Sinteza mea 3-CMC

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
După spălarea pulberii murdare de 3cmc cu acetonă și recristalizarea cu un amestec de apă și acetonă 1:2, tot ce am obținut este o substanță albă asemănătoare cu guma și nu se formează cristale, aveți vreo idee?
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Acest lucru se întâmplă atunci când ați mutat recipientul și soluția a intrat în mișcare, Doar lăsați-o să stea acolo câteva zile și așteptați.
 

draconic123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
24
Reaction score
6
Points
3
Am o întrebare despre acetatul de etil, când am făcut reacția cu DCM, cristalele s-au dovedit a fi destul de curate, iar greutatea rezultată a fost destul de bună, cu toate acestea, cu acetatul de etil, se pare că încă nu a reacționat 2b3c, nu sunt sigur dacă trebuie să pun mai mult solvent sau metilamină, dar cristalele au ieșit foarte murdare și uleioase folosind acetatul de etil. aveți vreo părere?
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Punctul de fierbere al acetatului de etil este de 77°celsius. ce temperatură ați setat?
 

Bazooka90

Don't buy from me
Resident
Joined
May 8, 2022
Messages
40
Reaction score
3
Points
8
Punctul de fierbere al acetatului de etil este de 77°celsius. ce temperatură ați setat?
 

Athanasias

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 14, 2023
Messages
3
Reaction score
5
Points
3
@Jesse_Pinkman_ vă mulțumesc foarte mult pentru contribuția la toate informațiile. A fost de mare folos pentru mine la prima mea încercare cu 4mmc. Am folosit 2b4m (50g), EtilAcetat și metilaminăHCL. A fost o execuție mică, deoarece nu am vrut să risipesc. Am obținut aproximativ 45%.
În general, sunt foarte mulțumit și aștept cu nerăbdare să ajustez totul. Mulțumesc din nou!
 

Attachments

  • TYoIEt1O9s.jpeg
    TYoIEt1O9s.jpeg
    3.7 MB · Views: 110

shoptilpop3x

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 8, 2023
Messages
6
Reaction score
6
Points
3
Ce alte metode există pentru a face molly, există metode alternative pe care le sugerați? Ce metodă este mai posibilă și mai accesibilă pentru geografia SUA. Este dificil să comandați de pe site-uri care continuă să solicite informații comerciale.. Am auzit de 2b3chl există o modalitate de a obține acest produs pentru a face molly
 
Top