Sinteza amfetaminei la o singură oală din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (la scara de 1 kg)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
De asemenea, ceva ciudat:
Am păstrat partea de suspensie neagră din amestecul de reacție și am combinat-o cu stratul apos de la separarea bazei libere. Am turnat o grămadă de acetonă și am lăsat-o să stea peste noapte la o temperatură puțin peste punctul de îngheț.
Când am venit să-l iau în această dimineață, deasupra se afla stratul clar așteptat, dar stratul inferior era SOLIDIFICAT cu cristale clare, dure ca piatra. Atât de tari încât trebuie desprinse cu dalta. Am încercat să rezolv unele dintre ele în tolune, acetonă și apă, dar sunt insolubile. Cristalele în sine sunt clare ca gheața, dar s-au format în jurul nanoslurry-ului negru de CuSO4.
A se vedea fotografia atașată făcută în paharul de laborator.
Ce naiba ar putea fi asta?
 

Attachments

  • NTh5jdIARm.gif
    NTh5jdIARm.gif
    1.8 MB · Views: 242

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
După ce m-am gândit și am experimentat puțin, sunt destul de sigur că acestea sunt cristale de borat. Se dizolvă foarte bine în apă caldă acidifiată.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
@MadHatter, Iisuse Hristoase acest lucru m-a enervat de mult timp, dar în cele din urmă îl pot pune în repaus.

Aveți dreptate, "nămolul" este cristale de borat de la NaoH, tocmai am făcut o altă reacție și rezultatul a fost exact același.

Cu stimă
 

JIW_LWB

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Ar funcționa acest lucru și cu cas 1451-82-7 2-bromo-4-metilpropiofenonă ?

(Sunt un începător, dar furnizorul afirmă că este același lucru, în logica mea nu este)
 

Attachments

  • pujFK5ySaq.jpeg
    pujFK5ySaq.jpeg
    107.2 KB · Views: 209

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Bună ziua, această metodă funcționează pentru lista de reactivi, care este descrisă în post. 2-Bromo-4-metilpropiofenona este precursorul 4-MMC.
 

JIW_LWB

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
7
Reaction score
1
Points
1
Ok bine că ai menționat! Ar fi trebuit să ia mai mult timp de lectură cu răbdare.. bine de știut că este pentru 4mmc singurul lucru este o altă opțiune mă interesează ... mi-aș fi dorit să acorde mai multă atenție în școală în timpul chimiei 😭
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Amfetamina poate fi transformată în astfel de cristale?
 

Attachments

  • xPe47o5IZ8.jpeg
    xPe47o5IZ8.jpeg
    571.6 KB · Views: 204

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Da și nu.

Amfetamina este o substanță în stare de pulbere, ceea ce aveți în imagine este Methamphetamine Chrystal.

Există un traseu aici pe forum despre cum se sintetizează Metamfetamina din Amfetamine, verificați-l.

Cele mai bune considerații
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Astfel, amfetamina nu poate fi niciodată transformată în astfel de cristale.
 

henwest

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 8, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Unde pot găsi nabh4 în Olanda
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
@henwest laboratoriumdiscounter google it
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Se poate achiziționa doar acid sulfuric 60%, poate fi utilizat pentru cristalizare?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Vreau să cumpăr echipament de răcire și încălzire. ar trebui să funcționeze împreună cu reactorul? sau ar trebui să cumpăr unul separat? 1 kg va fi sinteza p2np, încerc să fac ulei de a.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Aveți nevoie atât de răcire, cât și de încălzire pentru acest lucru, Ce tip depinde de echipament.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Reactor de sticlă cu manta de 30L .
Evaporator rotativ de 20L.
Răcitor de căldură _ -30C la 200C.
reactorul și echipamentul de răcire-încălzire funcționează împreună în mod continuu în timpul lucrului? Acest frigider-încălzitor corespunde cu ceea ce am scris?

Încălzitor și chiller Gdx -30/30
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
p2np -->a-oil produs final . Aș dori să știu exact ce echipament este necesar. Vânzătorul are întrebări, dar din păcate nu înțeleg ce cere. pentru a face un lot mai mare. mai întâi un lot mic, apoi unul mare. Reactor cu dublă cămașă 30L. Evaporator rotativ 20L. GDX-30/30 30L volum rezervor Heather chiller (acesta funcționează împreună cu un reactor), cred că este suficient unul mai mic în schimb. DLSB-20/30 Răcitor cu recirculare, am nevoie și de acesta pentru sinteză???? nu este frigiderul-încălzitor suficient? Pompa de vid SHB-B95 este necesară din câte știu eu. Aș dori să cumpăr instrumentele, dar înainte de asta, sfaturi despre cum să le fac perfecte
 

gcblin

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 22, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
Poate cineva să explice acest strat alb din partea de jos după ce am terminat de adăugat p2np la nabh4?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună ziua,

Ce înțelegeți prin "Finnished adding P2nP to NaBH4"?

Adăugați P2nP la reacția amestecată cu IPA + H2O + NaBH4.

NaBH4 se depune pe fundul reacției, dacă nu mai agitați, se va "scutura".

Cu cele mai bune considerații
 

gcblin

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 22, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
Da, totul a fost addet în mod corespunzător am fost îngrijorat de stratul alb, în curând voi fi finisarea va posta fotografii rezultat
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Yup, așa cum a spus și omul, sunt cristale de borat. De asemenea, dacă lași rm-ul să se răcească peste noapte dintr-un motiv oarecare, cristalele de borat asemănătoare cu gheața se vor agrega la fund. Ca un mic ghețar. Am obținut acest lucru pe o scară masivă la prima mea încercare și chiar mă întrebam la ce mă uit. Am testat și am tras concluzia că trebuie să fie cristale borice.
 
Top