac ako 60 °C a uvoľnilo sa veľké množstvo plynu.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Dobrý deň;
len malá noob otázka o kvalite hliníka;
veľa som čítal o "Reynolds Wrap® Aluminum Foil, Heavy Duty" , na internete som našiel jeho hrúbku 23,62 µm....
Je hrúbka dôležitá? V mojej krajine mám 11 a 15µ ľahko, ale viac v "štandardnom obchode" nenájdem
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Vždy hľadám priemyselné hliníkové fólie na tepelnú izoláciu, parozábrany, konštrukciu sauny, strešnú krytinu atď. To je zvyčajne tiež 99,5 % hliník bez povlakov a je tiež oveľa hrubší (35-50 µm) ako kuchynské hliníkové rolky. Ale tam má asi každý svoj spôsob uvažovania.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Práve som objavil hliníkovú fóliu na šišu / vodnú fajku ...

40µ, ale neviem, či je to 100 % hliník
SA8EBIWxar
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ako je to s premytím fólie HCl pred pridaním dusičnanu ortuťnatého? Neodstránili by sa tým prípadné vrstvy oxidov, ktoré by zastavili reakciu?
 

AKWA

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 19, 2022
Messages
17
Reaction score
9
Points
3
Trochu neskoro, ale pre každého, kto číta na tejto časovej osi...použite na tento účel unltra sonický čistič
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ak nedostanete informácie od dodávateľa, overte si u výrobcu, aká zliatina sa používa.
Tá nie je potrebná na reakciu s ortuťovou soľou a nezabránila by neskoršej oxidácii fólie atmosférickým kyslíkom.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Hľadal som dodávateľov šišiakov, ale nemôžem nájsť žiadne spoľahlivé informácie. Domnievam sa, že ide o zliatinové zmesi.

ale... Našiel som túto stránku, môžete si vybrať veľkosť, tvrdosť atď...

Zliatina: EN-AW 1050 A (Al 99,5), myslím, že je to tá dobrá.
ale zdá sa mi drahá
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
99,5 % Al je technický hliník vhodný na výrobu amalgámu.
Hrúbka fólie ovplyvňuje rýchlosť reakcie. Hrubá fólia reaguje pomalšie ako tenká fólia. Zvyčajne sa používa 15µ varná fólia, ale možno použiť aj hrubšiu technickú fóliu.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

Dobre, ďakujem veľmi pekne. Myslím, že najprv skúsim kuchynský papier... a ak to nepôjde, skúsim priemyselný
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Podľa informácií, ktoré som zistil, 99,5 % Al je najkvalitnejšia fólia, ktorú môžete kúpiť, hliníkové fólie sa vždy skladajú zo zliatin, 100 % Al nie je k dispozícii. Pri priemyselných fóliách však máte výhodu, že nájdete údaj o zliatine, ktorý pri bežnej kuchynskej hliníkovej fólii nemáte.

Pokiaľ ide o cenu, zaplatil som za
Priemyselná 1,5kg 29,5cm x 50m, 36µm cca 32$ resp. za
Industry 3kg 50cm x 50m, 50µm cca 63$.
Pre porovnanie:
Gastronomická fólia 1,2kg 300m x 29cm, 13µm cca 33$ resp.
Kuchynská fólia 128g 30cm X 10m, ??µm asi 4$.
Takže cena za kilogram je takmer rovnaká.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Technickú fóliu je ťažšie nájsť ako kuchynskú fóliu. Tí, ktorí majú problém s jej kúpou, môžu použiť hrubšiu kuchynskú fóliu. Najlepšou voľbou je vysoký obsah hliníka (>99 %) a minimum nečistôt v zložení.
Samozrejme, že 100 % fólia nemôže byť, ale čo to s tým má spoločné?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Na začiatku išlo o kvalitu výberu hliníkovej fólie, či bude rozhodujúca hrúbka, ale oveľa dôležitejšia je podľa mňa použitá zliatina. A v kuchynskej fólii nenájdete žiadne špecifikácie, niektoré majú nepriľnavé vrstvy alebo iné inovácie, ktoré znižujú kvalitu fólie pre naše požiadavky.
Technická hliníková fólia je mojou voľbou, pretože na základe uvedených informácií si môžete byť istí kvalitou. Hrúbka fólie je skôr osobnou referenciou, čo preferujete používať.
Samozrejme, že môžem použiť akúkoľvek fóliu, kde je napísané hliník, ale aj rozpúšťadlá suším tak, aby mali čo najmenej vody, potom dbám aj na takéto drobnosti. :D
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Aktívny hliník ľahko uvoľňuje vodík z vody, pri tejto reakcii nevidím problémy vo vlhkých rozpúšťadlách. Hrúbka má význam pre rýchlosť reakcie, hrubý hliník reaguje ťažšie, ale je to možné.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Takže ako tento je dokonalý ?
UbCoF5dJiQ

Prepáčte, ale ešte sa potrebujem uistiť :)

som si objednal HgNO3, ale ale balík trvá dlho... takže plánujem ďalší plán pre istotu
 
Top