Synteza amfetaminy z P2NP za pomocą Al/Hg (wideo)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Tak, to zawsze będzie działać poprawnie, ale nigdy nie uzyskasz takiej samej wydajności regularnie, ponieważ jest to hazard, chyba że masz przyzwoity amalgamat. W końcu mam ten sam problem. Optymalna reakcja polegałaby na całkowitym przekształceniu aluminium w amalgamat, tj. dodaniu dokładnie takiej ilości soli rtęci, aby po redukcji w kolbie nie pozostało żadne stałe aluminium/amalgamat, ponieważ w ten sposób wszystko zostało przekształcone za pomocą P2NP.
Po prostu bardziej sensowne jest odczekanie za pierwszym razem po dodaniu soli rtęci, aż całkowicie przereaguje, tj. nie powstaną już żadne pęcherzyki, a następnie rozpoczęcie redukcji P2NP z nową solą rtęci i resztkami aluminium, które z pewnością nadal znajdują się w kolbie. Jeśli redukcja zatrzyma się, a w kolbie nadal znajduje się aluminium, konieczne będzie dalsze dodanie soli rtęci, aby przekształcić te pozostałości w P2NP.
Myślę, że to jest droga, którą powinniśmy podążać, po tym wszystkim, czego się tutaj nauczyłem.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Popraw mnie, jeśli się mylę, ale nie możemy czekać, aż reakcja się zakończy, ponieważ wtedy całe aluminium zostanie zużyte i przekształcone w Al:

{\displaystyle {\ce {2Al + 3Hg^2+ + 6H2O -> 2Al(OH)3 + 6H+ +3Hg}}}

{\displaystyle {\ce {Hg + Al -> Hg*Al}}}

{\displaystyle {\ce {2 Hg*Al + 6 H2O -> 2 Al(OH)3 + 2 Hg + 3 H2}}}

Musi istnieć "idealny moment", w którym większość Al jest w formie HgAl, która jest formą zdolną do redukcji P2NP do zasady amfetaminowej. To właśnie wytwarzanie H2 powoduje powstawanie pęcherzyków i będzie ono obecne, dopóki cały Al nie zostanie przekształcony w 2Al(OH)3, czyniąc Al niereaktywnym.

Być może początkowa ilość HgNO3 (lub HgCl2) musi być starannie dobrana, aby Hg był wystarczający do uzyskania maksymalnej ilości HgAl w jednym punkcie. Jeśli pod koniec redukcji P2NP nie pozostanie żadna folia, istnieje ryzyko pozostawienia nieprzereagowanego P2NP.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Myślę, że bąbelki przestaną się tworzyć, gdy tylko część aluminium, która była dostępna, zareaguje, nie ma cząsteczek unoszących się w wodzie, aluminium jest metalem, który musi być usuwany warstwami, mówiąc w przenośni. Oznacza to, że pod warstwą wciąż znajduje się wystarczająca ilość konwertowalnego aluminium, aby zareagować na HgAl, a następnie zredukować P2NP, tj. reakcja łańcuchowa dobiega końca, gdy tylko powierzchnia folii zostanie zarysowana. Następnie woda jest odprowadzana, a amalgamat tworzy warstwę tlenku w połączeniu z tlenem atmosferycznym, co sprawia, że amalgamat ponownie nie reaguje. Roztwór P2NP jest dodawany i nie mamy dostępnego reaktywnego amalgamatu, więc ponownie dodajemy dużo soli rtęci, która rozpoczyna reakcję i redukcję, widoczną przez wiele małych pęcherzyków, które pojawiają się do czasu reakcji P2NP.
Zwykle mamy tam nadmiar folii, aby przekształcić cały P2NP, ale jeśli na końcu pozostało dużo więcej aluminium, redukcja nie jest kompletna i nie cały P2NP został przekształcony, co oznacza mniejszą wydajność, a to oznacza, że nie utworzyliśmy wystarczającej ilości amalgamatu, aby przekształcić go w całości. Co zrobimy, jeśli nie poczekamy, aż podczas amalgamacji nie pojawią się już pęcherzyki.
Moja opinia, nie wiem tego.
Brak aluminium i brak wykonalnego P2NP byłby teoretycznym optimum, które nigdy nie zostanie osiągnięte.
 

BlueSolomon

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hej, kolego bardzo dziękuję za ten film, naprawdę niesamowity, nie jestem chemikiem, więc mam mnóstwo wątpliwości, z których najważniejsza jest: Nie chcę pieprzyć się z aluminium w produkcie końcowym, a tym bardziej z solami rtęci, więc moje pytanie: jeśli chodzi o redukcję przy użyciu wolnego wodoru, dlaczego nie użyć butli z wodorem i wylać wodór na roztwór izopropanolu + p2np. Wiem, że to pytanie musi być bardzo głupie, ale jak powiedziałem, nie jestem chemikiem i chciałbym uniknąć robienia amalgamatu, nieskończone podziękowania dla wszystkich na tym forum, a zwłaszcza dla faceta, który przesłał film + instrukcje.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Wodór jest BAAD, mmkey? Bardzo łatwo się wybucha. I nie chodzi tu o wodór, ale o jego redukcję. Wodór jest wytwarzany jako produkt uboczny tej reakcji.
Istnieje inna metoda wykorzystująca borohydryd sodu i chlorek miedzi. Nadaje się do mniejszych partii.
OTO ON
Bez rtęci, bez aluminium.

Ale to najłatwiejszy sposób. Jaki masz problem z aluminium? Nie jest toksyczne.
Azotan rtęci jest paskudny, oczywiście, ale jeśli dobrze wypłuczesz i zrekrystalizujesz produkt końcowy, nie powinieneś mieć żadnych pozostałości, które mogłyby zatruć kogokolwiek nawet po podaniu dożylnym.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Azotan rtęci jest rozpuszczalny w acetonie, więc płukanie acetonem na końcu powinno wyeliminować resztę. Jest również nierozpuszczalny w alkoholach, więc w produkcie końcowym i tak nie powinno być go zbyt wiele.
 

aladdin_2

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Chciałbym również uzyskać informacje na temat tego, jakie etapy tej procedury zapobiegają zanieczyszczeniu rtęcią w produkcie końcowym i jakie dalsze kroki można podjąć, aby zapobiec możliwemu zanieczyszczeniu? Wszystkie opisy podobnych redukcji al/hg zawsze podkreślają niebezpieczeństwo obchodzenia się z rozpuszczalnymi w wodzie solami rtęci, ale prawie NIGDY nie omawiają możliwego zanieczyszczenia... dlaczego?

Oczywiście, ale czy jestem w błędzie i myślę, że azotan rtęci nie jest regenerowany na końcu redukcji? Powinien to być metal rtęci, który pozostaje po zużyciu całego aluminium i przekształceniu go w Al(OH)3. zakładając, że przygotowany amalgamat na początku został dobrze umyty w celu usunięcia soli rtęci, możliwymi źródłami zanieczyszczenia rtęcią byłyby (1) metal rtęci obecny na końcu reakcji i (2) nieprzereagowana amalgamowana rtęć.

Biorąc pod uwagę wszechobecność tej procedury i brak przypadków zatrucia rtęcią w wiadomościach związanych z użyciem substancji przygotowanych tą metodą, wydaje się, że procedura jest dość hermetyczna w odniesieniu do zanieczyszczenia rtęcią w produkcie końcowym, ale czy ktoś może wyjaśnić, dlaczego? Mogę zrozumieć, że każda rtęć elementarna jest dość łatwa do usunięcia, biorąc pod uwagę jej gęstość jako cieczy, ale co z możliwością nieprzereagowanej amalgamowanej rtęci?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ponieważ ryzyko zatrucia jest znacznie wyższe podczas syntezy, gdy mamy do czynienia z toksycznymi solami rtęci, niż podczas spożywania produktu końcowego. Amalgamat aluminium jest bardzo reaktywny i już pod koniec syntezy zmienia się w rtęć. Rtęć elementarna nie jest zbyt toksyczna po spożyciu doustnym, znacznie gorzej jest wdychać jej opary.

Ilekroć próbowałem umyć amalgamat (nawet raz, nie mówiąc już o X3), reakcja zatrzymywała się, być może wciąż nie wybieram odpowiedniego momentu i może istnieć punkt, w którym amalgamat przetrwałby nawet mycie (byłoby niezwykle pomocne i bardzo docenione, gdyby ktoś bardziej doświadczony zamieścił zdjęcia lub krótki film pokazujący ujęcia tego idealnego momentu).

Z drugiej strony widzę bardzo małe szanse na przedostanie się soli rtęci do produktu końcowego. Nie rozpuszcza się w IPA, a do tego dochodzi aceton. Zwykle płuczę dwa razy podczas procesu filtrowania. Szansa na zanieczyszczenie jest bardzo mała.

Dwa powiązane pytania do ekspertów/każdego, kto zna odpowiedź:

1. Czy istnieje dostępna metoda analityczna do ilościowego określenia zanieczyszczenia próbki lub osocza?
2. Czy ktoś zna sposób na "rozbrojenie" przefiltrowanego płynu? Nie czuję się komfortowo kontaktując się z jakąkolwiek organizacją, ponieważ w ten sposób znaleźlibyśmy się na jakiejś liście i pod nadzorem. Czy ktoś eliminuje rtęć w domu?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Panie Patton, jeśli pan to słyszy, proszę nam powiedzieć, czy Raman może zidentyfikować azotan rtęci z produktu końcowego?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Mam przeterminowany azotan rtęci, czy ma to wpływ na jakość syntezy?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Cześć, zależy od mocy lasera. Moim zdaniem lepiej rozpuścić produkt w wodzie i zapłacić za analizę wody na obecność Hg. To najprostszy i najbardziej elegancki sposób. Nikt nie sprawdzi wody pod kątem substancji organicznych, jeśli zapłacisz tylko za metal.

P.S. Odpowiedz mi w komentarzach lub zadzwoń do mnie przez @, zobaczę to szybciej.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Reakcja amalgamatu z nitropropenem działa przez pierwsze 5 minut, a następnie nie zachodzi żadna reakcja, więc co jest tego przyczyną?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Witam, używam kwasu siarkowego o czystości 96%.
Czy to jest to samo, czego używa ten facet?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nie wiem, czego używa, ale 96% jest w porządku, tylko uważaj, dodając go do rozpuszczalnika, rozpryskuje się w kontakcie.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Czy słyszałeś kiedyś, że sól leży 7 milionów lat w ziemi, a następnie jest wydobywana i ma tylko 2 lata przydatności do spożycia?
Zwykle jest to reakcja łańcuchowa, która zatrzymuje się tylko wtedy, gdy jedna z substancji nie jest już dostępna, powiedziałbym, że brakuje amalgamatu, ponieważ jest on zbyt słabo przygotowany lub ponieważ warstwa tlenku ponownie pokrywa amalgamat, co może być na przykład możliwe. Próbowałeś kiedyś zacząć redukcję od nowa z jakąś solą rtęci?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Dodaj więcej rtęci i czas, aż propen zostanie dodany. Upewnij się, że w mieszaninie jest wystarczająca ilość wody lub kwasu, aby wytworzyć wodór
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Reakcja jest bardziej gwałtowna z samą wodą? A może nie ma różnicy?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Używam go również z olejem A, ale nigdy w czystej postaci. Na 100 ml oleju 10 gr 96% i 17 gr wody to i tak znacznie lepiej niż 37%, które można znaleźć w każdym sklepie.
Reakcja jest znacznie lepsza, jeśli wymieszasz ją tuż przed użyciem.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Czy wytrąca się za pomocą wody? Forma siarczanowa jest rozpuszczalna w wodzie. Z tego, co rozumiem, należy stosować bezwodny lub prawie bezwodny rozpuszczalnik.
Jaka jest wydajność?
 
Top