Sinteza amfetaminei din P2NP prin Al/Hg (video)

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Ce temperatură este cea mai bună pentru a evapora izopropilul din soluție pentru a nu afecta baza liberă?
Pentru a efectua o distilare cu abur după ce evaporarea este înțeleasă


Am crezut că, după ce am "scăpat" de izopropil, baza liberă ar fi gata de utilizare. Caut să creez 'A-Oil'/Amphetamine Freebase pentru a crea pastă din ea, nu sulfat.
Deci, ar trebui să evapor izopropilul pentru a-l face gata de utilizare, deoarece izopropilul ar fi adăugat de persoanele care ar transfera "A-Oil" la pasta de viteză (cu izopropil și H2SO4).

@G.Patton mulțumesc mult pentru tot, ați fost de mare ajutor până acum!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Cea mai bună opțiune este utilizarea vidului (mașină rotovap). Temperatura nu este mai mare de 55-60 de grade C.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Mulțumesc, voi include acest lucru în lista mea de echipamente de laborator :)
 

Panzerschokolade

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 26, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Prima încercare cu acid fosforic: succes deplin.
A doua încercare, la fel, dar cu reactivi dublați și curățarea suplimentară a amestecului a-freebase/IPA cu soluție de NaOH (aceeași conc ca în rețetă) în pâlnia de separare s-a încheiat prost. A fost dus la pH 6, hârtia indicatoare a rămas galbenă, dar nu a existat niciun precipitat. Apoi am adăugat acetonă 99% la acest amestec gălbui după acidulare și s-a observat un precipitat alb. După câteva minute de amestecare ușoară, a început să se formeze o bucată mare și lipicioasă de substanță lipicioasă. S-a filtrat bine, iar după clătire cu acetonă a rămas lipicios și vâscos. Nu vrea să se usuce, nici măcar în cuptorul la 105 °C. Primul lot a fost inodor și foarte uscat/voluminos. Mirosul celui de-al doilea este puternic și este caracteristic amprentei. Ce am făcut greșit? În țara mea nu pot cumpăra acid sulfuric mai puternic de ~36%, așa că nu îl folosesc.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Vă sugerez să adăugați alcali la ph 13, ca în procedură, indiferent de cantitate, aveți nevoie de o separare completă și de un ph de cel puțin 13. Încercați să încălziți ușor acidul (se aplică numai pentru acidul fosforic) înainte de utilizare, dacă acest lucru nu se întâmplă, mi se pare că stratul de fază organică este prea diluat sau că faza organică este prea umedă. aș recomanda utilizarea unui agent de uscare solid și/sau distilarea cu abur și/sau evaporarea solventului sub vid.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
rețineți că agenții de uscare cu clorură sunt incompatibili cu ipoh
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
La începutul subiectului, HIGGS BOSSON a spus:
Dacă extrapolăm proporțiile sale pentru un lot de 2,5 kg, va trebui să utilizați un reactor de 500 L. Mă întreb cum vor arăta viteza de reacție și randamentul dacă amestecul nitropropenă/ipa/acid ar fi supraîncălzit la început? Poate că dacă folosim mărgele de aluminiu de 0,6 mm în loc de folie, putem încetini reacția atât de mult încât să prevenim fierberea excesivă a spumei și să folosim un reactor mai mic de 500L?
Dezavantajele acestei soluții ar putea fi timpul de reacție foarte lung, iar suprafața mică de amalgamare a granulelor de aluminiu ne-ar putea obliga să adăugăm porțiuni suplimentare de mercur in situ pentru a continua reducerea. În cele din urmă, dacă baza liberă este distilată, nu există nicio modalitate de a transporta ionii mercurici la produsul final.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Am auzit că, în cazul escaladării acestei reacții, ar fi recomandat să se utilizeze bucăți de aluminiu chiar mai mari pentru a nu strica reactorul sau pentru a nu provoca o reacție prea puternică odată ce se adaugă P2NP. Oricum, ruta Al/Hg pare să cauzeze prea multe probleme la scalare.

Între timp, am constatat că ruta NaBH4/CuCL2 este mai potrivită pentru o producție la scară mai mare cu 1 kg+ de P2NP.
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Cum scalați această reacție??
Aceasta este una dintre primele reacții pe care le-am făcut când am început și am făcut un lot mic.
Dacă doriți să realizați un lot de 1 kilogram, ați avea nevoie de aproximativ 1 kilogram de folie, această substanță are un volum uriaș, deci cum lucrați cu o cantitate atât de mare?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93

Mi s-a spus că această reacție ar trebui să fie scalată doar la 100 g P2NP, altfel pierderea de randament ar fi prea mare/ reacția ar fi prea grea cu echipamentul obișnuit

Dacă se scalează, atunci ingredientele se scalează liniar
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Da, nu pare posibil să se extindă pentru mai mult de atât.
Reacția cu borohidridă de sodiu este bună, dar costul sodiului o face ilogică din punct de vedere financiar.
 

obwiju

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 2, 2022
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
Furnizor bun. Serviciu excelent de pre-vânzare. Comanda a sosit foarte curând
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Decantare: se colectează stratul superior care conține amfetamină bază în alcool. Acesta poate fi uscat puțin cu sulfat de magneziu anhidru, iar zgura poate fi extrasă suplimentar cu un solvent nepolar (eter, benzen, toluen), solventul fiind apoi evaporat.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Puteți explica mai bine această parte, pentru că nu înțeleg?
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Mă poate învăța cineva cum să o usuc
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Puteți utiliza limba engleză numai pentru publicare. Vă rugăm să citiți despre Decantare în Decantare, filtrare gravitațională și transfer de lichide post.
Sulfatul de magneziu (MgSO4) este adăugat la soluția organică și absoarbe moleculele de apă din soluție. MgSO4 este o pulbere care devine o bucată solidă atunci când absoarbe apă. Trebuie să adăugați MgSO4 până când acesta nu mai absoarbe apa.
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Vă mulțumim
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Mulțumesc
Mulțumesc
 
Top