Sinteza amfetaminei la o singură oală din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (la scara de 1 kg)

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Depinde de furnizor, dacă cumpărați de la consto aici pe lista de furnizori, atunci da, este cu 200% supraevaluat la 330 $/kg, dar dacă cumpărați de la Organicchemistrypoland.pl veți plăti doar 120 $/kg.


Cele mai bune considerații
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Bună

Mulțumesc, da, am văzut asta. De asemenea, am găsit un furnizor în Spania pentru p2np pentru aproximativ 215 € pe kilogram. Chiar dacă o sintetizez eu însumi la prețul ăsta e mai ieftin să o cumpăr prefăcută
 

antrax

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
163
Reaction score
54
Points
28
Îmi puteți da datele de contact ale furnizorului spaniol de P2NP CHEMICAL?
 

siegfried

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 9, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
La punctul 6, ce volum de ulei a fost obținut?

Și doar pentru a mă asigura că am înțeles corect, la punctul 7, adăugăm 8 litri de IPA pentru a separa moleculele polare rămase din uleiul de bază de amfetamină, corect?
 

siegfried

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 9, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Ca vas de reacție, este posibil să se utilizeze un borcan de 20 l pentru conservarea alimentelor?

De asemenea, de ce se separă fazele după adăugarea de NaOH ?
 
Last edited:

siegfried

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 9, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Soda caustică poate fi utilizată ca NaOH ?

H2SO4 poate fi extras din electrolitul bateriilor ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Soda caustică este NaOH.
Da, sau PH-ul piscinei - este acid sulfuric în proporție de 30%. acidul fosforic este o alternativă
NaOH are o solubilitate destul de scăzută în IPA, în jur de 200-300 g/L cred și, de asemenea, îi place foarte mult să se afle în stratul aq. astfel încât, în esență, ia locul IPA împingând-o în sus în proces.
Aș folosi borosilicatul, în special pentru o reacție exotermică. ca să nu mai menționez că este bine să începi cu puțin atunci când înveți o procedură.
Acest lucru nu îl știu, dar ceea ce este sigur este că 1 mol de freebase se va asocia cu 2 moli de acid sulfuric. dacă autorul a luat acest lucru în considerare, înseamnă că ar trebui să aibă aproximativ 1800 g de sulfat și ulei în jur de 600.
Se adaugă IPA pentru a dizolva freebase-ul rămas în acesta și, așa cum se spune în procedură, pentru a extrage. deși freebase-ul este aproape complet insolubil în apă, acesta se poate totuși lega în stratul aq prin intermediul proceselor fizice (emulsie).
 

siegfried

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 9, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Cineva a folosit ca vas de reacție un borcan pentru conservarea alimentelor?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dacă sunteți ferm hotărât să utilizați o improvizație, v-aș recomanda butoiul HDPE/HDPP.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Poate fi comandată la prețul de 128€/Kg, ceea ce o face potrivită pentru a lucra cu ea.

La scară, prețul acestuia poate fi redus la 95€ cu furnizorii polonezi (Organic Chemistry Poland).

Sunt sigur că există opțiuni din străinătate care îl fac și mai ieftin. Cu această metodă, partea importantă din punct de vedere financiar ar fi și reducerea drastică a costurilor pentru CuCL2 și izopropil.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Ați putea recomanda o posibilitate de implementare a ferestrelor transparente într-un butoi?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
215 € pe kilogram este un preț ok, din nou aici Organic Chemistry Poland oferă un preț excelent pentru P2NP cu 168 € pe kilogram
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Un litru de nitroetan costă 100 de euro sau mai puțin, încă 10 pentru aldehidă, să fim generoși și să spunem încă 10 pentru amină, 5 pentru solvenți. 215 este un pic cam piperat dacă privești lucrurile așa, 170 este un pic mai rezonabil, dar nici unul nu este mai ieftin
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Da, cu siguranță nu este ieftin și nu este potrivit pentru o scară industrială.

La creșterea cantităților, cea mai bună ofertă pentru P2NP pe care am primit-o a fost de 105 €/Kg pentru o cantitate foarte mare.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
De fapt, le-ai obținut la un preț mic.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Lol, da, aș cumpăra asta toată ziua
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Haha da, este, dar cantitatea necesară pentru este, de asemenea, BIG BIG BIG haha, ca o tonă sau cam așa ceva, sunt sigur că dacă aș negocia un pic aș putea să-l pentru cantități mai mici, dar asta e întotdeauna riscant ca nu vrei să vorbească în jos furnizorii prea mult, astfel încât acestea să păstreze vă place după ce face afaceri și nu încărcați lucrurile lor de rahat pe tine lol
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
@HEISENBERG

Ați putea, vă rog, să o adăugați pe aceasta la postările lipicioase? :)
 
Top