Synteza amfetaminy z P2NP za pomocą Al/Hg (wideo)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nie, stężony oznacza skoncentrowany. To >60%. Ale nie jestem dokładnie pewien, przy jakim rozcieńczeniu może nastąpić konwersja do azotanu(I) rtęci. Może 50% jest w porządku.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Czy mógłbyś dokładniej wyjaśnić metodę rozpuszczania rtęci za pomocą hcl i azotanu?
Jaka jest waga rtęci metalicznej dla tego rozmiaru? Mam małe termometry.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Będziesz wiedział, czy wyprodukowałeś azotan(I) rtęci: będzie to żółta sól zamiast białej.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Temperatura również odgrywa tutaj ważną rolę, musi to być gorący stężony kwas >60°C

Myślę, że chodziło mu o to, że niszczy warstwę tlenku folii aluminiowej kwasem, tak że rtęć reaguje z aluminium, tworząc amalgamat.
 
Last edited:

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Dziękujemy za dotychczasowe odpowiedzi, bardzo nam pomogły, mimo że mieliśmy wiele niepowodzeń. Powiedzmy, że cztery rundy z rzędu nie powiodły się, część, w której P2NP i amalgamat aluminium łączą się, nie reagowała, ani temperatura nie wzrosła, ani nic, próbowaliśmy się rozgrzać, ale nie udało się. Za drugim razem nastąpiła gwałtowna reakcja i wszystko wyparowało w ciągu kilku sekund. Co może być problemem? Aluminium? Wycięliśmy kwadraty 1x1cm z folii kuchennej, wypróbowaliśmy kilka rodzajów folii, grubsze i zwykłe. Czy po czwartym putanam reakcja przebiegła pomyślnie? W czym może tkwić problem? W postaci folii aluminiowej czy w czymś innym? Azotan rozrabialiśmy zgodnie z instrukcją z termometru z kwasem azotowym 60% i raz mieszaliśmy go z rtęcią i raz podgrzewaliśmy do 60C bo ktoś tu na forum pisał że azotan uwalnia się dopiero po 60C, ciemnożółte i brązowe opary zdmuchnęliśmy i została klarowna żółta ciecz i myśleliśmy że to azotan rtęci którego potrzebowaliśmy. Dziękuję
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
Czy jest ktoś, kto sprzedaje azotan rtęci tutaj na forum?

Wyczerpujące jest kompletne szukanie termometrów i robienie ich samemu. I wydaje nam się, że stwarzamy tutaj problem, dlatego zawsze tracimy tę samą siłę, a kiedy przechowujemy przygotowany azotan rtęci w lodówce, wydaje nam się, że traci on swoje właściwości po kilku dniach. Szukamy w Europie i nigdzie go nie ma, nie ma go też na Amazonie.

Więc jeśli ktoś ma do sprzedania azotan rtęci, naprawdę mógłby go kupić, przynajmniej trochę, dopóki w Europie nie pojawi się coś konkretnego, co możemy kupić sami.

A może rtęć ma komu sprzedawać?
 

danil1398

Don't buy from me
Member
Joined
May 2, 2022
Messages
11
Reaction score
0
Points
1
I tak, jeszcze jedno pytanie o syntezę. Na pewno będę miał ich więcej, ale myślę, że to dobrze, ponieważ inni uczą się czegoś z moich pytań, hehe

Czy można zwiększyć ilości? Myślę, że skoro niektóre syntezy zawodzą, zamiast zalecanych ilości z tej syntezy (10g P2NP, 100ml IPA, 50g wodorotlenku sodu, 150ml wody... i reszta), powinienem zwiększyć wspomniane ilości 5-krotnie (50g P2NP, 500ml IPA, 250g wodorotlenku sodu, 750 ml wody... i inne)

Albo zwiększyć je 2, 3 lub 10 razy?

Czy to zadziała?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Prawdopodobnie chodzi bardziej o produkcję amalgamatu niż samego azotanu. Ma to mniej wspólnego z samą folią aluminiową, o ile jest jej odpowiednia ilość. Możesz stwierdzić, czy azotan jest skuteczny, jeśli aluminium powoli się rozpuszcza, a woda zmienia kolor na ciemnoszary i pojawiają się bąbelki.
Musisz poczekać na odpowiedni moment po dodaniu P2NP, kiedy utworzy się wystarczająca ilość amalgamatu, ale zanim ta reakcja osiągnie swój szczyt, powiedziałbym, że 10-15 minut po dodaniu, ale zawsze zależy to od tego, ile azotanu dodałeś, ile mieszasz lub wstrząsasz i jak wygląda twoje aluminium.
Powiedziałeś, że wszystko by wyparowało, reakcja jest silnie egzotermiczna, musisz schłodzić kolbę, aby mieć to pod kontrolą, więc byłeś na dobrej drodze.
Płyn azotanowy jest roztworem kwaśnym i jeśli przygotowałeś go zgodnie z instrukcją, może być przechowywany w lodówce przez kilka tygodni/miesięcy. I tak, kwas azotowy musi być gorący, co najmniej 60°C, aby powstał prawidłowy azotan z utworzeniem brązowego toksycznego dwutlenku azotu.
Jeśli jesteś z Europy, przyjrzyj się bliżej wschodniej części, tam możesz dostać rtęć i czasami odpowiednie azotany.
Możesz dowolnie skalować ilości, ale pamiętaj, że jeśli nie uda ci się synteza z małymi ilościami, nie uda ci się również z większymi ilościami, a wtedy istnieje niebezpieczeństwo, że reakcja, która rośnie wykładniczo wraz z ilością, wybuchnie ci w twarz, a wszyscy tego nie chcemy, prawda?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pytanie dotyczące azotanu rtęci (II) - Hg(NO3)2 - 324,7 g/mol

Czy zamiast azotanu rtęci (II) można zastąpić go innym związkiem rtęci?

Na przykład:

Azotan rtęci (I) - Hg2(NO3)2 - 525,19 g/mol
Chlorek rtęci (I) - Hg₂Cl₂ - 472,09 g/mol
Chlorek rtęci (II) - HgCl2 - 271,52 g/mol

Jeśli tak, można go zastąpić dowolnym z powyższych.

Pytanie uzupełniające.

Masy molowe dwóch związków są wyższe, a jednego niższe. Czy należy zmienić dozowanie w "przepisie", czy nadal jest to 0,1g?

Pozdrawiam
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ten działa również bardzo dobrze. Pozostałe dwa nie działają.

Ilość soli rtęci ma bardzo szeroki stosunek do aluminium, wahający się od 1:1300 do 1:650 (azotan rtęci(II) do Al w molach), więc tak naprawdę nie można podać konkretnej ilości. Można jednak dostosować proporcje do chlorku, aby zorientować się w zakresie.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18


Jedyny chlorek, który działa, to ten trzeci:

"Chlorek rtęci (II) - HgCl2 - 271,52 g/mol".

Wiele wycierpiałem szukając azotanu rtęci, ale ktoś na tym forum powiedział mi, że chlorek rtęci będzie dla mnie odpowiedni. Udało mi się go zdobyć w moim kraju za około 120 € za 100gr. A ponieważ ilości do użycia są niewielkie... jest wieczny.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Cześć,

Czy mógłbyś podzielić się kontaktem do chlorku rtęci(II), ponieważ jest to jedyny związek, którego brakuje mi do syntezy, wszystko inne udało mi się zdobyć.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Pytanie dotyczące syntezy.

Załóżmy, że chcę przeprowadzić syntezę P2nP 500g w otwartej beczce ze stali nierdzewnej.

Egzotermiczny proces można obsłużyć za pomocą spirali chłodzącej ze stali nierdzewnej podłączonej do źródła zimnej wody w domu, którą można łatwo opuścić i wyjąć ręcznie, aby osiągnąć odpowiednią temperaturę. Mieszankę można łatwo wymieszać ręcznie za pomocą "łyżki" ze stali nierdzewnej. Problemem w tym procesie, jak rozumiem, byłoby odparowanie alkoholu izopropylowego i kwasu octowego podczas tego procesu, ponieważ reakcja wymaga utrzymania 55-60Celcius.

Odpowiadając na pytanie: Czy nie jest możliwe, aby mieć wstępnie podgrzaną mieszaninę alkoholu izopropylowego i kwasu octowego już w temperaturze 60Celcius obok głównej partii i po prostu dodać ją do mieszaniny podczas reakcji, gdy robi się niska, czy też zakłóca to reakcję?

Pozdrawiam
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Chłopaki, czy mogę użyć kwasu mrówkowego 85% zamiast Gaa, nie jestem w nastroju do próbowania, więc czy powinienem dziś wieczorem zredukować kwas mrówkowy, czy poczekać na Gaa?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
btw znalazłem sposób z rtęcią metaliczną w gaa i 50% h202, delikatnie zagotuj: otrzymasz dużo piany, chyba octanu rtęci... przefiltruj pianę i zabezpiecz ją. amalgamaty działają świetnie, reakcja zachodzi na zimno.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Używaj plastikowych beczek
Używanie rur polipropylenowych do ogrzewania podłogowego
Tak
Jeśli temperatura gwałtownie wzrośnie, reakcja będzie niekontrolowana.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
tak, mogę 15gr p2np 1 litrowa kolba była trochę przerażająca w niektórych momentach potrzebowałem 1 godziny na amalgamat nie płukałem go acedem ani bace przed tylko (chyba octanem Hg) 15 gr p2np 16 gr al i około 100ml kwasu mrówkowego i rozpuściłem p2n2 w Meoh tylko tyle, aby rozpuścić i został podgrzany, ale schłodzony po dodaniu kwasu mrówkowego 85% do roztworu meoh p2np.. w końcu, gdy amalgamat był gotowy (również w meoh), zmienił kolor na ciemnopomarańczowy... dodałem go chyba 8 razy. za drugim razem kropla przez chłodnicę dotarła prawie do ostatniej kulki z chłodnicy... więc tak, działa dobrze thnx william za radę
 

Attachments

  • 3We4Rh7ukc.jpg
    3We4Rh7ukc.jpg
    2.4 MB · Views: 155
Top