Izomery i kwas winowy

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Myślę, że coś jest nie tak z wykresem.
Jeśli użyjesz kwasu L+-winowego (tańszego i łatwiejszego do znalezienia), enancjomer D (amph, Meth) będzie w roztworze, a nie w ciele stałym, jak się wydaje.
Jeśli użyjesz kwasu D-winowego (droższego i trudniejszego do znalezienia), enancjomer D (amph, Meth) będzie w ciele stałym.
Dzięki.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Jego schemat jest poprawny. Sól jest wytrącana do stanu stałego. Nie ma różnicy, sól kwasu l-winowego d-amfetaminy lub sól d-winowa l-amfetaminy. Możesz zmienić kwas i uzyskać inny izomer w stanie stałym, stosując następujące procedury.

P.S. to samo dla metamfetaminy.
 
View previous replies…

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Co masz na myśli pod zdjęciem 18.
"Wytrącamy d-amfetaminę za pomocą dodatkowej ilości kwasu d-winowego". Myślałem, że użyty kwas d-winowy rozbija sól d-winową amfetaminy. W jaki sposób ma wytrącić d-amfetaminę pozostałą w roztworze?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
D-winian pozostawia pożądany enancjomer w roztworze, ciało stałe jest teraz odpadem w tym przypadku, w przeciwieństwie do L-winianu (powszechnego), następnie wytrąca się pożądany kwas. Podczas obu tych procesów otrzymasz siarczan lub fosforan, ponieważ winiany nie nadają się do przechowywania
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Rozumiem to. Ale jeśli przeczytasz procedurę, która została opublikowana, oto ona.
"Ekstrahować 5 ml eteru naftowego i podgrzać roztwór, dodać 2,45 g kwasu d-winowego w roztworze alkoholowym do mieszaniny. Następnie dodać alkohol do całkowitego rozpuszczenia i ostudzić mieszając. Sól d-winowa l-amfetaminy wytrąca się. D-amfetamina pozostaje w roztworze. Możesz powtórzyć procedurę czyszczenia osadu soli d-winowej l-amfetaminy metanolem, aby zwiększyć wydajność".
Ten następny fragment, o którym mówię.
"Wytrącimy d-amfetaminę z dodatkową ilością kwasu d-winowego. Filtrujemy osad, otrzymujemy zasadę d-amfetaminy, dodając zasadę do pH = 11".
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Chodzi mi o to, że nadmiar kwasu d-winowego wytrąca również d-amfetaminę. Jest to coś w rodzaju ekstrakcji a/b. Myślę, że można pominąć ten krok i zakwasić roztwór eteru po pierwszym dodaniu kwasu d-winowego.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ok. Ale jak można wytrącić d amfetaminę z d kwasem winowym, Kiedy oddzieliłeś
d-winian amfetaminy z tym samym kwasem winowym w kroku poprzedzającym
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Wokół tego tematu panuje wiele zamieszania. Mam nadzieję, że Twój film rzuci na to trochę światła.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Zrobiłem to w stosunku równowagowym. W przypadku d-amph stosuje się nadmiar d-tartranu.
 

smallworker

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
W ten sposób brzmi to dobrze

Ja mam inny sposób. Użyłem L++ winowy. Robię olej bazowy i l++ tartaric razem.
Przygotowuję 1,4 l h2o i dodaję 700 g winianu. Tę mieszaninę dodałem do 1L oleju bazowego.

Po kilku minutach stał się stały. Pozwoliłem ostygnąć masie i po kilku godzinach oddzieliłem ją za pomocą wirówki
Olej, który wychodzi, robię do ph11/12, aby otrzymać olej bazowy
A proszek, który pozostaje w wirówce, przygotowuję z gorącą wodą, a także doprowadzam do ph 11/12, aby pobrać olej bazowy.

D i L oddzielone...


Jakieś sugestie, aby to poprawić?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Czy odsączasz wodnistą warstwę z warstwy rozpuszczalnika przed odwirowaniem? Wydaje mi się, że marnujesz produkt w warstwie wody, jeśli tak, ale może nie rozumiem.
 
View previous replies…

smallworker

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Tak, usuwam całą wodę z części stałej do bibuły filtracyjnej, a następnie łączę wodę i wodę z odwirowanej masy stałej.

Robię to razem z Noah ph 12
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
tak, prawdopodobnie opisuje drogę L-winianową. odwirowuje, aby usunąć jak najwięcej rozpuszczalnika i l-amf, a następnie opiera swój stały produkt (d-amf l-winian) i reprecypituje, o ile rozumiem, co jest dobre.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,662
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Witam. Sól L-winowa d-amfetaminy nie wytrąci się w wodzie, ponieważ jest w niej rozpuszczalna. Jak napisałem w instrukcji, do kwasu winowego należy użyć alkoholu.
 
Top