Metamfetamină din comprimate de efedrină

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Aspirină 10 g/100 ml eter etilic
Cafeină 0,2 g/100 ml eter etilic
Efedrină insolubilă în eter
Utilizați eter anhidru!
 
View previous replies…

Bmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
🙏
😭Îmi pare rău și vă rog să mă ajutați Am terminat de urmărit acest videoclip și nu voi produce pulbere grosieră de meteoramină, vă rog să mă ajutați Nu înțeleg care este următorul pas pentru a putea produce cristale de metamfetamină (ice/meth)
 

Joeking

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Bună legendă, în viața mea nu pot să-mi dau seama cum să separ efedrina de cafeină, deoarece ambele sunt insolubile în eter etilic, aveți vreo idee, TIA.
 

Bmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
🙏
😭 Îmi pare rău și vă rog să mă ajutați Am terminat de urmărit acest videoclip și nu voi produce pulbere brută de Methaoethamine, vă rog să mă ajutați Nu înțeleg care este următorul pas pentru a putea produce cristale de metamfetamină (ice/meth)
 

Jumin

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 31, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
Bună, mulțumesc pentru răspuns,

De asemenea, îmi pare rău că sunt nou în toate aceste lucruri, așa că s-ar putea să pun întrebări care ar părea stupide dacă ar fi privite din perspectiva unui expert.

"" Nimeni nu poate spune. Cât de rău este GAK. faci roșu, alb și albastru? gătit la rece? Nazi cu litiu. Ați făcut o cantitate adecvată de mol și nu doar o privire de ansamblu. Nimeni nu poate spune fără mai multe informații. "

Vorbeam despre același proces demonstrat în acest videoclip. Ca utilizarea pseudoefedrinei și a fosforului roșu. Să facem două scenarii aici; Unu, să spunem că am făcut-o perfect și am folosit măsuri extrem de precise. Doi, am făcut-o prima dată și ca lucrurile mele ( materii prime, solvenți reactivi) a fost nivel intermediar de puritate și am făcut o treabă medie. Atunci cât de multă puritate și randament pot obține?

"e este cel mai frecvent produsă fie din l-efedrină, fie din d-pseudoefedrină, în timp ce d,l-metamfetamina racemică este cel mai frecvent produsă din 1-fenil-2-propanonă (P2P; cunoscută și sub numele de fenilacetonă și sub alte câteva denumiri și acronime mai obscure)."

Aceasta înseamnă că produsul sub formă de pudră albă pe care l-am obținut la sfârșitul întregului proces a fost produsul final?? Și că nu are nevoie de nicio prelucrare suplimentară sau altceva, că este aceeași "metamfetamină de gheață, cristal" vândută pe stradă? Dacă da, de ce era sub formă de pulbere și nu sub formă de cristal, așa cum o vedem de obicei??? Și, cum o putem cristaliza?

De asemenea, în majoritatea înregistrărilor video văd că la sfârșitul procesului se numește produsul final (același produs sub formă de pulbere) clorhidrat de metamfetamină și nu doar metamfetamină? De ce este așa? este ice sau crystal meth știm de obicei că este doar metamfetamină, dar de fapt este metamfetamină clorhidrat și cuvântul clorhidrat nu este pur și simplu menționat, dar este întotdeauna acolo ca cuvânt mut? Sau clorhidratul pe care îl obținem la final este extras printr-un alt proces de purificare a produsului final, care este atunci DOAR metamfetamină (gheață, metamfetamină cristal)?
 

Sassypants

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 31, 2024
Messages
20
Reaction score
3
Points
3
Din nou, nimeni nu vă poate spune. De exemplu, "Sunteți nou?" Pierderile mecanice se întâmplă mai des atunci când sunteți nou, de exemplu. Cu asta din nou NOI nu putem spune ce faci roșu, alb albastru? Aveți de gând să faceți HI cu PH down sau îngrășăminte similare pe bază de fosfor? Ce zici de tampoane de grevă cu fosfor. Cât de bine l-ai curățat. Etc etc., ai cumpărat-o. Vedeți, nu vă putem spune pentru că există prea multe variabile, inclusiv efedrină pusedo supra redusă sau nereducută față de metamfetamina pe care o doriți și nu există nicio modalitate de a spune fără un laborator adecvat din păcate
 

Jumin

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 31, 2024
Messages
6
Reaction score
3
Points
3
De asemenea, orice sfat cu privire la acest lucru???


"e este cel mai frecvent produsă fie din l-efedrină, fie din d-pseudoefedrină, în timp ce d,l-metamfetamina racemică este cel mai frecvent produsă din 1-fenil-2-propanonă (P2P; cunoscută și sub numele de fenilacetonă și prin alte câteva nume și acronime mai obscure)."

Aceasta înseamnă că produsul sub formă de pudră albă pe care l-am obținut la sfârșitul întregului proces a fost produsul final?? Și că nu are nevoie de nicio prelucrare suplimentară sau altceva, că este aceeași "metamfetamină cristalină" vândută pe stradă? Dacă da, de ce era sub formă de pulbere și nu sub formă de cristal, așa cum o vedem de obicei??? Și, cum o putem cristaliza?

De asemenea, în majoritatea înregistrărilor video văd că la sfârșitul procesului se numește produsul final (același produs sub formă de pulbere) clorhidrat de metamfetamină și nu doar metamfetamină? De ce este așa? este ice sau crystal meth știm de obicei că este doar metamfetamină, dar de fapt este metamfetamină clorhidrat și cuvântul clorhidrat nu este pur și simplu menționat, dar este întotdeauna acolo ca cuvânt mut? Sau clorhidratul pe care îl obținem la final este extras printr-un alt proces de purificare a produsului final, care este atunci DOAR metamfetamină (gheață, metamfetamină cristal)?
 

roy308

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Jun 12, 2024
Messages
4
Reaction score
2
Points
3
Poate cineva să-mi spună când trebuie să se încheie etapa finală de acidificare cu clorură de hidrogen? Ar trebui să fiu atent la pH?
 
Top