Izomerizarea canabidiolului (CBD) în canabinoide psihoactive

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
GqYXjsEBI7


Găteam CBD și din greșeală am adăugat NAoh la amestec, cred că izomerizarea s-a oprit. S-au format 2 straturi, îmi poate spune cineva ce s-a format? Este o modalitate bună de a extrage extractul de THC?

Eu folosesc metanol și HCL
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,668
Solutions
3
Reaction score
2,771
Points
113
Deals
1
Alo, în ce stadiu ați adăugat NaOH?

Răspunsul poate fi dat prin analiza HPLC.
 
View previous replies…

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
După 2 ore de izomerizare, s-a format un ulei, dar acesta are un miros neplăcut și nu știu cum să îl purific.
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
La adăugarea Naoh, cele două faze s-au separat și cred că reacția s-a oprit. Am încercat să o spăl în multe feluri, dar nu pot scăpa de mirosul urât.
 

cvvvxa

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
bazele transformă cbd (thc nu se transformă) în derivați de chinonă. cred că pot fi folosiți diferiți solvenți pentru a-l separa de thc, dar nu-mi amintesc care, de asemenea, în ce literatură a fost descris, de asemenea, din cauza faptului că este verde (presupun) unele impurități vegetale pot fi oxidate
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
Ce este mai bun acidul acetic sau acidul clorhidric? Am un ulei lăsat cu un miros dezgustător pe care îl fac să-l curăț sau să extrag loas cbd pur din metanol
 

cvvvxa

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Toluenul la temperatura camerei și acidul p-toluensulfonic pot fi utilizate pentru delta 9 aproape pur, iar alți solvenți cu căldură duc la delta 8
 

cvvvxa

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
toluenul poate fi greu de îndepărtat, dar, 44h (48h va duce la o conversie ușor mai mare, dar aproximativ 10% delta8) amestecat 10% ptsa și suficient toluen pentru a-l dizolva, apoi workup
 

kitboy

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
May 26, 2024
Messages
21
Reaction score
6
Points
3
Când se adaugă apă saturată în NAOH pentru a contracara acidul, nu îl pot elimina pe tot, iar dacă adaug prea multă apă, faza superioară devine neagră. Cum pot face extracția? Cum pot elimina mirosul de acid? Am încercat să-l curăț cu apă distilată dar nu a funcționat.

Am nevoie de ajutor cu asta, vă rog

Ce PH ar trebui să las THC-ului? Pot folosi butan sau toluen pentru a purifica THC?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
729
Reaction score
1,031
Points
93
Metodele care utilizează cantități catalitice de acizi s-au impus mai bine decât în acest subiect. Cu pTSA 10% mol în DCM (delta-8) sau cu HCl 0,05% în etanol (delta-9)
 

Dr. MMX

Professional
Manufacturer Seller
Language
🇺🇸
Joined
Nov 28, 2023
Messages
175
Reaction score
65
Points
28
Deals
7
poate fi utilizat un alt alcool decât acloolul etilic? poate ipa în schimb?
poate fi utilizat hcl?
 

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Cred că da, atât timp cât reactivii sunt solubili. HCl poate fi utilizat ca un catalizator acid.
 
Top